Blažičkovih 17 obrana nedovoljno Lübbeckeu kod Kiela, pobjede HSV-a i Füchsea

Igor Šestak • nedjelja, 11.11.2012.

Posljednje četiri utakmice 11. kola Bundeslige nisu donijele iznenađenja. Kiel nije imao problema s Lübbeckeom, kao ni HSV s Essenom. Füchse se morao nešto više pomučiti za bodove protiv Lemga, a Magdeburg je bio vrlo uvjerljiv protiv Grosswallstadta. U akciji su bili i hrvatski igrači, njih čak sedam, a dobrim su se učinkom istaknuli Vori, Duvnjak, Ninčević i Blažičko.

THW Kiel - TuS N-Lübbecke 30:23 (15:10)

Momčad Alfreda Gislasona došla je i do druge pobjede ovog tjedna. U srijedu je nadigrala Flensburg, a u nedjelju joj je u goste stigao Lübbecke s Dragom Vukovićem i Nikolom Blažičkom. Kiel je već u prvom poluvremenu stvorio prednost od pet golova, ali gosti su u nastavku uspjeli izjednačiti rezultat. Završnica utakmice ponovno je pripala Zebrama, koje nakon 11 kola imaju deset pobjeda i remi te jedan bod manje od vodećeg Rhein-Neckar Löwena.

U prvih deset minuta dvoboj je bio izjednačen. Igralo se gol za gol i gosti su uspješno pratili ritam aktualnih prvaka. Na isteku desete minute Kiel je prvi put poveo s dva gola razlike (6:4), a od 11. do 15. minute zabio je četiri uzastopna pogotka te se odvojio na 10:5. Do kraja poluvremena golovi su ponovno padali ravnomjerno na obje strane pa je Kiel nakon 30 minuta vodio s 15:10.

Gosti su nastavak otvorili serijom 5:1 i došli na samo gol zaostatka. Gislason je pozvao minutu odmora, ali i idući gol zabili su gosti za 16:16. Lübbecke nije uspio preuzeti vodstvo, ali se Kiel mučio s sve do 47. minute. Tada je pri rezultatu 20:19 napravio seriju 5:1 i uoči posljednjih deset minuta stvorio osjetniju prednost. Igrači Gennadija Chalepa na tu seriju nisu imali odgovor i utakmicu su završili u minusu od sedam golova.

Kiel su do pobjede s pet postignutih golova vodili Ekberg, Zeitz i Jicha, a četiri je zabio Palmarsson. Za Lübbecke su pet golova zabili Schöngarth i Wilke, a Drago Vuković se u strijelce upisao jednom. Nikola Blažičko bio je odličan sa 17 obrana, dok su Kielovi vratari Omeyer i Palicka prikupili 13 obrana.

TUSEM Essen - HSV Hamburg 26:34 (12:17)

Nakon bolnog domaćeg poraza od Rhein-Neckar Löwena, HSV je gostovao kod posljednje momčadi prvenstva. Essen u prvih deset kola nije osvojio bodove, a ni 11. kolo mu nije donijelo uspjeh. Bez većih poteškoća momčad Martina Schwalba je slavila s osam golova prednosti, a nastupe su upisali i hrvatski rukometaši, Domagoj Duvnjak i Igor Vori, dok Blaženko Lacković nije ulazio u igru jer još uvijek nije sasvim zaliječio ozljedu prsta.

Rukometaši Essena otpor su pružali 13 minuta. U tom se periodu igralo ravnopravno, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a rezultat je bio 7:7. HSV se tada odvojio i do poluvremena izgradio prednost od pet golova (17:12). U nastavku je prednost gostiju rasla i do 11 golova (31:20 u 53. minuti), a konačni rezultat bio je 34:26.

