Atletico nastavio pobjednički niz, Gojun dva puta zatresao mrežu Huesce

Zvonka Keliš • subota, 17.11.2012.

Rukometaši španjolskog viceprvaka nastavili su svoj pobjednički ni i u desetom kolu Lige Asobal u sklopu koje su bolji bili od ekipe Huesce s dva pogotka razlike. Do gostujućeg slavlja u subotu je stigla još i momčad Guadalajare. U preostalim ogledima na domaćim su terenima slavili Ciudad Encantada te Puerto Sagunto.

Huesca - Atletico de Madrid 25:27 (16:13)

Aktualni španjolski viceprvak nakon reprezentativne stanke započeo je svoj niz pobjeda kako u domaćem prvenstvu tak i u Ligi prvaka, a nastavio ga je i ovoga vikenda gostujućim slavljem nad Huescom. U sklopu desetog kola španjolskog rukometnog prvenstva Atletico de Madrid upisao je svoju desetu pobjedu čime je zadržao korak s vodećom Barcelonom koja također ima stopostotan učinak. Ekipa Huesce je, pak, pružila vrlo dobro partiju te je dobro namučila momke Talanta Dujšebajeva, no na koncu je ipak pretrpjela svoj peti ovosezonski poraz.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Nikolaj Markussen s osam postignutih pogodaka, Kiro Lazarov je dodao njih sedam, Jakov Gojun dva, dok se Ivano Balić nije upisao u strijelce. Vratarski tandem Atletica Dahl-Šabanović zajedno je sakupio 17 obrana, dok su Huescini vratari Corrales i Rodriguez obranili ukupno 16 lopti. Najbolji kod Huesce bili su Eloy Gonzalez i Stanislav Demović s po šest golova.

Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 4:1 da bi gosti ubacili u brzinu više te u narednih nekoliko minuta poravnali rezultat na 5:5. Uslijedila je potom igra gol za gol te je potrajala do same završnice prvoga dijela. Tada prednost odlazi na stranu domaće momčadi s kojom se u posljednjih osam minuta jedino mogao nositi bivši Zagrebaš Kiril Lazarov, no njegova tri pogotka naspram Huescinih sedam nisu bila dovoljna za povoljan rezultat Atletica na poluvremenu pa tako Huesca na predah ide s +3 (16:13).

U prvim minutama nastavka Lazarov uz pomoć još jednog bivšeg igrača hrvatskog prvaka, Jakova Gojuna, odvodi gostujuću momčad na minus jedan (15:16), no domaći rukometaši nanovo vraćaju tri pogotka prednosti (18:15). Sjajno raspoloženi Lazarov potom započinje gostujuću seriju od pet uzastopnih pogodaka kojom Atletico preokreće rezultat u svoju korist, za vodstvo 20:18. Do konca dvoboja gostujući rukometaši samo čuvaju stečenu prednost te upisuju desetu prvenstvenu pobjedu, ovoga puta s dva pogotka razlike (27:25).

GlobalCaja Ciudad Encantada - Naturhouse La Rioja 27:25 (12:10)

Momčad Ciudad Encantade ugostila je trećeplasiranu ekipu prvenstva te je ostvarenom domaćom pobjedom pokazala kako ove sezone cilja visoko. Nakon uvodnih 7:4 domaćina gosti do 21. minute poravnavaju rezultat na 8:8. Domaća se momčad tada mini serijom 3-0 odvaja na 12:9, dok se na predah ipak ide s domaćih +2 zahvaljujući Ćuruviji koji smanjuje gostujući zaostatak na 10:12.

Zanimljivo je bilo u drugome poluvremenu, naime, na samome startu domaći rukometaši osiguravaju vodstvo 17:13, a potom i 20:14 nakon čega gostujući rukometaši priključak hvataju tek u samoj završnici ogleda (22:24, 24:25). Konačno, Cuenca upisuje pobjedu 27:25 vrijednu četvrte prvenstvene pozicije koju sada dijeli s Ademar Leonom. Odličan je u redovima Cuence bio Angel Perez s devet pogodaka, dok su se kod Naturhouse La Rioje istaknuli Jorge Luis Pavan, Pedro Rodriguez i Rafael Da Costa s po pet golova.

