RK Zagreb 30:22 Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

Zagrebaši predvođeni Horvatom prelomili susret u nastavku i osigurali nove regionalne bodove

Iz Samobora:Zvonka Keliš • subota, 10.11.2012.

Rukometaši CO Zagreba u novom su dvoboju Regionalne rukometne lige snage odmjerili s ekipom crnogorskog Lovćena koja se dobro borila punih 30 minuta. No, nakon što su se igrači hrvatskog prvaka probudili i posložili prelomili su ogled u svoju korist te su upisali novu vrijednu pobjedu.

CO Zagreb - Lovćen Cetinje 30:22 (13:13)

Regionalna liga, 8. kolo
SAMOBOR - OŠ Bogumil Toni, Gledatelja: 300
Suci: Šatordžija/Pandžić (BIH)

CO Zagreb: Ivić (8 obrana), Stevanović (5 obrana); Skoko 2, Marić, Mihić 2, Brozović, Stepančić 4, Matulić 1, Matić, Špiler 4, Batinović 4, Horvat 8, J. Valčić 2, Sršen, T. Valčić 3, Mandalinić
Trener: Slavko Goluža

Lovćen Cetinje: Abramović (6 obrana), Daskaloski (1 obrana); Lipovina, Jovetić 3, Popović 3, Radović, Marković 7, Vujović 3, Pejović, Drašković, Radović 2, Perišić, Lasica 2, Grbović 2
Trener: Zoran Abramović

Sedmerci: CO Zagreb: 2/3; Lovćen Cetinje: 4/4
Isključenja: CO Zagreb: 2 min.; Lovćen Cetinje: 10 min.

Hrvatski rukometni prvak tek nekoliko je dana nakon uzbudljivog i nimalo lakog dvoboja sa slovačkim Tatran Prešovim, ali i na koncu ostvarene pobjede, krenuo put Samobora gdje je zaigrao u novom dvoboju Regionalne rukometne lige. U sklopu osmoga kola rukometni zaljubljenici u OŠ Bogumil Toni imala su priliku vidjeti što sve ove sezone može i zna pomlađena ekipa CO Zagreba, ujedno vodeća momčad SEHA lige, kada snage odmjeri s crnogorskim prvakom.

Trener domaćina, Slavko Goluža, odlučio je u dvoboju s ekipom Lovćena iz Cetinja pomalo odmoriti svoje glavne karike kako bi spremni i svježi bili za oglede s Füchse Berlinom, ali i Meškov Brestom koji slijede već narednog tjedna. Na tribini, točnije, u ulozi televizijskog sukomentatora, stoga je ostao iskusni Mario Kelentrić, dok je njegovo mjesto u sastavu, i to od prve minute, popunio Ivan Stevanović koji je tako konačno dobio priliku da se pokaže u najboljem svijetlu.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima CO Zagreba bio je Zlatko Horvat s osam postignutih pogodaka, dok su po četiri dodali Luka Stepančić, David Špiler i Hrvoje Batinović. Ivan Stevanović na Zagrebovim je vratima obranio pet lopti, a Filip Ivić je, pak, skinuo njih osam, dok su gostujući vratari zajedno sakupili sedam obrana. Najbolji kod Lovćena bio je Igor Marković sa sedam pogodaka, dok su se tri puta u strijelce upisali Marko Jovetić, Stevan Vujović i Milan Popović.

Trener Zagrebaša, ujedno i hrvatski izbornik, protiv Cetinjana je na teren izveo Matulića i Batinovića na krilima, kao i Stepančića, Tončija i Josipa Valčića na vanjskoj liniji te Skoku na poziciji kružnog napadača uz, dakako, ranije spomenutog Stevanovića.

Uz glasnu podršku samoborskih navijača, ali i članova Bijelih Lavova, koji su glasnice i bubnjeve spremali i za kasniji ogled rukometašica Samobora i Koke, ogled je otvoren pogocima braće Valčić, kao i obranom vrijednog Stevanovića. Međutim, nije dugo trebalo gostima da se vrate u dvoboj te poravnaju rezultat, ali i da preko realiziranog sedmerca Igora Markovića po prvi puta povedu u susretu (3:2).

Uslijedila je potom igra pogodak za pogodak u kojoj su se Zagrebaši ipak nešto bolje snašli te su poveli 7:6 da bi se sredinom poluvremena prvi puta odvojili i na +2 (9:7). No, pogreške u napadu ubrzo su koštale Zagrebaše koji usprkos nekoliko vrlo dobrih obrana Stevanovića dopuštaju svom protivniku da ponovno izjednači rezultat (10:10). Ukazuje se zatim i Zagrebov kapetan na liniji sedam metara te odvodi svoju ekipu na 11:10, Milan Popović na drugoj strani drži Lovćen u igri, dok napeta završnica prvoga dijela na koncu biva okončana rezultatom 13:13.

Prve minute nastavka pokazale su kako je trener Goluža probudio svoje igrače na predahu, naime, susret nastavljaju Horvat i Batinović s novih +2 CO Zagreba (15:13), a nakon pada Batinovića, priliku na terenu dobiva i mladi Lovro Mihić. Na vratima je siguran i novi hrvatski reprezentativac Filip Ivić koji sa svojih šest obrana na samom otvaranju drugoga poluvremena pomaže Zagrebašima da prelome utakmicu u svoju korist.

Posložena domaća obrana natjerala je tada gostujuću momčad na brojne pogreške koje razigrani Luka Stepančić koristi kako bi odveo trenutno vodeću ekipu SEHA lige na šest pogodaka prednosti (20:14). Iako su se Cetinjani trudili do samoga kraja nisu uspjeli sustići prednost svoga suparnika, dok su njihovu mrežu uredno punili prvenstveno David Špiler i Zlaja Horvat, kao i mladi Lovro Mihić koji je od kapetana preuzeo izvođenje sedmeraca. Imali su Zagrebaši tako 22:17 i 26:18 da bi na koncu slavili 30:22.

• Obrisan korisnik11.11.2012. u 21:47
    slažem se,iskusne igrače pa tako i t.valčića treba čuvati za jake tekme!
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 20:05
    Mandalinić je postigao jedan pogodak te moram napomenuti da ne razumijem forsiranje t. valčića da igra takvu utakmicu više od 45 minuta.