1. HNL - juniori: Hajduku četiri pogotka nedovoljna za pobjedu nad Cibalijom

Ivan Dominik • utorak, 30.10.2012.

Ni treće uzastopno kolo u 1. HNL za juniore i kadete nije kompletirano, nego je odigrano samo pet od osam utakmica. Novu je odgodu dobio Dinamo, Hajduk je napokon igrao, ali je unatoč svemu i dalje vodeći ostao Osijek. Vrijedne su pobjede izuzev Osječana zabilježili i Lokomotiva te Inter, dok je osim Hajduka na svom terenu remizirao i Zagreb...

Nakon devetog i desetog kola 1. HNL za juniore i kadete, krnje je i nekompletirano ostalo i 11. kolo toga natjecanja omladinskih škola ponajboljih hrvatskih nogometnih klubova. Međutim, u sklopu 11. kola ipak je odigrano ponešto utakmica, točnije njih pet, dok su tri odgođene odnosno zakazane za neki drugi, kasniji termin.

Kolo je započeto u subotu s dvije odigrane utakmice, a jedna od njih igrana je u Veslačkoj u Zagrebovom Zagrebellu. Tamo je momčad Pjesnika ugostila slabašne Karlovčane, no, nakon 90 minuta borbenosti i nešto bolje igre domaćih mladih nogometaša, pobjednika nije bilo. Zagreb i Karlovac remizirali su u utakmici bez pogodaka, dok su u srazu kadeta superiorni bili Zagrebaši slaveći uz velikih 6:1 protiv kluba iz Grada na četiri rijeke.

Drugi susret istoga dana viđen je u Drenju gdje je domaći Inter iz Zaprešića, koji evidentno sve više raste u formi i igri, ugostio posljednje plasiranu momčad Marsonije 1909, koja je do te utakmice iz devet utakmica imala samo jednu pobjedu i čak osam poraza. Bolja momčad Intera stoga je uvjerljivo i bez problema slavila visokim rezultatom 5:1.

I dok su kadeti Diva iz predgrađa s Brođanima odigrali 1:1 u Drenju, na istom su terenu Interovi juniori bili mnogo uvjerljiviji. Za veliku pobjedu od 5:1 najzaslužniji je bio domaći džoker s klupe Filip Merlin koji je postigao posljednja dva zgoditka utakmice. Prije njega su zabijali Gordan Barić, koji je anulirao rano vodstvo Marsonije i pogodak gostujućeg napadača Ivana Lovrića u devetoj minuti. Potom je za 2:1 precizan bio Bruno Malivuk, dok je prije Merlinova para golova mrežu Ajdina Memovića za Inter tresao i Danijel Gudelj, koji je postavio rezultat na poluvremenu od 3:1 za domaće. Valja nadodati kako je zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice 15 minuta prije kraja ogleda isključen gostujući trener Tadija Brnić.

Hajduk obilježio nogometnu nedjelju u konkurenciji juniora

Splitski Hajduk je nakon odgode sraza s Dinamom konačno odigrao jednu prvenstvenu utakmicu u 1. HNL za razliku od modrog zagrebačkog kluba, koji nastavlja s odgodama svojih utakmica. Splićani su na Poljudu odigrali vrlo efikasnu i uzbudljivu utakmicu protiv Cibalije, koja je završila remijem 4:4. Hajduk je tri puta vodio u prvom poluvremenu, a Cibalia se stalno vraćala. Preko Josipa Tomaševića Hajduk je došao u vodstvo već u 15. minuti, no nedugo zatim poravnava Antonio Budisavljević. Novo vodstvo Bilima donosi Joško Hajder, izjednačava potom Matej Ivanović za goste, da bi domaćin ipak poluvrijeme okončao prednošću od 3:2 golom Belmina Vile.

U nastavku Vinkovčani ponovno, po treći put, izjednačavaju i poravnavaju rezultat, a strijelac za 3:3 bio je u 51. minuti Matej Ivanović svojim drugim zgoditkom susreta. Tada Cibalia počinje igrati bolje od Hajduka i preuzima inicijativu, što joj donosi i prvo vodstvo na utakmici. Luka Mijoković bio je strijelac za 4:3 Cibalije u 55. minuti, međutim, Hajduk se ipak vraća i pogotkom Ivana Prskala dvije minute potom dolazi do rezultata 4:4, kojim su i podijeljeni bodovi u Splitu i koji je bio konačan ishod utakmice. Kadeti Hajduka bili su uspješniji od starijih kolega te su upisali pobjedu nad Vinkovčanima od 2:1.

Vodeći Osijek ostao je na čelnoj poziciji lige i nakon svoje 12. odigrane utakmice u prvenstvu. Osječani su u 11. kolu nadigrali Split iz Parka mladeži kod kuće rezultatom 4:2. I dok su kadeti Osijeka također bili sigurni protiv Crvenih uz 4:2, juniori su slavili identičnim rezultatom. Prvo vodstvo Osječanima donio je u desetoj minuti Benedik Mioč, no ubrzo je stvari na početak vratio Mateo Galić. No, tada Osijek kreće mnogo jače te novi zgoditak zabija iz penala, nakon što je rukom na gol crti igrao Splitov Ante Burić zbog čega je već u 37. minuti susreta izravno isključen.

Siguran je s bijele točke za domaće bio Andrej Lukić, dok je početkom nastavka za 3:1 Osječana zabio i napadač Matej Grafina. Sredinom drugog poluvremena Osijek zabija i četvrti pogodak kojim zaključuje utakmicu, a strijelac je bio Marko Andabak. Konačnih 4:2 postavio je u 68. minuti Mario Runje za ublažavanje poraza Splita, dok je momčad Ivice Kuleševića, najboljeg trenera Lige, i nakon ovog kola pobjedom ostala na prvom mjestu ligaške ljestvice.

Utakmica Lokomotive i Zadra također je bila bogata golovima na zagrebačkoj Kajzerici. Međutim, bodove je ipak kod kuće ostavila Lokomotiva koja je slavila nad inferiornijim protivnikom uz 3:1. Već na poluvremenu su si Lokosi utrli put ka pobjedi jer su pogocima Denisa Ceraja i Matije Čakaruna vodili 2:1, dok je za goste precizan bio Vlatko Blažević. Pobjedu je samo osam minuta prije kraja zaključio i junak utakmice, Matija Čakarun, koji je svojim drugim pogotkom susreta postavio konačnih 3:1 za Lokose. Rezultatom 2:0 i kadeti Lokomotive bili su uspješni također nadjačavši Zadrane.

1. HNL juniori, 11. kolo, 27. i 28. listopada 2012.:
Zagreb - Karlovac 0:0 (kadeti 6:1)
Lokomotiva - Zadar 3:1 (kadeti 2:0)
Osijek - Split 4:2 (kadeti 4:2)
Hajduk - Cibalia 4:4 (kadeti 2:1)
Inter-Zaprešić - Marsonia 1909 5:1 (kadeti 1:1)
Rijeka - Hrvatski dragovoljac Odgođeno
Slaven Belupo - Dinamo srijeda 21. studenog u 14 sati (kadeti u 12 sati)
Varaždin - Šibenik subota 1. prosinca u 12 sati (kadeti u 10 sati)

• Obrisan korisnik31.10.2012. u 10:06
    Da da, to je sigurno razlog poraza... Da su oni igrali sigurno bi bilo jedno 7:2 za hajduk. Al ono garant.
  • Torca-Dubrava30.10.2012. u 22:37