Igor Šestak • srijeda, 31.10.2012.

Nogometaši Juventusa još su jednom u samoj završnici utakmice došli do pobjede. U dvoboju desetog kola protiv Bologne pobjedu im je u sudačkoj nadoknadi donio mladi Francuz Pogba. Inter je gubio od Sampdorije, ali je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat i iskoristio poraz Napolija za skok na drugo mjesto. Uzbudljivo je bilo na Tardiniju gdje su nešto između nogometa i vaterpola igrali Parma i Roma, a najefikasniju utakmicu večeri odigrali su Cagliari i Siena.

Deseto kolo Serie A otvorili su u utorak Palermo i Milan podjelom bodova, a srijeda je donijela bogat program s čak osam utakmica. U akciji su bile sve četiri prvoplasirane momčadi.

Vodeći Juventus ugostio je 18. Bolognu bez Marchisija. Na klupi Stare dame ostali su Vučinić i Giovinco, glavni kreator ponovno je bio Pirlo, a u napadu su priliku dobili Quagliarella i Danac Bendtner.

U 14. minuti Pogba je nakon kornera pogodio mrežu Bologne, ali je pogodak poništen zbog ranijeg prekršaja u napadu. Isti igrač u 17. je minuti pogodio vratnicu dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora. U prvih 20 minuta zatresla se i Juventusova mreža, ali je i pogodak Gabbiadinija poništio sudac Romeo. Igra se tada primirila, a Juventus unatoč dominaciji prije odmora nije mogao do pogotka.

Put do mreže igrači Juventusa pronašli su u 54. minuti. Giaccherini je bio asistent, a Quagliarella strijelac za vodstvo Stare dame. Činilo se tada kako Juventus mirno plovi prema novoj pobjedi, ali Bologna se nije mirila s porazom. U 71. minuti sjajno je s ruba kaznenog prostora pucao Taider i pogodio mrežu Buffona.

U sudačkoj nadoknadi još se jednom dokazalo da je Juventus klub sa sto života. Giovinco, igrač koji je ušao s klupe u 72. minuti, ubacio je s lijeve strane za Pogbu koji je glavom pogodio mrežu Bologne za devetu prvenstvenu pobjedu Bianconera. Mladi Francuz odigrao je odličnu utakmicu i zaslužio je dobru predstavu okruniti pogotkom.

Nakon pet uzastopnih prvenstvenih pobjeda, a uoči velikog okršaja s Juventusom, Interu je u goste stigla Sampdoria, momčad s negativnim nizom od četiri uzastopna poraza. Andrea Stramaccioni od starta je na teren poslao ofenzivnu postavu s Palaciom, Cassanom i Militom.

Gosti se u Milanu nisu postavili defenzivno, a u 20. minuti su iznenađujuće poveli. Nakon tragično loše reakcije Samuela i Ranocchije na loptu ubačenu iz slobodnog udarca, na pravom se mjestu našao Munari i pogodio mrežu Handanovića. Inter je do poluvremena imao tek nekoliko obećavajućih, ali bezuspješnih situacija.

Situacija se okrenula u 51. minuti. Inter je pokrenuo kontru, Milito je krenuo prema vratima, a s leđa ga je u stopostotnoj šansi srušio Andrea Costa i zaradio crveni karton. Argentinac je sam realizirao kazneni udarac pogodivši mrežu od desne vratnice. Milito je bio blizu drugog pogotka u 61. minuti, ali je njegov silovit udarac zaustavio okvir gola.

Inter je igrača više iskoristio u 68. minuti nakon još jednog kontranapada. Igrači Sampdorije neoprezno su izgubili loptu, Cassano je povukao sve do protivničkog šesnaesterca i uposlio Palacija, koji je preciznim udarcem doveo Inter u vodstvo. Cassano je u 80. minuti pogodio gredu iz slobodnog udarca, a potvrda Interove šeste uzastopne pobjede u Serie A stigla je u 81. minuti pogotkom Guarina.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Sampdoria je došla do drugog pogotka preko Edera, ali čim se krenulo s centra sudac je označio kraj utakmice. Marko Livaja susret je odgledao s klupe za pričuve.

Nogometaši Napolija u prošlom su kolu minimalno pobijedili Chievo, a priključak za vodećim Juventusom željeli su zadržati uspješnim gostovanjem kod Atalante. Walter Mazzari zbog ozljede nije mogao računati na prvog topnika lige, Edinsona Cavanija, a njegova se momčad našla u zaostatku već u 19. minuti. Strijelac za Atalantu bio je Čileanac Carmona.

Bez Cavanija Napolijev napad nije bio tako ubojit i do kraja utakmice mreže su mirovale. Drugim porazom u sezoni Napoli je na tablici pao na treće mjesto jer ga je prestigao Inter, a zaostatak za Juventusom popeo se na šest bodova.

