Duvnjak i Vori donijeli pobjedu HSV-u kod Lübbeckea, Lindberg zabio čak 17 golova

Igor Šestak • četvrtak, 15.11.2012.

Sjajnu predstavu pružili su u utakmici 12. kola Bundeslige rukometaši Lübbecke i HSV-a. Nakon mnogo preokreta pogodak za pobjedu je u posljednjim trenucima utakmice zabio Domagoj Duvnjak, a veliku je ulogu u gostujućoj momčadi odigrao i Igor Vori. Na toj su utakmici nastupila još tri hrvatska rukometaša, a apsolutni junak dvoboja bio je sjajni Danac Hans Lindberg, koji je Lübbeckeu zabio čak 17 golova. U drugoj utakmici večeri Kiel se lako obračunao s Balingenom.

TuS N-Lübbecke - HSV Hamburg 32:33 (16:19)

Fantastičnu utakmicu odigrali su u srijedu Lübbecke i HSV, a pobjedu momčadi iz Hamburga donijeli su hrvatski igrači. Ukupno je nastupilo pet hrvatskih rukometaša, a utakmicu je obilježio sjajni Danac Hans Lindberg koji je za gostujuću momčad zabio nevjerojatnih 17 golova.

Domaćini su u ovu utakmicu ušli s devetog mjesta i s 12 osvojenih bodova, a HSV sa šeste pozicije na tablici i dva boda više. Forma i jedne i druge momčadi prilično je promjenjiva u posljednje vrijeme pa se s nestrpljenjem očekivalo njihov međusobni dvoboj. Za domaće je na vratima počeo Nikola Blažičko, a u igri Drago Vuković. U sastavu gostiju bili su Igor Vori, Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković.

U prvih deset minuta igre gosti su stekli prednost od 5:3 uz tri pogotka Lindberga. Sjajni Danac povećao je prednost na plus tri u 12. minuti (7:4), a onda je uslijedio period igre u kojem su golovi padali munjevitom brzinom pa su domaćini u 18. minuti izjednačili na 10:10. Do 23. minute igralo se gol za gol, a onda je HSV krenuo u novu seriju. Započeo ju je Vori, nastavio Lindberg, a Duvnjak i Lijewski doveli su svoju momčad na 17:14. S istom se razlikom među momčadima otišlo na veliki odmor (19:16).

Nakon izrazito efikasnog prvog poluvremena, u drugom su obrane bile za nijansu učinkovitije, pogotovo domaća. Prvi gol nastavka za vodstvo HSV-a 20:16 zabio je, a tko drugi nego, Lindberg, a poentirao je i u 35. minuti za 24:19. Sjajan period igre HSV-a zaključio je Duvnjak golom za plus šest.

Domagoj Duvnjak: "Zaslužili smo ovu pobjedu. Igrali smo dobro 40 minuta, a onda neobjašnjivo upali u crnu rupu. Vrlo sam ponosan na našu momčad jer se nismo predali nego smo se nastavili boriti. Bilo je zaista gusto u završnici, ali ako se pogleda cijela utakmica, mislim da je rezultat pravedan."

Kod rezultata 26:20 za goste, probudili su se domaći. Serijom 4:0, u koju je jedan gol ugradio i Vuković, došli su na dva gola zaostatka u 42. minuti. Šest minuta kasnije Vuković je približio svoju momčad na gol zaostatka, a do izjednačenja je došlo nakon pogotka Wilkea u 50. minuti. Golove su tada razmijenili pivoti, Vori i Loke za 30:30, a onda je u 54. minuti domaćin prvi put poveo golom Daniela Svenssona. U 55. minuti Loke je zabio za 32:30.

HSV je u tim trenucima djelovao kao razbijena vojska. Od 46. do 57. minute zabio je samo dva gola, a nakon osam uspješno izvedenih sedmeraca, u 53. minuti Lindberga je konačno uspio nadmudriti Blažičko. No, u 57. minuti na scenu stupaju Vori i Duvnjak. Pivot je zabio dva uzastopna pogotka za izjednačenje i prisilio domaćeg trenera na timeout. Lübbecke je upropastio svoj zadnji napad pa je HSV dobio priliku za pobjedu i iskoristio ju. U završnim sekundama Duvnjak je opalio i pogodio mrežu Quensteda.

Fenomenalni Lindberg utakmicu je završio sa 17 golova. Realizirao je osam od devet sedmeraca, a iz igre je šutira 9/11. Četiri igrača HSV-a postigla su po četiri pogotka. Pascal Hens uz šut iz igre 4/5, Vori uz šut 4/6 te Duvnjak uz šut 4/8. Duvnjak i Vori zaradili su tijekom utakmice po jedno isključenje. U završnici prvog poluvremena u igri se na kratko pojavio i Blaženko Lacković koji još uvijek nije sasvim spreman nakon loma prsta. Prema protivničkim vratima nije šutirao, ali je zaigrao u obrani i zaradio jedno isključenje.

Momčad Lübbeckea predvodili su Loke i Wilke sa sedam golova, a četiri je zabio Schöngarth. Drago Vuković u strijelce se upisao tri puta. Vratari na ovoj utakmici nisu posebno briljirali. Blažičko je za domaće obranio devet lopti, a Quenstedt tri. Na suprotnoj strani Tahirović je imao osam obrana, a Beutler jednu.

HSV u nedjelju očekuje dvoboj s Flensburgom u Ligi prvaka, dok će Lübbecke iduću utakmicu igrati 24. studenoga protiv Balingena.

HBW Balingen-Weilstetten - THW Kiel 22:34 (6/16)

Kiel je izrazito uvjerljivo odradio svoju utakmicu 12. kola, s visokih 12 golova prednosti upisao svoju 11. prvenstvenu pobjedu te se u miru može pripremati za Ligu prvaka i dvoboj s Celjem u subotu.

Već u sedmoj minuti Kiel je poveo s 4:1, a odličnu igru pružio je i u narednim minutama pa tako u 12. imao vodstvo od 8:2, a u 24. nevjerojatnih 14:3. Domaća momčad u prvih je 30 minuta zabila tek šest golova i odnijela na odmor minus od čak deset golova. Nakon sjajnog prvog, Kiel je u drugom poluvremenu mogao oduzeti gas, posebno u obrani. Balingen je zato zabio čak 16 golova, ali ih je uspio primiti 18, pa je razlika s poluvremena do kraja utakmice narasla na velikih i uvjerljivih plus 12.

Čak se 11 Kielovih igrača upisalo u strijelce, a predvodili su ih Vujin sa šest i Ekberg s pet golova. Po četiri su dodali Palmarsson, Narcisse i Jicha. Kod domaćih se istaknuo Billek s osam pogodaka, a četiri je zabio Theuerkauf. Omeyer i Palicka prikupili su 16 obrana, a njihovi kolege na suprotnoj strani, Putera i Bar jednu manje.

Preostale utakmice 12. kola Bundeslige igraju se od petka do nedjelje, a najviše pažnje privlači dvoboj Rhein-Neckar Löwena i Füchsea iz Berlina, koji je na rasporedu u subotu navečer.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938