Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 4. kolo, 06.11.2012, 20:45 h, Etihad, Manchester
Suci: Peter Rasmussen, Henrik Sonderby, Niels Hoeg (Danska)

Ante Zovko • utorak, 06.11.2012.

Ajax je vodio 2:0 na Etihadu protiv Manchester Cityja koji je uspio izjednačiti golom Agüera u četvrtom kolu skupine D Lige prvaka. Takav rezultat nešto više odgovara Nizozemcima budući da engleskom prvaku samo teorija igra što se tiče prolaska u osminu finala.

Mario Balotelli
46'
10
Edin Džeko
66'
13
Aleksandar Kolarov
85'
Eyong Enoh
78'
35
Viktor Fischer
87'
19
Tobias Sana
90'+3'
Frank de Boer

Izgledi obje momčadi za prolazak u drugi krug Lige prvaka nisu nimalo dobri s obzirom da Borussia Dortmund i Real Madrid imaju bodovnu prednost, a u najslabijoj je poziciji City kojem je ovo tek drugi bod.

Od samog početka vidjelo se da domaća obrana "pliva". To je postalo očigledno kad nitko nije uspio očistiti gužvu nastalu poslije Moisanderove poluprilike nakon kornera. De Jong je bio najprisebniji i uklizao zabivši za 0:1 u desetoj minuti.

Prekid je opet bio koban za City u 17. minuti. Eriksen nabacuje, a De Jong udvostručuje vodstvo glavom. Yaya Toure sjajnim volejem na Nasrijev centaršut smanjuje na 1:2 u 22.

Balotelli je pojačao engleskog prvaka početkom drugog poluvremena, a on je bacio sve karte u napad. Umalo mu se osvetilo kad je Hart spasio treći De Jongov gol, iz slobodnjaka s dvadesetak metara. No, dvije minute poslije, u 73., City izjednačuje.

Balotelli je fino prenio loptu glavom prema Agüeru koji je to spremno dočekao i prizemnim udarcem donio 2:2.