Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 5. kolo, 21.11.2012, 20:45 h, Constant Vanden Stock Stadium
Suci: Damir Skomina, Matej Žunič, Bojan Ul, Primož Arhar (svi Slovenija)

Igor Šestak • srijeda, 21.11.2012.

Nogometaši Milana slavili su s 3:1 na gostovanju u Bruxellesu kod Anderlechta. Prvo poluvrijeme bilo je lišeno zanimljivosti, ali u nastavku su momčadi pokazale puno bolju igru. Milan je do pobjede golom i asistencijom vodio Stephan El Shaarawy, a Philippe Mexes zabio je sjajan gol škaricama u stilu Zlatana Ibrahimovića.

Olexandr Yakovenko
66'
21
Tom De Sutter
75'
55
Fernando
77'
Pato
67'
28
Urby Emanuelson
73'
17
Cristian Zapata
79'
Massimiliano Allegri

Milan je u goste Anderlechtu otputovao ohrabren činjenicom da u Belgiji nije izgubio punih 36 godina, a jedini cilj Rossonera bila je pobjeda kojom bi izborili drugi krug natjecanja. Massimiliano Allegri nije znatno mijenjao sastav koji je remizirao s Napolijem u subotu, tek je Yepes zaigrao umjesto Acerbija. Sustav je ponovno bio 4-3-3, a napad je predvodio sjajni Stephan El Shaarawy, strijelac 11 ovosezonskih pogodaka. Anderlechtov trener John van den Brom odlučio se za formaciju 4-2-3-1 s Mbokanijem u vrhu napada.

Iako je Milan na početku djelovao bolje, prvu priliku imali su domaćini. Jovanović je izbio pred Abbiatija, ali je talijanski vratar iz tog dvoboja izašao kao pobjednik. Kasnije se pokazalo kako je to bila jedina izrazita prilika u prilično nezanimljivih 45 minuta. I jedni i drugi zakazali su u kreaciji.

No, početak nastavka donio je promjenu rezultata. De Sciglio je centrirao s desne strane, a sjajnu formu i osjećaj za gol još je jednom pokazao El Shaarawy i doveo Milan u vodstvo. Nakon pogotka utakmica je živnula, a rezultat 0:1 stajao je na semaforu do 71. minute.

Minutu ranije Anderlecht je ostao s igračem manje nakon crvenog kartona Nuytincka zbog rušenja Pata u izglednoj situaciji, a onda je zasjao Phillipe Mexes. Francuski branič kao da se ugledao na bivšeg suigrača, Zlatana Ibrahimovića, i sjajnim škaricama povećao vodstvo Rossonera.

Nadu Belgijcima vratio je De Sutter pogotkom u 78. minuti, nakon čega su svim silama krenuli po izjednačenje. Ipak, takav je potez ostavio puno prostora Talijanima koji su "točku na i" stavili pogotkom Pata u prvoj minuti sudačke nadoknade. Asistent kod pogotka bio je El Shaarawy.

Ovom pobjedom Milan se u osmini finala pridružio Malagi, koja je ranije potvrdila prvo mjesto. Anderlecht i Zenit bodovno su poravnati na trećem mjestu i o putniku u Europsku ligu odlučit će posljednje kolo. Zenit će tada gostovati u Milanu, a Anderlecht kod Malage.