Palermo
Palermo 2:2 Milan
Milan

Josip Piršljin • utorak, 30.10.2012.

Deseto kolo talijanskog prvenstva igra se tijekom tjedna, a u prvoj utakmici susreli su se Palermo i Milan. Rossoneri su bili na pragu šestog poraza jer su gubili s 2:0, ali u posljednjih dvadesetak minuta uspjeli su izjednačiti i osvojiti bod.

Na stadionu Renzo Barbera Palermo je bio vrlo blizu osvajanju "punog plijena" protiv Milana, no na kraju će igrači Gian Piera Gasperinija morati biti zadovoljni i remijem. Milan se digao nakon zaostatka od 2:0 i imao deset minuta da postigne treći pogodak, no susret je završen podjelom bodova. Hrvatski napadač Igor Budan cijelu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Nakon minimalne pobjede protiv Genoe u subotu, Milan je htio nastaviti s pozitivnim rezultatima i na Siciliji. Momčad Massimiliana Allegrija protiv Palerma je izašla u formaciji 3-5-2 s Alexandreom Patom i Stephanom El Shaarawyjem u napadu, dok su domaći igrali nešto ofenzivnije s Josipom Iličićem, Francom Brienzom i Fabrizijem Miccolijem u prednjoj liniji. Nakon više od dva mjeseca prvenstvenu utakmicu za Rossonere odigrao je Mathieu Flamini.

U prvom poluvremenu obje su momčadi imale po nekoliko prilika, no činilo se kako će se na odmor otići praznih mreža. Ipak, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Palermo je uspio stupiti u prednost. Ignazio Abate je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, te je sudac dodijelio kazneni udarac domaćima kojeg je realizirao Miccoli.

Novi šok za crveno-crne uslijedio je odmah na početku nastavka. U 47. minuti Palermo je povećao svoje vodstvo kada je Brienza uputio neugodan udarac prema Marcu Ameliji i lopta je ušla u mrežu za 2:0. Ubrzo nakon toga Allegri je odlučio u igru ubaciti Bojana Krkića što se pokazalo dobrim potezom.

Španjolac je unio živost u Milanovu igru i Rossoneri su počeli više prijetiti. Pritisak gostiju bio je sve veći, a to je rezultiralo smanjenjem rezultata u 69. minuti. Upravo je Krkić asistirao Riccardu Montolivu koji je pucao prema Samiru Ujkaniju, a lopta se uz malo sreće za goste odbila u mrežu.

Milan je nastavio u istom ritmu i dalje. Redali su se napadi, a u 80. minuti jedan je urodio plodom. Nakon ubačaja sa strane albanski vratar u redovima Palerma odbio je loptu koja je došla do samog El Shaarawyja, a napadač Milana uspijeva pogoditi za izjednačenje. Sedmerostruki europski prvak tada je krenuo po pobjedu, ali Sicilijanci su uspjeli izdržati do kraja.