Kopljar najprecizniji šuter PSG-a u slavlju protiv Créteila

Mihaela Bradovski • petak, 16.11.2012.

Momčad Paris Saint Germaina stopostotna je i nakon utakmice devetog kola. S dva razlike na domaćem je terenu svladan Créteil, a napade Parižana predvodio je sedmerostruki strijelac Marko Kopljar. Osim PSG-a u petak su slavili i Cesson i Tremblay...

Paris Saint Germain Handball - Créteil 30:28

Rukometaši Créteila bili su nadomak kreiranja pravog iznenađenja na gostovanju kod lidera Paris Saint Germaina. Momčad Phillipea Gardenta u dosadašnjih je osam kola osvojila maksimalan broj bodova, a nakon uzbudljive završnice to joj je pošlo za rukom i u ovom dvoboju. Najbolji je u redovima pobjedničkog sastava bio upravo hrvatski reprezentativac Marko Kopljar koji je ponovio jučerašnji učinak Chambéryjeva člana Damira Bičanića i postigao sedam zgoditaka. Po četiri precizna šuta imali su Garcia, Gunnarsson i Bojinović.

U prvo ime Créteila prometnuo se strijelac devet pogodaka Quentin Minela, a dva manje postigao je Hugo Descat. Vratar gostiju Dragan Jerković zaustavio je četiri protivnička šuta, Davorin Vranić nije se našao u konkurenciji za ovaj susret, dok se i učinak Marija Obada nije mijenjao s početne nule. Jerković je susret otvorio obranom Garciji, no bez obzira na nju njegova se mreža ipak prva tresla; u drugoj ju je minuti pogodio Samuel Honrubia.

Momčad PSG-a čitavo je vrijeme držala goste u egalu ili u zaostatku od pogotka, odnosno dva, a nakon 19 minuta igre preko pogotka Clairea odvojila se na četiri gola razlike. Minel je svoju momčad u posljednjoj minuti prvog dijela doveo na 15:15, no na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednosti domaćina. Situacija se u korist sastava Benjamina Pavonija počela mijenjati na ulasku u posljednjih 15 minuta kada je Baena poentirao za 23:22, a pet minuta kasnije isti igrač pogađa i za +3. Ipak, pogodak Kopljar šest minuta prije kraja donosi poravnanje, a točku na i stavlja Bojinović u zadnjoj minuti.

Billere Handball - Cesson Rennes Metropole HB 26:27

Baš poput PSG-a i momčad Billerea je stopostotna, ali u brojevima poraza koje je mogla doživjeti. Posljednjeplasirani sastava LNH u ulozi novaka u elitnom društvu još uvijek nije osvojio niti jedan bod iako večeras nije doživio uvjerljiv poraz kao što je to inače bio slučaj. Na domaćem terenu ugostili su Cesson koji je u konačnici slavio minimalnom razlikom. Utjehu domaćin može potražiti u činjenici da najbolji šuter dolazi iz njenih redova; Pierre Le Meur postigao je devet pogodaka.

Što se samog tijeka utakmice tiče Cesson je odmah na startu ostvario 4:0 seriju, domaći su rukometaši uložili veliki napor kako momčad Davida Christmanna ne bi otišla i na veću razliku i u tome je i uspjela. U nastavak se ušlo pri 16:12 za goste čiju je mrežu Billere u toj drugoj polovici susreta pogodio tek nakon punih 10 minuta igre. Cesson je taj slabi period iskoristio za odlazak na +8, no u samu završnicu nije ušao baš tako miran. 26 sekundi prije isteka vremena Williams Manebard pogađa za priključenje na samo -1, no za više nije bilo dovoljno vremena.

Tremblay en France - Saint-Raphael 36:27

Poput Kopljara pobjedu je u devetom kolu mogao slaviti i Vladimir Ostarčević u dresu Tremblaya iako pojedinačno nije bio uspješan koliko desni vanjski PSG-a. Ostarčević je iza leđa vratara Saint-Raphaela poslao tek jednu loptu iz dva pokušaja. Možda i najbolji pojedinci ovog dvoboja bili su vratari. Milan Malina kod domaćina s 14 obrana, odnosno Slaviša Đukanović s dvije više.

Da će dolazak do bodova biti nemoguća misija za Sain-Raphael na ovog gostovanju dao je naslutiti već sam ulazak u utakmicu. Gostima je trebalo devet minuta da po prvi puta zatresu mrežu Maline, a samo deset minute kasnije bili su u zaostatku od čak 10 pogodaka. Bingo svojim četvrtim pogotkom svojoj momčadi donosi izvrsnih 13:3. Situacija se i u drugih 30 minuta nije promijenila, u 36. minuti semafor je također pokazivao +10 za domaćina, a u posljednjih se sedam minuta ušlo pri 35:20.

• Obrisan korisnik17.11.2012. u 17:28
    Očito da je golman Creteila zaboravio staviti leće na oči,čim je Markan toliko golova zabio :)!!
  • nido17.11.2012. u 12:06
    Ama Koljar je izvstan igrac, kad vidim kako igra u obrani i kako zna dobro proigrati i asistirati igrace, ne treba mi da puno zabija!!!
    nido
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 11:59
    Ekipa, ajd malo bolje pogledajte koliko je golova zabijao svakoj ekipi ove sezone i izračunajte prosjek i postotak. Da malo bolje pratite francusku ligu onda bi znali, a ovako samo izmišljate da nešto znate. Igra u jednoj od najjačih liga svijeta, u klubu koji u ligi nije izgubio niti utakmice, a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 10:43
    Naravno kad bi taj prosjek vukao kroz citavu sezonu i kad bi svoju visinu znao iskoristit protiv 6-0 obrane koju igra večina momčadi u Francuskoj, još kad košta preko 300 000 ojra godisnje...normalno za one koji kuže rukomet,a od drugih "niš"