Meškov Brest 30:25 RK Zagreb
RK Zagreb

Meškov Ljube Vukića priredio iznenađenje i uvjerljivo porazio umorne Zagrebaše

Damir Žbulj • subota, 17.11.2012.

Iako se teško može nazvati senzacijom, nakon što su prije manje od dva dana odigrali težak susret s berlinskim Füchseom, poraz Zagrebaša na gostovanju kod bjeloruskog Meškova u Brestu sigurno spada u red malih iznenađenja. U redovima domaćih istaknuo se bivši Zagrebaš Ljubo Vukić, koji je zabio četiri pogotka, a završilo je 30:25.

Nakon što su prije dva dana odigrali težak susret u Ligi prvaka u Berlinu kod Füchsea i pretrpjeli poraz u neizvjesnoj završnici, Zagrebaši su morali do bjeloruskog Bresta, gdje ih je čekao susret devetog kola regionalne SEHA lige s Meškovom, novim klubom bivšeg igrača CO Zagreba Ljube Vukića.

Iako su i sami igrači upozoravali kako su psihički i fizički umorni nakon okršaja s Lisicama, trener Slavko Goluža odlučio je na Meškov poslati njegov udarni sastav, s Ivićem na vratima, braćom Valčić, Stepančićem, Horvatom i Batinovićem na krilima te Marićem na crti.

Zbog ozljede i dalje strateg Zagrebaša nije mogao računati na Šebetiča i Šprema, dok se ekipi priključio vratar Stevanović, umjesto Kelentrića, koji je dobio zasluženi odmor.

Nije krenulo dobro za hrvatskog prvaka.

Nakon što je Kapetan Horvat postigao prvi gol na susretu, a domaćin odgovorio preko Vukića, Meškov je nastavio trpati mrežu Zagrebaša. Odlični šuter Litavac Atajevas je u kratkom vremenu zabio četiri pogotka iz četiri pokušaja, a do 11. minute bilo je nevjerojatnih 9:1.

Slaba igra u obrani i bezidejnost u napadu tražila je reakciju Goluže pa je Stevanovića poslao na vrata, a kombinirao je i s igračima u polju. Kakav takav priključak Zagrebaši su uhvatili do 20. minute, kada su uz tri uzastopna pogotka Stepančića, Batinovića i Brozovića stigli na 'samo' -5, bilo je oku ugodnijih 12:7.

Iako je prednost u završnici poluvremena bila ponovno i sedam razlike, Horvat i Tonči Valčić do odmora uspijevaju rezultat 'ušminkati' na 17:12.

Ponovno je obrana Zagrebaša protivniku u 30 minuta dozvolila čak 17 pogodaka. Ivić je ostao gotovo bez učinka, a većina igrača bila je u potpunosti neraspoložena. Istaknuo se Josip Valčić bez pogotka iz četiri pokušaja, međutim recimo niti Stepančić nije bio puno bolji, za dva pogotka trebalo mu je pet udaraca prema protivničkim vratima

Početkom nastavka hrvatski prvak ipak je malo zbio svoje redove. Stevanović je nastavio s dobrom partijom među vratnicama, a probudio se i Marino Marić, koji je s tri pogotka vratio CO Zagreb u utakmicu, a 20-ak minuta prije kraja na semaforu je 20:18.

Učinak igrača

Kod Zagrebaša Stevanović je na kraju upisao osam, a Ivić pet obrana, Horvat, Batinović, Špiler i Marić postigli su po četiri pogotka. Stepančić je zabio pet golova (5/11), Mandalinić dva (2/7), a Tonči Valčić i Brozović po jedan. Josip Valčić ostao je bez napadačkog učinka (0/5). Meškov su predvodili vratar Čarapenka s 11 obrana, Baranau je zabio šest, isto kao i Henrik Knudsen, dok je Ljubo Vukić postigao četiri pogotka svojoj bivšoj ekipi.

Atmosferu među domaćinom podignuo je baš bivši Zagrebaš Ljubo Vukić, koji je u tim minutama zabio i svoj četvrti pogodak, no, iako se činilo kako će Golužin sastav uhvatiti priključak, u posljednjih deset minuta ulazi se s pet pogodaka viška Meškova. U završnici su zabijali Tatarin, Prakapenia i Baranau, kojemu je to bio šesti pogodak iz šestog pokušaja, dok je na konačnih 30:25 postavio Batinović.

Zagrebašima je ovo drugi poraz u regionalnom natjecanju, nakon što su još goru sudbinu doživjeli kod Metalurga u Skoplju, što je samo dokaz kako je izuzetno teško uskladiti obveze i u SEHA ligi s onima u Ligi prvaka.

Goluža i igrači imaju tjedan dana da se spreme za novi europski izazov, jer 24. studenog u zagrebačku Arenu na 'uzvrat' dolaze berlinske Lisice.

• raprock17.11.2012. u 17:46
    Josip Valčić ostao je bez napadačkog učinka (0/5) mislim da je to dovoljan komentar kakva bi mu trebala biti uloga u ekipi i repki