3. HNL Jug: Četiri pobjede domaćina uz četiri remija u 12. kolu

Ivan Dominik • ponedjeljak, 05.11.2012.

I na jugu Hrvatske odigrano je 12. kolo Treće lige, uz dvije vrlo efikasne utakmice i četiri dosta golovima siromašna susreta. Četiri pobjede i četiri remija najkraći je mogući rezime ovog kola, premda je u njemu bilo dosta zanimljivosti, međutim, do značajnih promjena na vrhu ligaške tablice ipak nije došlo...

12. kolo 3. HNL Jug počelo je vrlo neefikasno i uz slab te neatraktivan nogomet. Tijekom subotnjeg popodneva, kada je odigrana većina utakmica, odnosno njih šest, zabijeno je samo deset pogodaka, dakle manje od dva po susretu. Četiri su okršaja završena remijem, a u preostala dva slavili su domaći sastavi, dok su, naravno, dva dvoboja završena bez golova.

Remije uz rezultat 0:0 uknjižile su momčadi Omiša i Konavljanina u srednjoj Dalmaciji, gdje je bolje s osvojenim bodom prošao sastav iz Čilipa, koji je u Omiš doputovao sa samo 14 igrača. Istim rezultatom bodove su podijeli i vodeći Val te unešićka Zagora u Kaštelu Starom. Također bez većih peripetija u susretu, nakon kojeg je Val prekinuo dugu pobjedničku seriju i upisao treći remi u 12 utakmica, kojim je ipak ostao neprikosnoveno prvi u ligi.

Rezultatom 1:1 svoje su utakmice završile momčadi Neretve i Kamena u Metkoviću, odnosno Zmaja i Hrvaca u Makarskoj. Neretva je kod kuće gubila 1:0 od sastava iz Ivanbegovine za koji je rani gol u 11. minuti dao Petar Kljenak. No, domaći su ubrzo, nakon samo četiri minute, izjednačili golom Tomislava Dodiga iz penala, a nakon 15. minute više zgoditaka nije bilo pa se s 1:1 susret i završio.

Makarski je Zmaj, pak, kod kuće vodio protiv vrlo dobrih i uvijek opasnih Hrvaca od 16. minute dvoboja i to pogotkom svog vratara Darka Franića, koji je realizirao najstrožu kaznu dosuđenu za Makarane. Međutim, Hrvace su ipak došle do izjednačenja i to početkom drugog poluvremena, kada je, također iz penala, precizan bio Jakov Marunica. Kasno u drugom poluvremenu, isključen je zbog dva žuta kartona i gostujući igrač Josip Vardić, ali to Zmaj nije uspio kazniti do kraja utakmice.

Jedine dvije pobjede prvoga dana odigravanja utakmica u 12. kola ubilježile su ekipe Jadrana iz Kaštel Sućurca i Primorca iz Biograda. Uvjerljiviji je bio pretposljednji klub lige, koji je nakon dugo vremena došao do prvenstvene pobjede, druge u dosadašnjih 12 dvoboja. Za 3:1 protiv posrnulog Jadrana (LP), koji je poražen treći put zaredom, zabijali su Lovre Čirjak i dvaput Marko Moravčić, dok je poraz za Pločane ublažio Goran Barbir. Svi su pogoci zabijeni u prvih 39 minuta utakmice.

Drugi Jadran, onaj iz Kaštel Sućurca, slavio je kod kuće protiv umornog GOŠK-a novog trećeligaškog četvrtfinalista Hrvatskog kupa, koji je postao "zvijezda" hrvatskog nogometa zbog odličnih partija u posljednje vrijeme. No, domaći Jadran nije imao milosti prema Dubrovčanima koji su svladani uz 2:0, golovima Stjepana Povijača u osmoj i Frane Katića, koji je ušao s klupe baš umjesto Povijača za zadnjih pola sata, u 90. minuti ogleda.

Bilo je to sve od prvoga dana natjecanja odnosno odigravanja utakmica u 3. HNL Jug, međutim, kolo je odigrano do kraja i kompletirano u nedjelju. Posljednje dvije utakmice kola, za razliku od prvih šest, bile su izuzetno efikasne, a u njima je palo čak 14 pogodaka (!). Korčulanski je Zmaj kod kuće u Blatu nadigrao Uskok iz Klisa u fenomenalnoj utakmici rezultatom 6:3, dok je u Opuzenu domaći Neretvanac deklasirao "fenjeraša", Velebit iz Benkovca, uz 4:1.

U utakmici Zmaja iz Blata i Uskoka iz Klisa presudilo je "ludo" drugo poluvrijeme, dok je prvo završeno uz 2:1 vodstvo domaćih za koje su se pobrinuli Vinko Nobilo i Šime-Josip Pedišić, nakon što su okrenuli vodstvo gostiju za koje je zabio Ivan Bajić. U nastavku je prvo Uskok izjednačio na 2:2 golom Vinka Roje, no iz penala prednost domaćima ubrzo vraća Nedjeljko Kaleb. Za treće izjednačenje na utakmici zabio je za Uskok drugi put na susretu Bajić, a poslije toga je domaćin protutnjao do pobjede od 6:3 trima pogocima i to Antonija Lipotića, Ivana Bačića i još jednom sjajnog Pedišića, koji je zabio dva pogotka na ovoj utakmici.

Nešto manje efikasno, ali jednako uzbudljivo bilo je u Opuzenu gdje je posljednje plasirani Velebit dočekan "na volej" od strane domaćeg Neretvanca. Bilo je 4:1 u prilično jednostranoj utakmici, a već je na poluvremenu sve bilo jasno i riješeno, jer je domaćin zgodicima Mata Čama i Dragana Brečića vodio 2:0. Početkom drugog poluvremena je Velebit, koji je u Opuzen došao sa samo 13 (!) igrača, smanjio domaće vodstvo golom Antona Rašića, ali nakon toga u samoj završnici dvoboja za Opuzen konačnih 4:1 postavlja džoker s klupe Stanislav Vasilj sa svoja dva pogotka.