Prvi strijelac HSV-a bio je Lindberg s devet golova (sedmerci 3/3), Hens je zabio šest, a raspoloženi Hrvati zabili su po pet golova. Duvnjak je iz igre šutirao 5/8 i zaradio jedno isključenje, dok je Vori bio precizniji sa pet golova iz šest pokušaja. Essen je sa sedam golova predvodio Breuer, a po šest su zabili Böhm i Rahmel. Na vratima Essena priliku je dobio hrvatski vratar Ante Vukas te je obranio sedam od 23 šuta upućena prema njegovim vratima (28 posto).

Füchse Berlin - TBV Lemgo 21:19 (11:13)

Najneefikasniju utakmicu dosadašnjeg dijela Bundeslige odigrali su Füchse i Lemgo. Dok je prvo poluvrijeme završilo s prihvatljivih 13:11 za goste, u drugom dijelu domaćini su zabili deset golova, a goste limitirali na samo šest i dobili utakmicu s 21:19. U momčadi Füchsea zaigrali su Denis Špoljarić i Ivan Ninčević.

Berlinske Lisice na parket su izašle prvi put nakon teškog poraza od Flensburga još 28. listopada. Protivnik im je bio Lemgo, momčad koja je lošim rezultatima pala u zonu ispadanja s tek četiri osvojena boda. Domaćini su teškom mukom dobili utakmicu i zadržali treće mjesto na tablici te priključak s vodećim momčadima.

U početnoj fazi utakmice Füchse je poveo s dva gola prednosti. Na isteku pete minute bilo je 3:1, a dvije i pol minute kasnije 4:2. Gosti su brzo izjednačili, a u 12. minuti bilo je 6:5 za berlinsku momčad. U idućih deset minuta domaćini su zabili tek dva pogotka, a njihovu krizu iskoristio je Lemgo i poveo s 11:8. U 26. minuti prednost gostiju porasla je na četiri pogotka, ali su Ninčević i Laen doveli Füchse do pristojnog zaostatka od 11:13 uoči poluvremena.

Lemgo je prednost uspio sačuvati do 44. minute kada je Ninčević zabio za 15:15. Svaka momčad u idućoj je minuti zabila po gol, a rezultat 16:16 održao se čak šest i pol minuta. Tada su Lisice stigle do prvog vodstva u nastavku, a Lemgo je držao priključak do 18:18. Golovima Jaszke i Sellina Füchse je poveo s 20:18, a konačnih 21:19 postavio je Igropulo iz sedmerca 27 sekundi prije kraja.

Čak sedam igrača Füchsea zabilo je po jedan gol. Dva je zabio Igropulo, a po četiri Ninčević, Christophersen i Sellin. Špoljarić se nije upisao u strijelce, ali je zaradio jedno isključenje. Goste je s pet golova predvodio Hermann, a gol manje zabio je Zieker. Iduću utakmicu Lisice će igrati u Berlinu protiv Zagreba u Ligi prvaka 15. studenoga.

SC Magdeburg - TV Grosswallstadt 33:25 (14:13)

U svojoj 11. utakmici rukometaši Magdeburga došli su do šeste pobjede te trenutno s 12 osvojenih bodova drže osmo mjesto. U goste im je stigao Grosswallstadt, momčad koja je do sada uspjela osvojiti tek tri boda i pretposljednja je na tablici.

Domaćini su rano poveli s dva gola prednosti, ali u prvom poluvremenu im nije sve išlo prema željama. Umjesto da se odvoje na značajniju prednost, igrači Magdeburga upali su u manju krizu pa su gosti u 23. minuti poveli s 11:9. Do odmora Magdeburg je vratio prednost, a onda u nastavku od 34. do 45. minute napravio seriju 8:2 i stvorio prednost od sedam golova. Gosti su dva puta smanjili zaostatak na četiri gola, ali bliže od toga nisu uspjeli doći te su poraženi s uvjerljivih 33:25.

Najbolji u redovima Magdeburga bio je Hornke sa šest golova, a po pet su zabili Grafenhorst, Rojewski i Tönnesen. Kod gostiju se istaknuo Holst sa šest golova, dok su Eisenträger i Spatz zabili po četiri.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938