3. HNL Sjever: Nezaustavljiv međimurski trio i dalje pobjeđuje

Sportnet • ponedjeljak, 29.10.2012.

11. kolo je s 36 postignutih pogodaka u osam utakmica nadmašilo prethodno kolo. Poletu je kod kuće prvome uspjelo poraziti Mladost iz Ždralova, dosad jedinu neporaženu momčad. To je iskoristilo Međimurje koje je učvrstilo svoju lidersku poziciju. Nije bilo nijednog remija, gostima su pripale tri pobjede, a domaćinima preostalih pet.

U Svetom Martinu na Muri Mladost iz Ždralova pala prvi puta ove sezone. Polet je na krilima svoje mnogobrojne podrške s tribina stigao i do pete pobjede u nizu, ali i za debitanta dobrog sedmog mjesta na tablici. Domaćin je poveo u 11. minuti golom Igora Šoštarića, da bi u zadnjoj minuti prvog dijela na 1:1 izjednačio Denis Nađ. Rezultat se zadržao sve do zadnjih petnaestak minuta kad su Tiago Rodrigues u 73. i Mario Turk u 79. minuti postigli golove za važnu pobjedu od 3:1. Između ta dva gola, u 77. minuti, zbog učestalog prigovaranja na sudačke odluke i napuštanja tehničkog prostora isključen je predstavnik gostiju Mile Sučić.

Iznenađujuće visok poraz doživio je Čakovec na gostovanju u Koprivnici. Nakon prvog poluvremena nitko nije mogao ni pomisliti da će drugi dio biti tako efikasan i dominantan od strane jednog kluba. Koprivničani dolaze u vodstvo u desetoj minuti golom Zorana Martinčića, a već u 16. minuti na 2:0 povisio je Matej Herent. Čakovec smanjuje u 42. minuti na 2:1 pogotkom Karla Balenta i to je bio rezultat poluvremena. Domaći su u nastavak ušli vrlo žustro i u 20 minuta potopili sve nade gostiju. U 50. minuti strijelac je bio Nikola Drvarić, na velikih 4:1 u 62. minuti prednost je povećao Bojan Tucaković. Samo pet minuta kasnije strijelac je Antonio Picig, rezultat 5:1 stajao je do 82. minute. Tad je svojim drugim pogotkom Drvarić samo potvrdio pobjedu, a Tucaković u 90. minuti postavio konačnih i uvjerljivih 7:1 za Koprivnicu.

Mnoge je iznenadila i visoka pobjeda Mladosti iz Preloga u donjomeđimurskom derbiju protiv Graničara iz Kotoribe. Preložani su u vodstvu već u 11. minuti kad je gol postigao Ivan Furundžija, no gosti su u 15. minuti golom Matije Koseca stavili stvari na početak. U 36. minuti Furundžija je drugim pogotkom vratio domaćinu prednost kojom je završen prvi dio. U nastavku je Mladost u potpunosti obradovala svoje vjerne navijače. Pogotkom u 59. minuti David Vugrinec zabija za 3:1, a Elvis Sabol odlučio je dovršiti priču pogocima u 68. i 88. minuti za pobjedu 5:1. Spomenimo još da je ovo domaćima bila oproštajna utakmica od stadiona Mladosti, koji će se renovirati, a momčad će nadalje svoje prvenstvene utakmice igrati u susjednom Draškovcu.

Osim Međimurja, kiks Mladosti iz Ždralova iskoristila je i Podravina koja se pobjedom u Virju popela na 2. mjesto. Podravac je poveo u 20. minuti golom Miroslava Šklebara, no do kraja poluvremena Nikola Valjak je izjednačio na 1:1. U nastavku su Ludbrežani izveli blitzkrieg i u razmaku od dvije minute postigli dva pogotka, u 54. strijelac je bio Marko Bublić, a minutu kasnije još jednom Valjak. Domaćin se pokušao vratiti, ali bezuspješno, u 65. minuti golom Hrvoja Hrženjaka Virjani su uspjeli tek smanjiti na 2:3.

Posljednjeplasirani Križevci su na svom stadionu dočekali momčad Nedelišća koja je mislima već u Dubrovniku na susretu osmine finala Hrvatskog kupa, ali nisu to iskoristili. Nedelišćanci su već po običaju iskustvom došli do pobjede nad mladim protivnikom, ukupno četvrte u nizu. U 30. minuti gostima vodstvo donosi Nino Vizinger koji postavlja i rezultat poluvremena. Drugo poluvrijeme također nije bilo efikasno kao na ostalim utakmicama, jedini pogodak za konačnih 0:2 djelo je Saše Mihalica u 64. minuti.

Međimurje je u Čakovcu očekivano ostvarilo pobjedu protiv Ivančice i istovremeno se izdvojilo na vrhu. Domaćin je na početku u kratkom vremenu stvorio prednost od dva pogotka, strijelci su u 8. i 12. minuti bili najmlađi na terenu Roberto Skoliber, odnosno nešto iskusniji Nedim Halilović. Ivančani su u 17. minuti ostali bez trenera Damira Friščića koji je zbog negodovanja na odluke suca odstranjen s klupe. Gosti su smanjili na 2:1 u 27. minuti kad je kazneni udarac realizirao Neven Pađen. Početak drugog dijela bio je gotovo identičan onome u prvom, Čakovčani su opet s dva brza pogotka šokirali goste. U 58. minuti gol postiže Gordan Golik, a Mustafa Menzil iz jedanaesterca u 60. minuti zabija za pobjedu 4:1.

Slatini je na bjelovarskom stadionu uspjelo ono što rijetkima pođe za rukom - pobijediti. Čovjek odluke bio je Danijel Ciglar koji je u gostujuću pobjedu ugradio svoja dva pogotka, prvog je postigao u 15. minuti. Bjelovar je golom Joakima Kristića u 52. minuti izjednačio na 1:1, ali Ciglar u 62. minuti stavlja točku na i postiže gol za 1:2 svoje momčadi.

Virovitica je nakon uzleta poražena već treći put zaredom, ovaj put na nedjeljnom gostovanju u Grabrovnici. Domaća Croatia ipak je kvalitetnija od mladih virovitičkih nogometaša, što se vidjelo na terenu. Već u 6. minuti Ivan Presečan zabija za 1:0, a gosti se vraćaju tek u 45. minuti pogotkom Kristijana Tadića. Dugo se vodila borba za tri boda, da bi u 85. minuti Valentino Paradinović donio Croatiji pobjedu 2:1.