Löwen 11. pobjedom rastužio Zrnića i Šprema, Flensburg poražen u Hannoveru

Igor Šestak • nedjelja, 11.11.2012.

Rukometaši Rhein-Neckar Löwena uspješno su preskočili i 11. bundesligašku stepenicu. Na gostovanju kod Gummersbacha slavili su s 30:28 i nastavili pobjednički niz. Drugi uzastopni poraz doživjeli su igrači Flensburga i to na neočekivanoj lokaciji, u Hannoveru, nakon što su dvije i pol minute prije kraja imali dva gola prednosti. U utakmicama 11. kola pobjede su još upisali Wetzlar i Melsungen.

VfL Gummersbach - Rhein-Neckar Löwen 28:30 (12:12)

Znatno teže nego se to moglo očekivati, Lavovi iz Mannheima upisali su 11. uzastopnu pobjedu. U sklopu 11. kola Bundeslige gostovali su kod Gummersbacha Vedrana Zrnića i Gorana Šprema te slavili s 30:28 u neizvjesnoj završnici utakmice.

Početak utakmice pripao je igračima Gudmundura Gudmundssona pa su u devetoj minuti vodili s 4:2. Domaćini im ipak nisu dozvolili rano odvajanje već su u 13. minuti izjednačili na 5:5, a u vodstvo ih je minutu kasnije doveo Zrnić. Važan gol zabio je u 19. minuti Šprem za vodstvo Gummersbacha 9:7 i prisilio Islanđanina na klupi gostiju da pozove minutu odmora. Kraći dogovor urodio je plodom pa su Lavovi u 24. minuti izjednačili na 10:10. Prije velikog odmora uspjeli su i povesti s 12:11, ali na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom.

Vedran Zrnić, kapetan Gummersbacha: "50 minuta bili smo sasvim ravnopravni vodećoj momčadi lige, a onda nam je ponestalo snage. Ipak, moram spomenuti i da su suci u posljednjih deset minuta donijeli neke kontroverzne odluke na našu štetu."

U prvih deset minuta nastavka nijedna se momčad nije uspjela odvojiti na dva gola razlike. U 42. minuti Pfahl je iz sedmerca zabio za vodstvo domaćih 19:17, a u brzoj razmjeni pogodaka Löwen je samo četiri minute kasnije izjednačio na 22:22. Krause je u 47. minuti zabio za 23:22, posljednje vodstvo Gummersbacha.

Golovima Schmida i Gensheimera Löwen je preokrenuo rezultat, ali domaćini su držali priključak sve do 56. minute i rezultata 27:26 za goste. Tada je na dvije minute isključen Michal Kopčo, a ponovno su važne golove zabili Gensheimer i Schmid te odveli Löwen na plus tri. Gummersbach tada više nije imao ni snage ni vremena za povratak i upisao je svoj sedmi prvenstveni poraz.

Schmid je bio prvi strijelac gostiju s devet golova (sedmerci 3/3). Po pet su zabili Gensheimer (sedmerci 2/4) i Petersson, a četiri je dodao Ekdahl du Rietz. Za Gummersbach je devet puta poentirao Pfahl (sedmerci 4/5), a po pet golova su zabili Kopčo i Putics. Šprem i Zrnić u strijelce su se upisali po dva puta.

TSV Hannover-Burgdorf - SG Flensburg-Handewitt 29:28 (13:12)

Neugodno iznenađenje priredili su svojim navijačima rukometaši Flensburga. Nakon što su u srijedu poraženi od Kiela, novi su poraz doživjeli od Hannovera te se dodatno udaljili od vrha tablice. Hannover je pak upisao svoju šestu ovosezonsku pobjedu i izbio na peto mjesto ispred Flensburga koji ima bod, ali i utakmicu manje.

Flensburg je već u četvrtoj minuti poveo s dva gola prednosti (4:2), ali to vodstvo nije dugo potrajalo. Na isteku desete minute domaći su došli do prve prednosti na utakmici rezultatom 6:5, a u 19. minuti su prvi put poveli s dva gola razlike (10:8). Flensburg je izjednačio na 11:11 u 26. minuti, a na odmor je otišao s golom zaostatka.

Drugo poluvrijeme bolje su počeli igrači Hannovera i vratili prednost od dva pogotka. Ipak, serijom 4:0 Flensburg je zaostatak od dva gola pretvorio u vodstvo 18:16. Vodili su gosti do 44. minute kada je na 20:20 izjednačio Olsen. Igrači Ljubomira Vranješa ponovno su došli do dva gola prednosti i držali ga sve do 58. minute i rezultata 28:26. Tada je Olsen smanjio zaostatak Hannovera na minus jedan, minutu i pol prije kraja Patrail je izjednačio, a onda četiri sekunde prije posljednje sirene zabio za 29:28 i veliko slavlje domaćih.

S deset golova Olsen je bio najbolji strijelac Hannovera, a pratili su ga Patrail s pet te Mocsai s četiri pogotka. Kod gostiju se s deset golova istaknuo Eggert, šest je zabio Glandorf, a pet Svan Hansen.

Frisch Auf Göppingen - HSG Wetzlar 23:27 (11:11)

Sedmom prvenstvenom pobjedom na sjajno četvrto mjesto Bundeslige izbili su rukometaši Wetzlara. U 11. su kolu s 27:23 slavili na gostovanju kod Göppingena, a u pobjedi su se istaknuli Reichmann, Müller i Harmandić s pet postignutih golova. Isti broj pogodaka za domaće je zabio Lobedank.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena, ali prilično neefikasna bitka u kojoj je svaka momčad zabila po 11 golova. U prvih 30 minuta i jedni i drugi su imali dva gola viška, ali su u drugo poluvrijeme ušli rezultatski poravnati. U 36. minuti gosti su se prvi put odvojili na tri pogotka prednosti, a samo četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 14:18. S dva pogotka u 43. minuti Harmandić je odveo Wetzlar do plus šest, a u 49. je pogodio i za plus sedam (24:17). Göppingen je u završnici smanjio zaostatak, ali opasnije zaprijetiti nije mogao.

MT Melsungen - TSV GWD Minden 26:21 (10:10)

Na krilima devet golova Savasa Karipidisa Melsungen je protiv Mindena došao do svoje četvrte ovosezonske pobjede. Utakmica je u prvih 30 minuta bila izrazito izjednačena, a napada nisu posebno dobro funkcionirali. Odlučujuću prednost Melsungen je stekao u periodu od 35. do 40. minute u kojem se odvojio na plus tri. U 50. minuti golovima Allendorfa i Dannera domaći su pobjegli na 21:16, a gosti se u završnih deset minuta nisu uspjeli približiti na manje od tri gola zaostatka.

Osim Karipidisa koji je šest od devet golova zabio iz sedmeraca, u domaćim su se redovima istaknuli Vasilakis s pet i Vučković s četiri pogotka. Minden su s pet golova predvodili Steinert i Schmidt.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice 11. kola. Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička gostovat će god Kiela, a Berlinske Lisice sa Špoljarićem i Ninčevićem ugostit će Lemgo. Duvnjakov, Vorijev i Lackovićev HSV gostovat će kod posljednjeg Essena, a Magdeburg će ugostiti Grosswallstadt.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938