Uzbudljiv dvoboj očekivao se u sudaru sedme i šeste momčadi lige, Parme i Rome, posebno zbog Rimljana koji su najefikasnija momčad lige s 20 postignutih i 16 primljenih golova. Po kišom natopljenom terenu Rimljani su poveli već u osmoj minuti preciznim udarcem Lamele s desne strane kaznenog prostora u suprotni kut vratara Mirantea.

No, Parma je do odmora preokrenula rezultat. Za izjednačenje je pogodio Belfodil nakon odličnog solo-prodora u 35. minuti, a samo dvije minute kasnije Belfodil je asistirao Parolu za drugi Parmin pogodak. Parolo je prilikom postizanja pogotka imao veliku pomoć lokve vode koja se stvorila pred golom Rominog vratara Stekelenburga. Mogla je Roma izjednačiti prije poluvremena, ali Mirante i braniči Parme su uspjeli očuvati minimalnu prednost.

U drugom poluvremenu uvjeti su postali još teži, a lopta se jedva kretala po natopljenom terenu. Ipak, to nije spriječilo Parmu da poveća svoje vodstvo. Nakon nekoliko odbijanja u kaznenom prostoru Rome loptu je u mrežu pospremio Zaccardo. Golovima ni tu nije bio kraj. U 70. minuti kazneni udarac za Romu zaradio je Leandro Castan, a izvođenja se prihvatio Francesco Totti. Mirante je obranio njegov udarac, ali se lopta nesretno po vratara odbila točno pred Tottija i Roma je smanjila na 3:2. Parma je do kraja sačuvala svoje vodstvo i s tri boda preskočila Romu na tablici.

Drugi rimski klub igrao je na svom Olimpicu, a u goste mu je stigao Torino i poveo već u desetoj minuti preko Poljaka Glika. Lazio je uspio izjednačiti u 57. minuti golom Maurija, ali do potpunog preokreta nije mogao te je upisao svoj prvi ovosezonski remi.

Udinese je upisao dvije uzastopne pobjede i krenuo je prema gornjem dijelu tablice, ali taj je uspon usporila Catania. Di Natale je doveo Udinese u vodstvo iz kaznenog udarca u 29. minuti, ali gosti su u drugih 45. minuta režirali preokret. Izjednačio je u 62. minuti Castro, a vodstvo Cataniji donio Lodi. U trećoj minuti sudačke nadoknade još se jednom ukazao Di Natale i donio Udineseu barem jedan bod.

Cagliari je ugostio posljednju Sienu i već u prvih 30 minuta zabio tri pogotka. U šestoj minuti Nene je pogodio za 1:0, a 20 minuta kasnije isti je igrač udvostručio vodstvo Cagliarija. U 28. minuti Nene je bio asistent, a za 3:0 je zabio Sau.

Siena je do odmora smanjila zaostatak preko Bogdanija, a mreže su mirovale sve do završnice drugog dijela. U 89. minuti je Cagliari zabio svoj četvrti gol preko Thiaga Ribeira, a u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 4:2 je pogodio Calaio.

Iz opasne zone pobjegli su igrači Chieva u izravnom dvoboju s još jednim klubom s dna ljestvice, Vukušićevom Pescarom. Hrvatski napadač ovoga je puta ostao na klupi svih 90 minuta, a njegova je momčad poražena s 2:0. Pescari je u 32. minuti isključen Romagnoli, a domaćini su pobjedu osigurali golovima Luciana iz kaznenog udarca u 75. i Stoiana u 77. minuti.

Deseto kolo zaključit će u četvrtak Genoa i Fiorentina.

• soecc01.11.2012. u 21:30
    Kojeg zaleđa? Si ti udlu? Ja se ne žalim na ništa nego mi smeta tvoje preseravanje tu po forumu. Moglo bi ti prisjest to u subotu. Nije te nigdje bilo zadnjih par godina i sad si iz rupe izašao zajedno sa ostalima.
    soecc
  • Obrisan korisnik01.11.2012. u 16:06
    Sretan Rodjendan najboljem klubu na svijetu. Zato za 50. utakmicu idemo jako protiv intera!! :)
  • etti01.11.2012. u 12:11
    I zaboravio si reći kako je tvoj voljeni inter postigao treći pogodak nakon zaleđa. No jesi li vidio da se itko od nas žali na to? A kad se to dogodi Juventusu onda je tu 3564 komentara u vezi toga
    etti
  • etti01.11.2012. u 11:31
    @soecc Evo pošto vidim da nisi upućen ću ti ja sad reć. Juventusu je poništen pogodak pri 0-0 bez ikakvog opravdanog razloga, a igrač Bologne je igrao rukom i uz to....što ruka ima raditi na glavi protivnika? Uostalom je i komentator tekme rekao kako je Juve oštećen, što vidi svaki objektivni... [više na forumu]