Olić asistent u novoj pobjedi Wolfsburga, Bayern uvjerljiv bez Mandžukića

Borna Rupnik • srijeda, 31.10.2012.

U utorak i srijedu odigrane su utakmice šesnaestine finala Njemačkog kupa. Bayern i Borussia iz Dortmunda rutinski su odradili svoje prepreke, dok je Bayeru iz Leverkusena trebao produžetak...

Bayern iz Münchena je iz bez pomoći Marija Mandžukića, koji je ovoga puta ostao među pričuvama, izborio plasman u osminu finala Njemačkog kupa. Osovina Arjen Robben - Claudio Pizarro pobrinula se za sva četiri pogotka u slavlju nad Kaiserslauternom, a Nizozemac i Peruanac po dva su se puta upisivali u strijelce.

Wolfsburg je nastavio preporod nakon odlaska Felixa Magatha, a s 2:0 pao je FSV Frankfurt. Ivica Olić pripremio je vodeći pogodak Diega u 51. minuti, a Diego je deset minuta poslije asistirao Basu Dostu za potvrdu pobjede. Olić je izašao u 77. minuti, pet minuta nakon što je na teren ušao Srđan Lakić.

Traore, Ibišević i Hajnal pobrinuli su se za lak prolazak Stuttgarta, a Apotekari iz Leverkusena namučili su se protiv Arminije. Za konačnih 3:2, tek početkom prvog produžetka, pogodio je Andre Schürrle.

Fortunu je u produžetku usrećio Rafael, protiv Borussije (M), a Hannover je nakon jedanaesteraca izbacio goste iz Dresdena.

Marin Tomasov ušao je u igru u 79. minuti pobjede svojih Sechzigera, dok su Ivan Santini i Mato Jajalo s klupe pratili prolaske svojih Freiburga i Kölna, pri čemu su i Kölnu trebali udarci s bijele točke.

Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Kloppove žuto-crne, a pobjedu Borussiji (D) osigurali su Hummels, Schmelzer, Götze i Schieber. Ivan Klasnić zbog novih je zdravstvenih problema propustio pobjedu Mainza, a Schalke je bio uvjerljiv protiv Sandhausena, uz pogotke Afellaya, Marice i Huntelaara.