Zabok "pregazio" Zagreb, a Mate Mrva Osječki sokol

Pripremio:Mišo Gulić • nedjelja, 18.11.2012.

U subotu navečer odigrano je svih pet susreta sedmog kola A-1 košarkaške lige u kojem je Zabok "pregazio" do tada neporaženi Zagreb, a jedini uspješni domaćini još su bili Alkar i Đuro Đaković. Vrlo važne i vrijedne gostujuće pobjede ostvarili su Šibenčani i Riječani u Osijeku, odnosno Križevcima.

Zabok - Zagreb 88:62 (27:13, 15:17, 27:20, 19:12)

Malo tko je vjerovao da će Zagreb prvi poraz ubilježiti baš u Bedekovčini, a upravo to se i dogodilo pa stoga u prvenstvu više nema neporaženih momčadi. No, istini za volju Zagreb je u nekoliko navrata pokazivao "zrelost" za poraz, prije svega u susretima s Đurom Đakovićem i Alkarom, međutim, ovaj put naletjeli su na raspoloženog domaćima koji nije mario za njihovo ime i status velikog kluba koji i dalje uživaju.

Predvođeni "vječno mladim" Robertom Ležom domaći su iskoristili indisponiranost i pretjeranu indolentnost Mrava te prvu četvrtinu zaključili s 14 koševa viška, a prednost su uspješno branili i sve do odlaska na odmor. Zabok je u istom ritmu nastavio i u nastavku, Zagreb se potpuno predao, a do kraja susreta stigli su se i propisno osramotiti, jer konačnih minus 26 i nije ništa drugo doli blamiranje.

Lež je za domaće ubacio 27 koševa (trice 7/8), a odličnu potporu imao je u Bundoviću koji je zabio 14 te Pešutu s 12 ubačaja. Kod Zagreba jedini na nivou bili su Poščić i Krapić s postignutih po 14 koševa. Neprepoznatljiv je ovaj put bio James, prvo ime Mrava u dosadašnjem dijelu prvenstva, a utakmicu je zaključio s devet koševa uz prilično loš postotak šuta.

Križevci PF - Kvarner 2010 74:85 (13:15, 13:18, 14:23, 34:29)

Kvarner i dalje nastavlja oduševljavati, nova pobjeda upisana je u gostima protiv Križevaca, a s obzirom na to da je Zagreb poražen od Zaboka, to im je donijelo i prvo mjesto na ljestvici. Riječanima je ovo već peta pobjeda u nizu, a jedini koji su im uspjeli uzeti "mjeru" bili su Zagrebaši su drugom kolu.

Kvarner je vrlo dobro otvorio susret, imao inicijativu u većem dijelu prvog poluvremena, ali ipak nije do kraja uspio konkretizirati svoju premoć. Igralo se dosta čvrsto u tom periodu, na trenutke možda i malo prežustro, a takav razvoj događaja gostima je na poluvremenu donio sedam koševa viška (26:33). Ključna je ipak bila treća četvrtina koju je Kvarner riješio u svoju korist s devet koševa razlike, čime su završni period pretvorili u rutinsko odrađivanje posla.

U domaćoj momčadi Rembert je bio prvi strijelac, zabio je 20 koševa, do čega čak njih 16 s crte za slobodna bacanja, dok je 17 ubacio i Svoboda. U pobjedničkoj momčadi Škifić je bio prvo ime s 20 ubačaja i šest skokova, ali odlično je odigrao i Krivec čiji se učinak brojio u 16 koševa i osam asistencija.

Đuro Đaković - Dubrovnik 90:77 (26:13, 25:20, 24:25, 15:19)

Nakon nekoliko vezanih poraza, od kojih su neki bili prilično neplanirani i u potpunoj suprotnosti s ciljevima i najavama uoči sezone, Brođani su za "vidanje rana" u sedmom kolu dobili Dubrovnik i bez većih problema stigli do četvrte pobjede. S druge strane, Dubrovčani i dalje nastavljaju s "odrađivanjem" posla u regularnom dijelu sezone, slično kao i prošle sezone u kojoj su se vadili u posljednjim kolima.

Jasno je od prve minute bilo da tu neće biti neizvjesnosti, Brođanima se vratilo nekoliko ozlijeđenih igrača, čime je razlika u kvaliteti ipak bila prevelika da bi pobjeda došla u pitanje. Domaći su znali da moraju iskoristiti svježinu u prvom dijelu, tako je i bilo, a nakon 20 minuta igre imali su 18 koševa viška (51:33). Ostatak susreta domaći su vidno popustili pa su i gosti naoko došli do daha i donekle ublažili poraz.

Đuru Đakovića je predvodio Batina s 20 koševa, Toroman je ubacio četiri manje, a 13 koševa postigao je i Škifić. Sjajnu predstavu kod gostiju je ostvario Jakoliš koji je zabio 19 koševa i jednako toliko skokova, što mu je donijelo i valorizaciju od 31 boda.

Osječki sokol - Jolly JBŠ 97:100 (27:28, 22:22, 23:16, 25:34)

Vrijednu gostujuću pobjedu ostvarili su košarkaši Jollyja u Osijeku, čime su se praktički riješili jednog od konkurenata za Ligu za prvaka, dok su sebi stvorili dobru platformu pred drugi dio prvenstva. I jedni i drugi ovog su tjedna pojačali svoje redove novim imenima, među Osječane je tako stigao Dario Pušić, dok su Šibenčani odlučili vratiti Matu Mrvu.

Upravo Mrvi mogu i zahvaliti na novim bodovima, briljantnu je partiju odradio odmah u prvom nastupu, utrpao čak 33 koša i uz to dohvatio 11 lopti, uz valorizaciju 39. Veći dio susreta u kojem su obje momčadi pokazale zavidnu napadačku razinu odvijao se po načelu koš za koš, bez većih i značajnijih odvajanja. Nepune dvije minute prije kraja imali su domaći četiri koša viška (94:90), ali odlično je tada reagirao kapetan gostiju Gabrić, režirao preokret i svojoj momčadi trasirao put do pobjede.

Uz već spomenuti učinak Mrve, odličan je bio i Butorac sa 16 koševa i sedam skokova, ali i Gabrić koji je dodao 14. Kod domaćih po 20 koševa su ubacili Šundov i Šarac, dok su Budimir i Tomeljak imali učinak od 16 koševa.

Alkar - VROS Darda 70:64 (13:16, 22:15, 14:14, 21:19)

Detaljan izvještaj s izjavama pogledati ovdje...

• Obrisan korisnik19.11.2012. u 09:53
    gledao sam zabok protiv mafije....'ubili' su ih, točnije lež ih je unakazio tricama, a cijela momčad zaboka dobrom obranom! kvarner i dalje niže pobjede....bit će zanimljivo u ligi za prvaka....bit će neizvjesnih tekmi! raduje da U-17 i U-18 reprezentativac gabrić dobija finu minutažu u jolly-u... [više na forumu]