3. HNL Zapad: Vinodol prekinuo pobjednički niz Krka, Grobničan smanjio zaostatak

Igor Šestak • ponedjeljak, 19.11.2012.

Diljem Istre i Kvarnera proteklog su vikenda odigrane utakmice 13. kola 3. HNL Zapad. Čak četiri utakmice završile su podjelom bodova, a pobjede su uspjela ostvariti dva domaćina i dva gosta. Vinodol je uspio prekinuti pobjednički niz Krka, što je pak iskoristio Grobničan i smanjio zaostatak za liderom. Uvjerljive pobjede upisali su Opatija i Naprijed, a minimalnu Halubjan. Na tablici su se od ostatka društva odvojila tri kluba, dok četvrtog i posljednjeg na tablici dijeli samo osam bodova.

Pobjednički niz Krka zaustavljen je u Novom Vinodolskom. Nakon pet uzastopnih pobjeda i uspona na prvo mjesto 3. HNL Zapad, momčad Alena Horvata na stadionu Bahalin odigrala je tek 1:1 protiv Vinodola koji za pobjedu ne zna još od osmog kola. Krk je poveo u 19. minuti golom Dražena Bošnjaka, ali prednost nije uspio sačuvati. Za izjednačenje je zabio Adriano Jelenović u 50. minuti, samo četiri minute nakon što je ušao u igru.

Novalja je bila bez poraza do prošlog kola kada joj je čak četiri gola zabio vodeći Krk. Drugi uzastopni poraz momčad s Paga doživjela je od drugoplasiranog Grobničana koji je rezultatom 2:0 smanjio zaostatak za liderom lige na samo dva boda. Gosti do pobjede došli po jednim pogotkom u svakom poluvremenu. U desetoj minuti zabio je Kristian Cianci, a nakon 12 minuta igre u drugom poluvremenu na 2:0 je povisio Ivan Sertić.

Do pobjede u 13. kolu nije uspio doći trećeplasirani Rovinj, ali je remijem 2:2 u Poreču svoj niz neporaženosti produžio na sedam utakmica. Jadran je poveo u 20. minuti golom Tonija Belušića, a do odmora nije bilo novih golova. Gosti su izjednačili u 50. minuti preko Gabriela Debeljuha, igrača koji je u igru ušao u 40. minuti. Gosti su preokrenuli rezultat u 75. minuti kada ih je u vodstvo doveo Doni Tanković, a bod Jadranu donio je Belušić u 86. minuti svojim drugim pogotkom. Jadran je ovim remijem ostao na 14. mjestu, ali ga od četvrtog mjesta dijeli samo pet bodova.

U velikoj gužvi koja vlada u srednjem i donjem dijelu tablice pobjedama su u ovom kolu profitirali Opatija, Naprijed i Halubjan.

Nogometaši Buja za pobjedu ne znaju od 29. rujna, a negativan niz nisu uspjeli prekinuti na gostovanju u Opatiji. Već u desetoj minuti domaćini su poveli golom Darija Tokića, a na 2:0 je u 38. povisio Dario Mance. Sudbinu Buja zapečatio je Alen Fabijančić autogolom u 50. minuti. Ovom pobjedom Opatija je izbila na četvrtu poziciju.

Do druge uzastopne pobjede i skoka na sedmo mjesto lige došao je Naprijed iz Hreljina. Igrači Alena Živkovića odlično su odigrali na Krimeji i slavili s 4:1. Do prvog gola došli su u 17. minuti preko Edija Petrovića, a na 2:0 povisio je Leon Kuduzović u 30. minuti. Orijent je smanjio golom Ivana Kovačevića u 55. minuti, ali su se domaći našli u novom zaostatku od dva gola nakon što je Nikola Radmanović u 64. minuti uspješno realizirao kazneni udarac. Potvrda pobjede gostiju stigla je u 81. minuti autogolom Nikole Nemetza. U 90. minuti obje su momčadi ostale s deset igrača na terenu nakon što su isključeni Kovačević i Zoran Valenčić.

Za tri pozicije na prvenstvenoj tablici popeo se Halubjan domaćom pobjedom nad Crikvenicom rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici pao je u 85. minuti kada je tri boda domaćinima donio Karlo Šneler. Dvije minute kasnije gostima je isključen Selmir Mahmutović nakon što je zaradio drugu javnu opomenu.

U utakmici Novigrada i Nehaja, susjeda na tablici, nije bilo golova, a neodlučenim ishodom završio je i derbi geografskih susjeda, Rudara iz Labina i Jedinstva iz Nedešćine. Na toj su utakmici gledatelji ipak mogli vidjeti pogotke. Rudar je poveo golom Igora Juričića iz kaznenog udarca u 48. minuti, a domaćini su izjednačili šest minuta kasnije. Strijelac je bio Alen Imširević.