Izviđač CO 30:23 Nexe Našice
Nexe Našice

Nakon reprezentativne stanke Našičani poraženi u Ljubuškom

Ivana Strahija • nedjelja, 11.11.2012.

Iako su u Ljubuški otišli s velikim nadama, Našičani su na parketu gradske dvorane pred petstotinjak gledatelja ostali "kratki" za sedam golova i tako doživjeli najteži poraz sezone.

IZVIĐAČ - NEXE 30:23 (14:7)

SEHA liga, 8. kolo
Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 500
Suci: Ivan Pavičević i Miloš Ražnjatović (obojica Crna Gora)
Delegat: Nebojša Vujisić (Crna Gora)

IZVIĐAČ: Ševo, Kolovrat 3, Buljubašić 1, Zeljić 6, Bošnjak, Herceg 8, S. Burić 7, Vidović 1, B. Burić (18 obrana), Boras, Šarac, Ereš 1, Paradžik, Hrstić, Paponja 3, Mataga
Trener: Ilija Puljević

NEXE: P. Lelić (1 obrana), Kozina 1, Mataija, Eter 3, F. Lelić 5, Mrđenović 2, Varvodić 2, Markotić 5, Slišković 3, Vujić 1, Vozab, Božić Pavletić, Šunjić (16 obrana), Obranović, Ivić 1
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Izviđač -, Nexe 2/3 (Eter, Markotić)
ISKLJUČENJA: Izviđač 6 minuta (Buljubašić 2+2, Ereš), Nexe 4 minute (Slišković 2+2)

Momčad Kasima Kamenice teško je poražena u Ljubuškom od večeras sjajno raspoloženih Izviđača. Ekipa trenera Ilije Puljevića pokazala je zavidnu sportsku želju za pobjedom, igrala raspoloženo i poletno, a čak ni 16 obrana našičkog golmana Mate Šunjića nije uspjelo promijeniti ništa. Čak dapače, još je više obrana upisao domaći vratar Benjamin Burić, njih 18, uz jedan sedmerac.

Mišiće su Izviđači pokazali odmah u uvodnim minutama, tek je Igor Vujić uspio postići prvi našički gol kad su domaćini, a posebno raspoloženi Mirko Herceg krenuli u seriju i do 13, minute natukli 6:1. Na tu su razliku domaći rukometaši još nadogradili te su na odmor otišli s +7 (14:7).

U nastavku rezultat pokreće Marin Varvodić, pruživši malo nade Nexeu, no odmah Izviđači nižu tri gola kako se ne bi gosti osokolili. Već u 35. minuti Izviđač ima deset pogodaka prednosti i čini se da je susret odlučen, no neizvjesnost, kakvu-takvu, sredinom poluvremena vraća Robert Markotić nizom od tri pogotka i uz pomoć Franje Lelića smanjuje na -7. Ispostavilo se međutim da je to to i da bolje neće biti te je Nexe kući otputovao praznih ruku.

Bio je to treći poraz hrvatskih predstavnika u SEHA ligi, i treća pobjeda Izviđača ove sezone.