Četiri pogotka Hrvata u porazu Gummersbacha od Hannovera

Igor Šestak • ponedjeljak, 19.11.2012.

Dvobojima Hannovera i Gummersbacha te Lemga i Mindena spušten je zastor na 12. kolo rukometne Bundeslige. Hannover je uspio pobijediti i treću uzastopnu utakmicu, a Gummersbachu nisu pomogla niti četiri pogotka hrvatskih igrača, Vedrana Zrnića i Gorana Šprema. Lemgo je prekinuo dva mjeseca dugi post i svojom tek trećom ovosezonskom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja.

TSV Hannover-Burgdorf - VfL Gummersbach 33:28 (15:11)

Rukometaši Hannovera bili su vrlo raspoloženi u nedjelju te su pobijedili Gummersbach Vedrana Zrnića i Gorana Šprema s pet pogodaka razlike. Takvim raspletom utakmice momčadi su nastavile svoje nizove. Hannover je upisao svoju treću uzastopnu pobjedu i trenutno je na odličnom petom mjestu, dok je Gummersbach izgubio svoju treću uzastopnu utakmicu i trenutno je tek 13. momčad Bundeslige.

Hannover je od samog početka utakmice započeo rezultatsko odvajanje pa je u 11. minuti poveo sa 6:3. Gummersbach se neko vrijeme zadržao na tom zaostatku, a onda je kod rezultata 9:7 za domaćine primio tri uzastopna pogotka. U 26. minuti Hannover je imao velikih sedam golova prednosti, ali su gosti u završnici zabili tri uzastopna pogotka i prvo poluvrijeme završili s četiri pogotka zaostatka.

Početak drugog poluvremena također je pripao gostima pa su u 35. minuti došli na samo dva gola zaostatka (17:15). No, u periodu od 37. do 41. minute Hannover je napravio seriju od 4:0 i ponovno stigao do sedam golova viška. U 49. minuti rezultat je bio 27:21, a uporni Gummersbach je pokazao odličan karakter te je s četiri gola zaredom još jednom došao na minus dva. Ipak, Hannover nije dozvolio izjednačenje, već se i ovaj put othrvao naletu gostiju i u završnici utakmice osigurao pobjedu s pet golova prednosti.

Domaćini su imali veliki broj raspoloženih igrača. Po pet golova su zabili Olsen i Mocsai, a po četiri Lehnhoff, Patrail i Johannsen. Goste su sa šest golova predvodili Pfahl i Krause, a pet je zabio Putics. Šprem je zabio tri pogotka, dva iz igre i jedan iz sedmerca. Zrnić je svoj pokušaj sa sedam metara propustio realizirati, a iz igre je zabio tek jedan pogodak.

TBV Lemgo - TSV GWD Minden 32:25 (19:12)

Lemgo je do ove utakmice nanizao čak šest uzastopnih poraza i tim lošim nizom rezultata pao u zonu ispadanja. U 11. kola slavio je tek dva puta, a posljednju pobjedu proslavio je još 16. rujna. Dvoboj s Mindenom donio mu je prekid crne serije, ali i bijeg iz opasne zone. Preskočivši Neuhausen i Grosswallstadt Lemgo se smjestio na 15. mjesto, a Minden je trenutno 14. s vrlo lošim nizom rezultata. U posljednjih pet utakmica osvojio je tek bod.

Početak utakmice prošao je u izjednačenoj igri, a sve do 18. minute nijedna momčad nije uspjela povesti s dva pogotka razlike. Tada je to uspjelo domaćinima koji su drugu polovicu prvog poluvremena dobili rezultatom 9:2. Minden je u nastavku zaigrao nešto bolje i u 44. minuti stigao na samo dva gola zaostatka, ali su igrači Lemga odgovorili serijom 3:0 za plus pet. Minden se nakon toga nije uspio opasnije približiti, a utakmicu je završio u minusu od sedam golova.

Najbolji strijelac utakmice bio je Lemgov Rolf Hermann s devet postignutih golova. Po četiri su za domaću momčad dodali Preiß i Zieker. Prvo ime gostujuće momčadi bio je Dalibor Doder sa sedam golova, a po četiri su postigli Bilbija, Svitlica, Schmidt i Oechsler.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938