Nexe Našice 28:25 Prešov
Prešov

Nexe predvođen Šunjićem i Ivićem u samoj završnici uspio slomiti otpor Tatran Prešova

Zvonka Keliš • subota, 17.11.2012.

Našički Nexe na svom je terenu u sklopu devetog kola SEHA lige snage odmjerio s ekipom slovačkog Tatran Prešova. U zanimljivih i napetih 60 minuta gosti su dobro namučili Našičane koji su predvođeni Šunjićem i Ivićem tek u samoj završnici upisali svoju petu ovosezonsku regionalnu pobjedu.

RK Nexe - Tatran Prešov 28:25 (16:13)

Regionalna rukometna liga, 9. kolo
NAŠICE - ŠD OŠ Kralja Tomislava

RK Nexe: Šunjić (15 obrana), P. Lelić; Kozina, Mataija, Eter, F. Lelić 4, Mrđenović 2, Varvodić 2, Markotić 6, Slišković 4, Vujić 3, Vozab, Božić-Pavletić, Obranović, Ivić 7
Trener: Kasim Kamenica

Tatran Prešov: Verkić (10 obrana), Krupa (4 obrane); Marušak, Mažar 2, Hrstka, Urban, Krok 1, Kristopans 3, Sobolo 1, Radčenko 4, Tumidalsky, Čip 1, Guzy 2, Pejović 2, Antl 6, Petro 3
Trener: Đorđe Rašić

Sedmerci: RK Nexe: 5/5; Tatran Prešov: 3/3
Isključenja: RK Nexe: 8 min.; Tatran Prešov: 10 min.

Subota je u sklopu devetog kola SEHA lige donijela nove uzbudljive regionalne izazove. Prvo su u ranim poslijepodnevnim satima na teren u Bjelorusiji izašli hrvatski prvaci kako bi snage odmjerili s ekipom Meškov Bresta da bi potom u Našicama drugi hrvatski predstavnik u regionalnom natjecanju ugostio drugoplasiranu ekipu Lige.

Nakon poraza Croatia Osiguranja Zagreb od Bjelorusa, po pobjedu su u 18 sati u dvorani OŠ Kralja Tomislava u Našicama krenuli rukometaši Nexea. Momčad koja iza sebe ima vrlo dobre rezultate u dosadašnjem dijelu regionalne sezone (četiri pobjede, jedan remi te tri poraza) nakon osam se odigranih susreta našla na četvrtoj poziciji te je u svom sljedećem nastupu zaigrala sa slovačkim Tatranom kojega bi subotnje slavlje vratilo na sam vrh ljestvice SEHA lige.

Kasim Kamenica u susret je krenuo sa Šunjićem među vratnicama, kao i Mataijom, Franjom Lelićem, Mrđenovićem, Sliškovićem, Varvodićem t Markotićem kao preostalim igračima na terenu.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Šime Ivić sa sedam postignutih pogodaka, dok je Robert Markotić dodao šest golova. Mate Šunjić među Nexeovim je vratnicama zaustavio 15 lopti, dok je vratarski tandem Tatrana Krupa/Verkić zajedno sakupio 14 obrana. Najbolji kod Tatran Prešova bio je Radoslav Antl sa šest zgoditaka, dok se četiri puta u strijelce upisao Alexander Radčenko.

Nakon loše reakcije na obje strane u uvodnim minutama ogleda, prvi se u listu strijelaca u susretu upisuje div Tatran Prešova, Kristopans dok na drugoj strani prvi pogodak za Nexe postiže Markotić. Uspješniji su potom gosti koji preko raspoloženog i preciznog Kristopansa, kao i Antla stižu na +2 (3:1) da bi do šeste minute ogleda Lelić i Slišković poravnali rezultat.

Uslijedila je potom igra pogodak za pogodak sve do 17. minute dvoboja u kojoj se Slovaci preko Antla i Čipa ponovno odvajaju na dva pogotka prednosti (11:9). Odlične reakcije Šunjića na vratima, kao i sigurni Ivić i Lelić vraćaju domaćina u igru (11:11), da bi nekoliko trenutaka kasnije Ivić ponovno pokazao svu raskoš svoga šuta te odveo Našičane do vodstva 12:11. Na domaćih +2 u samoj završnici prvoga dijela povisuje Vujić koji ujedno u posljednjoj minuti presijeca napad Tatrana te odličnom kontrom upisuje značajnih tri pogotka prednosti za ekipu Nexea (16:13) te postavlja rezultat s kojim se ide na predah.

Odlično je u nastavak krenula gostujuća momčad koja u prvih pet minuta preko Petra, Antla te dva pogotka Guzyja potpuno preokreće rezultat u svoju korist (17:16). Napeto i zanimljivo potom biva u narednim trenucima, naime, nakon što Pejovič i Antl odvode Tatran nanovo na +2 (20:18), Našičani se dobro bore kako bi sustigli slovačku prednost.

Desetak minuta prije kraja Lelić s dva realizirana sedmerca poravnava rezultat na 21:21, Šunjić upisuje nove dvije odlične obrane, a iako Mažar u 53. minuti postavlja minimalnih 23:22 za Slovake, bude se tada Mrđenović i Slišković te ponovno preokreću rezultat (25:23). Šunjić u nastavku zatvara svoja vrata, cepelin Slovaka ne biva realiziran zbog prijestupa Sobola, a odličan Slišković probija gostujuću obranu te postavlja tada velikih 26:23 za Nexe.

Do isteka 60. minute igra se pet na pet budući da Antl i Markotić zarađuju isključenja, Radčenko i Mažar bivaju uspješni na gostujućoj strani, dok Šime Ivić svoju sjajnu predstavu okončava šestim i sedmim pogotkom za konačno slavlje Nexea 28:25.