Lille ispunio zacrtani cilj, prvak Montpellier opet bez pobjede

Borna Rupnik • nedjelja, 04.11.2012.

Za razliku od prvaka Montpelliera, Lille je u 11. kolu Ligue 1 ostvario svoje želje, a do pobjeda su stigli još Rennes, protiv desetorice iz Reimsa, te Nice i Valenciennes...

Nogometaši Lillea ispunili su imperativ koji im je prije gostovanja kod Eviana nametnuo trener Garcia i kući su se vratili s tri vrlo vrijedna boda, s kojima su stigli do sedmog mjesta u poretku francuskog nogometnog prvenstva.

Do zasluženog je vodstva Lille stigao na kraju prvog poluvremena, kada je Payet ubacio, a Roux glavom zatresao mrežu. Potvrda pobjede stigla je sredinom nastavka, nakon što je svoj obol dao i Landreau, odličnom obranom stopostotne prilike Sagboa. Balmont je lijevom nogom pogodio za konačnih 2:0.

Aktualni prvak Montpellier, koji boravi u donjem dijelu tablice, osvojio je samo bod kod Troyesa, momčadi kojoj tek posljednjeplasirani Nancy gleda u leđa. Belhanda je Montpellieru donio vjeru u uspjeh u 19. minuti, ali je već prije odlaska na odmor poravnao Camus.

Rennes je od 15. minute susreta s Reimsom imao igrača više - isključen je Souare - a ta je prednost u pobjedu pretvorena u 42. minuti, kada je jedini pogodak na susretu postigao Erding.

Nancy je na dnu ostao nakon poraza u Nici, gdje je istoimeni domaćin slavio rezultatom 2:1, uz pogotke Traorea i Bautheaca. Strijelac za goste bio je Sane, no pokazalo se da je njegovo izjednačenje s kraja prvog poluvremena bilo samo privremeno.

Najefikasniji su bili Valenciennes i Sochaux. Kadir je načeo mrežu gostiju, a potom je još dva puta precizan bio Pujol. Roudet je u 62. minuti tek ublažio poraz Sochauxa na 3:1.

• Obrisan korisnik05.11.2012. u 09:44
    lille i rennes se dižu, ali prvak se i dalje opako muči....sve po starom u Fr nogometu:) osim one dominacije lyona početkom 21. stoljeća, nitko ne može u Fr spojiti 2 uzastopna naslova već 20 godina. ne samo tamo...nego klub osvoji naslov, a u slj. sezoni završi 8. ili 10.
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 12:07
    Ovaj Valensiennes bi mogao do Europe, najveće iznenađenje lige.