Villa de Aranda - Quabit Guadalajara 30:31 (14:15)

Do svoje pete ovosezonske pobjede u Ligi Asobal momčad Guadalajare stigla je minimalnim gostujućim slavljem nad Villom de Arando u sklopu devetog kola španjolskog rukometnog prvenstva. Poveo je domaćin odmah na startu 2:0 te je svoju prednost čuvao sve do sredine prvoga dijela (10:8). Gosti tada, naime, rade seriju 4-0 te preokreću rezultat u svoju korist (12:10) da bi potom na predah otišli s minimalnih +1 (15:14).

Zanimljivo je bilo i u nastavku dvoboja u kojem se nakon izjednačenih 19:19 gostujuća momčad ponovno lagano odvaja na 22:19 nakon čega samo povećava svoju prednost (28:24). U posljednjih desetak minuta ogleda domaća momčad smanjuje svoj zaostatak na minus jedan (27:28, 29:30), potom ga uspijeva poravnati na 30:30 da bi na drugoj strani u posljednjoj minuti Sergio De la Salud osigurao gostujuću pobjedu 31:30. U pobjedu svoje momčadi Sergio De la Salud i Draško Nenadić ugradili su po pet pogodaka, dok je Enrique Plaza za Villu de Aranda zabio devet golova.

Fertiberia Puerto Sagunto - ARS Palma del Rio 23:22 (9:10)

Posljednje plasirana momčad prvenstva u sklopu desetog je kola Lige Asobal pretrpjela i svoj osmi ovosezonski poraz, naime, bolja od nje s minimalnih 23:22 bila je ekipa Puerto Sagunta. Gosti su susret otvorili vodstvom 2:0 nakon domaćin preokreće rezultat u svoju korist (4:3). Pogodak za pogodak igralo se potom sve do same završnice prvoga dijela u kojoj se nešto bolje snalazi gostujuća momčad koja tako na predah ide s minimalnih +1 (10:9).

U nastavku dvoboja gostujući rukometaši uzimaju utakmicu u svoje ruke te prvo odlaze na 13:11, a potom i 16:12. Međutim, domaća se momčad tada budi, vraća svoje vodstvo (19:18) te do isteka 60. minute čuva stečenu prednost za slavlje 23:22. Ruben Ruiz, Javier Tarraso i Fernando Latorre za Puerto Sagunto zabili su po četiri pogotka, dok su Jose Carlos Hernandez, Luis Felipe Jimenez i Jesus Martinez u poraz svoje momčadi ugradili po tri gola.

Cangas - Helvetia Anaitasuna 23:20 (16:11)

Momčad Cangasa u sklopu desetog je kola Lige Asobal, na svom terenu, ostvarila slavlje nad rukometašima Anaitasune te se tako maknula sa začelja tablice španjolskog prvenstva. Domaćin je poveo na samome startu (4:2, 6:3) te je pokazao kako uistinu želi nove prvenstvene bodove. Do odlaska na odmor samo je povećavao svoju prednost te je u samoj završnici pri vodstvu 13:11 serijom 3-0 postavio rezultat s kojim se ide na predah (16:11).

Gosti se u nastavku trude smanjiti svoj zaostatak te se stoga sredinom drugoga dijela približavaju na samo minus jedan (18:19), no isključenje Božidara Nadoveze potom koristi domaća momčad kako bi se ponovno odvojila na sigurnih 22:18. Na koncu, domaći rukometaši upisuju pobjedu s tri pogotka razlike (23:20) te se tako miču s posljednje pozicije u Ligi. Cangas je do pobjede predvodio Janos Levente s osam pogodaka, dok je Jose Juan Novelle za Anaitasunu zabio pet golova.