Asobal liga, 10. kolo, 16.11.2012, 20:45 h
Academia Octavio Vigo 25:23 Cuatro Rayas Valladolid
Cuatro Rayas Valladolid

Academia Octavio u posljednjoj minuti osigurala slavlje nad Valladolidom

Zvonka Keliš • petak, 16.11.2012.

Momčad Academije Octavio u sklopu desetog je kola Lige Asobal s dva pogotka razlike bila bolja od rukometaša Valladolida čime je osigurala svoje drugo ovosezonsko slavlje u španjolskom prvenstvu, kao i nove vrijedne bodove.

Na svoju drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi Asobal momčad Academije Octavio trebala je čekati sve do sredine studenog i desetog kola španjolskog rukometnog prvenstva. Naime, u goste su joj stigli rukometaši Valladolida koji ove sezone također nisu zablistali te su se kući vratili sa sedmim porazom. Domaćin je u Vigu bolji bio s dva pogotka razlike.

Povela je Academija Octavio u uvodnim minutama susreta (3:0) te se do devete minute uspjela odvojiti na tada velikih +4 (6:2). Međutim, bude se tada gosti te se mini serijom 3.0 približavaju svom domaćinu na minimalnih minus jedan (5:6). Odmah potom, domaća momčad odlazi na 8:5, u samu završnicu ulazi sa serijom od četiri gola za vodstvo 14:8, dok na predah ipak odlazi s četiri pogotka prednosti (14:10).

Prve minute nastavka donijele su zanimljivu borbu gostujuće momčadi koja je uporno pokušavala sustići svog suparnika. Približila se isprva na 14:16 da bi do sredine drugoga poluvremena potpuno poravnala rezultat na 17:17. No, domaći se rukometaši nisu predavali te su nakon igre pogodak za pogodak koja je uslijedila, kao i izjednačenja 23:23 šest minuta prije samoga kraja, u onoj posljednjoj minuti pogocima Gonzaleza i Fernandeza postavili konačnih 25:23.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Pablo Cacheda s pet postignutih pogodaka. Jorge Garcia Lloria za Academiju Octavio obranio je 13 lopti, dok je gostujući vratar, Hector Marcos Tomas sakupio tek šest obrana. Najbolji kod Valladolida bio je Victor Alonso sa sedam golova.

Subota u Ligi Asobal donosi nove zanimljive dvoboje pa će tako na rukometnim terenima diljem Španjolske snage odmjeriti ekipe Puerto Sagunta i Palme del Rio, Cangasa i Anaitasune, Ville de Aranda i Guadalajare, kao i Ciudad Encantade i Naturhouse La Rioje, dok će aktualni španjolski viceprvak, Atletico de Madrid, uz pomoć hrvatskih rukometaša Ivana Balića i Jakova Gojuna, na gostovanju kod Huesce krenuti po nastavak pobjedničkog niza.