Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 5. kolo, 21.11.2012, 20:45 h, Gelsenkirchen, Veltins Arena
Suci: Björn Kuipers, Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (svi Nizozemska)
Schalke 04
Schalke 04
Christian Fuchs 77'
1:0(0:0) Olympiakos
Olympiakos

Vedran Babić • srijeda, 21.11.2012.

Dominantnom izvedbom nogometaši Schalkea ostvarili su još jednu pobjedu i zadržali vodeće mjesto u skupini B Lige prvaka. Od samog početka utakmice bili su bolji od Olympiacosa, no pobjednika je na kraju odlučio samo jedan pogodak...

Teemu Pukki
71'
27
Tranquillo Barnetta
89'
8
Ciprian Marica
90'+1'

David Fuster
65'
10
Rafik Djebbour
74'
7
Ariel Ibagaza
81'
Leonardo Jardim

Po drugi put ove sezone Schalke je porazio Olympiacos. Nakon "pirejskih" 2:1 u 1. kolu, njemački je predstavnik pred svojim navijačima u Veltins-Areni u Gelsenkirchenu s 1:0 proslavio prolazak u osminu finala. Olympiacos je prije susreta imao šansu za prolaz u drugi krug, ali večeras nije pokazao gotovo ništa te će se morati zadovoljiti s trećom pozicijom i Europskom ligom.

Schalke je odmah po izlasku na teren zagospodario utakmicom. Nizale su se šanse, ali lopta nije htjela u gol. Pokušavali su Huntelaar i Jones, pa je Holtby pogodio gredu. Gosti iz Pireja bili su stisnuti na svojoj polovici i rijetko su izlazili u napad.

Nastavila se dominacija domaćina preko Fuchsa, pa ponovno Huntelaara te Draxlera, čiji je udarac u 45. minuti zaključio prvi dio. Valja ipak spomenuti i jednu odličnu situaciju gostiju koja se ipak nije pretvorila u nešto više. U 35. minuti Olympiacos je krenuo u kontru četiri na dva, no Abdoun nije odigrao dobro dodavanje prema nekom od svojih suigrača.

U drugom poluvremenu ista slika. Schalke je i dalje stvarao šanse i držao goste pod pritiskom, ali nikako nije uspijevao pronaći put do mreže. U još dvije situacije prijetio je Huntelaar, a onda je domaći sastav ipak došao do vodstva. Strijelac je bio Fuchs u 77. minuti nakon dalekometnog udarca s više od 25 metara udaljenosti.

Olympiacos, koji je cijelu utakmicu proveo u podređenom položaju, nije uspio uspostaviti ni jednu napadačku akciju koja bi ga eventualno dovela do izjednačenja. Čak suprotno - Schalke je mogao udvostručiti prednost, no gostujući vratar Carroll obranio je udarac Draxlera u 84. minuti. O dominaciji domaćih nogometaša dovoljno govori podatak o ukupnom broju udaraca u njihovu korist (27-6) i udaraca u okvir (17-5).