Tri pogotka maestra Balića u novom uvjerljivom slavlju Atletico de Madrida

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.11.2012.

Aktualni španjolski viceprvak i nakon devetog se kola Lige Asobal nalazi rame uz rame vodećoj Barceloni sa stopostotnim učinkom, naime, u svom je Vistalegreu uz pomoć Ivana Balića, ali bez Jakova Gojuna bio bolji od rukometaša Cuence. Do slavlja su u nedjelju stigle još i ekipe Anaitasune te Guadalajare, koje su bile bolje od momčadi sa začelja, Puerto Saguntom, odnosno, Cangasom.

Atletico de Madrid - GlobalCaja Ciudad Encantada 32:25 (16:12)

Tjedan nakon reprezentativne pauze rukometaši španjolskog viceprvaka iskoristili su kako bi se u potpunosti pripremili za dvoboje koji ih očekuju kako u Ligi Asobal tako i u Ligi prvaka gdje se do sada nisu iskazali u najboljem izdanju. Najavljivali su igrači Talanta Dujšebajeva potpunu koncentraciju prvenstveno na nedjeljni dvoboj s Cuencom, a potom i na samo dizanje u igri koje im je očito bilo potrebno. Dobro su stoga krenuli u nastavak prvenstva, naime, u nedjelju su poslije podne u svom Vistalegre sa sedam pogodaka razlike svladali svog suparnika u sklopu devetog kola španjolskog prvenstva.

Tri pogotka najboljeg rukometaša svih vremena

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Eduard Fernandez i Angel Romero s po pet postignutih pogodaka, Kiril Lazarov je dodao njih četiri, dok se Ivano Balić tri puta upisao u strijelce. Vratarski tandem Šabanović-Dahl zajedno je sakupio 12 obrana, dok je isto toliko lopti sam na drugoj strani skinuo Alvaro De Hita. Najbolji kod Ciudad Encantade bio je Juan Jose Fernandez sa sedam golova.

Nije domaćin, kojemu su se na tribini našli od prije ozlijeđeni kapetan Jose Javier Hombrados, kao i Julen Aguinagalade te Jakov Gojun, dobro krenuo u susret te se nakon nekoliko uvodnih pogrešaka u napadu našao dva pogotka u zaostatku (1:3, 2:4). Međutim, razigrava se tada hrvatski maestro Ivano Balić koji se na terenu našao od prve minute dvoboja te započinje mini seriju 3-0 kojom Atletico odlazi do svog prvog vodstva u susretu (5:4), da bi potom samo polako, ali sigurno povećavao svoje vodstvo. Imala je domaća momčad zatim 12:9 i 14:10 te na predah odlazi s vodstvom 16:12.

U nastavku ogleda domaći rukometaši odlaze na 19:13 nakon čega je uslijedila igra gol za gol, ali i nova mini serija Madriđana za dodatno odljepljivanje od suparnika (26:18). Nisu gosti više imali rješenja ni za obranu, ali ni za napad bivšeg Ciudad Reala te su u samoj završnici uspjeli smanjiti ionako osjetan zaostatak (22:29, 24:30). Konačno, igrači Atletica na svom terenu, iako uz slab odaziv publike, upisuju novu prvenstvenu pobjedu (32:25) te nastavljaju svoj pobjednički niz u Ligi Asobal.

Helvetia Anaitasuna - Fertiberia Puerto Sagunto 28:20 (13:9)

Jedna od tri momčadi sa začelja tablice Lige Asobal pretrpjela je svoj sedmi ovosezonski prvenstveni poraz, naime, bolja od Puerto Sagunta bila je momčad Anaitasune s osam pogodaka razlike. Domaćin je odmah na startu pokazao kako je za klasu bolji od svog suparnika te je poveo 3:1 i 10:6. Svojih +4 potom je čuvao do isteka 30. minute kada rezultat na semaforu pokazuje 13:9 za Anaitasunu.

U drugom poluvremenu domaća je momčad nastavila s očuvanjem svoje prednosti iako su se gosti u jednom trenutku uspjeli približiti svom protivniku na tek pogodak zaostatka (17:18), više od toga nisu uspjeli. Samu završnicu dvoboja domaći rukometaši otvaraju serijom od šest uzastopnih pogodaka kojom ujedno i postavljaju konačnih 28:20. Odličan je u redovima Anaitasune bio Božidar Nadoveza s pet pogodaka, Matias Carlos Schulz je obranio 19 lopti, dok se kod Puerto Sagunta istaknuo Mirko Milašević s deset golova.

Quabit Guadalajara - Cangas 35:25 (17:12)

Trenutno osma ekipa Lige Asobal svom je protivniku u devetom kolu nanijela sedmi prvenstveni poraz čime ga je zadržala na posljednjem mjestu ljestvice španjolskog rukometnog prvenstva. Iako su gosti bolje ušli u susret te su poveli 5:4 domaćinu nije trebalo dugo da se probudi i preokrene rezultat u svoju korist (6:5, 11:8). Nakon +3 domaća je momčad do kraja prvoga dijela povećala svoju prednost na šest pogodaka razlike (17:12).

Prve minute nastavka donijele su domaće vodstvo 19:14 da bi gostujuća momčad ušla u seriju 5-0 te sustigla svog suparnika (19:20). No, posložili su se tada domaći rukometaši te su se ubrzo vratili na sigurnih 25:22 i 31:24, dok su na koncu osigurali slavlje s deset pogodaka razlike (35:25). U pobjedu svoje momčadi Jorge Fontenla ugradio je šest pogodaka, dok je David Garcia za Cangas zabio deset golova.