Ademar Leon pretrpio i treći ovosezonski poraz, Barca nastavila pobjednički niz

Zvonka Keliš • srijeda, 14.11.2012.

Momčad španjolskog prvaka nastavila je svoj pobjednički niz te je u desetom kolu Lige Asobal s osam pogodaka razlike bila bolja od ekipe Aragona, dok je treći španjolski sudionik natjecanja za prvaka Europe, Ademar Leon, na gostovanju kod Granollersa pretrpio svoj treći ovosezonski poraz.

Aragon - Barcelona Intersport 24:32 (11:18)

Bez većih problema, posebice zahvaljujući čvrstoj i odličnoj obrani te razarajućem napadu, aktualni je španjolski prvak stigao do slavlja nad ekipom Aragona u sklopu desetog kola Lige Asobal. Gosti su se odmah na startu odvojili od svog suparnika te su poveli 5:4 i 12:7 da se ne bi ponovili prethodni dvoboji u kojima su se ipak morali namučiti za nove prvenstvene bodove. Do odlaska na odmor gostujuća je momčad, pak, osigurala osjetniju prednost od sedam pogodaka razlike (18:11).

Iako se u nastavku domaća momčad predvođena raspoloženim Alexom Dujšebajevim dobro borila da smanji svoj zaostatak, nije se uspjela približiti dovoljno kako bi poravnala rezultat (14:20, 19:24). Upravo stoga gostujući rukometaši mirno privode dvoboj kraju te s 32:24 osvajaju nove bodove u Asobalu. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Albert Rocas s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Aragona bio Alex Dujšebajev s devet golova.

Fraikin Granollers - Reale Ademar Leon 32:25 (14:11)

U sklopu desetog kola Lige Asobal momčad Granollersa dobro je iznenadila gostujući Ademar Leon te mu je nanijela treći ovosezonski poraz koji ga je ostavio na sedam bodova zaostatka za vodećom Barcelonom. Domaćin je dobro krenuo u susret, poveo 3:0 te je odličnom obranom, kao i sjajnim obranama vratara Perez de Vargasa, čuvao stečenu prednost (9:6, 12:9) sve do isteka 30. minute kada semafor pokazuje vodstvo Granollersa 14:11.

Unatoč laganom buđenju u uvodnim minutama nastavka te smanjenu zaostatka (15:16, 17:19), igrači Manola Cadenasa, u svom najlošijem izdanju ove sezone, nisu uspjeli izboriti iznenađenje, kao ni preokrenuti ogled u svoju korist. U samoj završnici stoga njihov suparnik osigurava sigurnih 27:22 te na koncu upisuje pobjedu sa sedam pogodaka razlike (32:25). Odličan je u redovima Granollersa bio Raul Campos s osam pogodaka, dok se kod Ademar Leona istaknuo Alexander Tatarintsev sa šest golova.

Novi zanimljivi dvoboji u sklopu desetog kola španjolskog rukometnog prvenstva na rasporedu su već ovoga vikenda, naime, u petak će snage odmjeriti ekipe Academije Octavio i Valladolida, dok je subota rezervirana za preostale dvoboje Lige Asobal. U poslijepodnevnom terminu tako će zaigrati Puerto Sagunto i Palma del Rio, Cangas i Anaitasuna, Ciudad Encantada i Naturhouse La Rioja, kao i Villa de Aranda i Guadalajara. Kolo će, pak, kompletirati dvoboj Huesce i aktualnog španjolskog viceprvaka, Atletico de Madrida, predvođenog hrvatskim rukometašima Ivanom Balićem i Jakovom Gojunom.