Barcelona ponovno uvjerljiva, pet obrana Ašanina u pobjedi Ademar Leona

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.11.2012.

Aktualni španjolski prvak u sklopu devetog je kola Lige Asobal stigao do nove uvjerljive pobjede kojom je samo potvrdio svoju dominaciju u prvenstvu, dok su slavlja osigurale i ekipe Ademar Leona, ali i Naturhouse La Rioje. Aragon je, pak, slavio na gostovanju kod Valladolida, dok se Academia Octavio iz Palme del Rio vratio bez novih bodova.

Barcelona Intersport - Fraikin Granollers 31:24 (14:12)

Aktualni prvak Španjolske i u devetom je kolu Lige Asobal potvrdio svoju dominaciju u domaćem prvenstvu te je stigao do domaćeg slavlja nad ekipom Granollersa. Poveo je domaćin na samome startu 3:0 i 9:5 da bi se gosti potom ipak uspjeli približiti na samo pogodak zaostatka (8:9). Do odlaska na odmor gostujuća momčad puše za vrat onoj domaćoj, no Barca na predah odlazi s +2 (14:12).

Prvih 15 minuta nastavka bilo je dovoljno igračima Xavija Pascuala da prelome dvoboj u svoju korist i povedu 23:15. Trude se gostujući rukometaši do isteka 60. minute sustići prednost svog suparnika, no španjolski prvak mirno privodi ogled kraju i osigurava slavlje 31:24. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Eduardo Gurbindo, Martin Stranovsky i Albert Rocas s po pet postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Granollersa bili Albert Pujol i Ferran Sole Sala s po četiri gola.

Reale Ademar Leon - Huesca 28:25 (14:11)

Do svoje šeste ovosezonske pobjede u domaćem prvenstvu momčad Ademar Leona stigla je na svom terenu u sklopu devetog kola Lige Asobal, a bolja je bila od ekipe Huesce. Zanimljivo je bilo u uvodnim minutama ogleda, naime, nakon 5:5 domaćin se odvojiti uspijeva tek u 22. minuti kada odlazi na 10:9, a potom i 11:9. Na odmor se potom ipak ide sa sigurnijih +3 Ademara (14:11).

Međutim, nisu se gosti predavali te su u prvim trenucima nastavka odmah poravnali rezultat na 14:14 da bi nekoliko minuta kasnije i poveli 16:15, ali i 18:16. No, domaća momčad susret lomi sredinom drugoga dijela kada serijom 5-0 odlazi na potom nedostižnih 26:22, dok na koncu slavi 28:25. Odlični su u redovima Ademar Leona bili Iosu Goni i Đorđe Golubović s po četiri pogotka, Matej Ašanin je među vratnicama pobjednika sakupio pet obrana, dok je sjajan kod Huesce bio Abraham Rochel s osam golova.

Naturhouse La Rioja - Villa de Aranda

Ekipa La Rioje treću poziciju u prvenstvu zadržala je i nakon devetog kola Asobala u kojem je na svom terenu s pet pogodaka razlike svladala Villu de Arandu. Domaćin je bolje otvorio susret, poveo 5:0, da bi do sredine prvoga dijela imao i +7 (10:3). Novom serijom pogodaka domaća se momčad ubrzo odvaja na 14:5 te je pitanje pobjednika stoga bilo jasno već nakon prvoga poluvremena koje je na koncu završilo domaćim vodstvom 16:8.

Tek se gostujuća ekipa na samom početku drugoga dijela uspjela približiti na dva gola zaostatka (15:17), no domaći rukometaši ubacuju u brzinu više i mirno privode susret kraju. La Rioja konačno upisuje pobjedu 28:23 i osvaja nove prvenstvene bodove. U pobjedu svoje momčadi Alexandre Tioumentsev ugradio je šest pogodaka, dok je Iker Antonio za Villu de Arandu zabio sedam golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Aragon 31:36 (17:16)

Gostujuću pobjedu ostvarili su rukometaši Aragona u Valladolidu, naime, kući su se vratili s +5 i novim prvenstvenim bodovima. Nakon uvodnog izjednačenja domaćin se sredinom poluvremena izborio za vodstvo 8:4, no nije dugo trebalo gostima da nanovo poravnaju rezultat (10:10). Zanimljivo je tada bilo do konca prvoga dijela koji biva okončan s minimalnom domaćom prednošću 17:16.

Uzbudljivo je u nastavku bilo sve do 42. minute kada se gostujuća momčad s dvije uzastopne serije pogodaka odvaja na +6 (30:24) te do kraja ogleda više ne ispušta stečenu prednost. Konačno, Aragon osigurava slavlje 36:31. Aragon je do pobjede predvodio Demetrio Lozano osam pogodaka, dok je Patrick Lykke u poraz svoje momčadi ugradio devet golova.

ARS Palma del Rio - Academia Octavio 26:24 (14:10)

Ni u devetom kolu Lige Asobal ekipa Academije Octavio nije uspjela osigurati slavlje u gostima te se kući vratila s porazom s dva pogotka razlike i bez novih prvenstvenih bodova. Domaćin je odmah na startu pokazao koliko je željan pobjede te se odvojio na 5:3 i 7:4 da potom svoju prednost samo povećavao. Nakon 12:7 gosti se pomalo bude te se na predah ide s +4 Palme del Rio (14:10).

Domaća se momčad iz svlačionice vratila željna dokazivanja te je predvođena Ljubomirom Vermirovskyim ubrzo otišla na +6. Međutim, uslijedio je tada kratak prekid zbog nestanka struje u dvorani što su igrači Academije Octavio iskoristili kako bi posložili svoje redove te stigli na minus dva (20:22), no do isteka posljednje minute više od toga nisu uspjeli postići te su se kući vratili s porazom s dva razlike (26:24). Kod Palme del Rio vrlo dobro raspoložen bio je Ljubo Vermirovsky sa sedam pogodaka, dok je isto toliko za Academiju Octavio postigao Pablo Cacheda.

Nedjelja u Ligi Asobal donosi preostala tri dvoboja devetog kola, naime, snage će na rukometnim terenima diljem Španjolske odmjeriti ekipe Anaitasune i Puerto Sagunta, Guadalajare i Cangasa te Atletico de Madrida, hrvatskih rukometaša Ivana Balića i Jakova Gojuna, i Ciudad Encantade.