Wetzlar nanio prvi domaći poraz Lisicama i preskočio ih na trećem mjestu Bundeslige

Igor Šestak • četvrtak, 22.11.2012.

Rukometaši Wetzlara nastavili su priređivati iznenađenja. U 13. kolu Bundeslige nadigrali su Füchse u Berlinu s 28:27 i zasjeli na treće mjesto na tablici. U drugoj utakmici dana Flensburg se lako obračunao s Gummersbachom. U dvije utakmice nastupila su četiri hrvatska rukometaša i ukupno postigla 12 golova.

Füchse Berlin - HSG Wetzlar 27:28 (13:15)

Nakon slavlja nad Zagrebom u četvrtak, berlinski Füchse u subotu je izgubio na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwen, a u srijedu je odigrao svoju treću utakmicu u šest dana i doživio drugi uzastopni poraz. Momčad Wetzlara, koja se može smatrati najugodnijim iznenađenjem ovosezonske Bundeslige, slavila je u MAX-Schmelling Halle s 28:27, nanijela Lisicama prvi domaći poraz u ovoj sezoni i preskočila ih na trećem mjestu. Također, ovakvim raspletom utakmice postalo je jasno kako će o novom prvaku odlučivati Kiel i Löwen, do sada neporaženi klubovi, jer zaostatak ostalih već sada je prevelik.

Prije puta u Hrvatsku na uzvrat protiv Zagrebaša (24. studenoga), Füchse je morao odraditi utakmicu 13. kola Bundeslige. Momčadi Ivana Ninčevića i Denisa Špoljarića, opterećenoj napornim rasporedom, u goste je stigao Wetzlar. Trener Kai Wandschneider napravio je odličan posao s momčadi koja se prošle sezone borila sa opstanak, odveo ju do osam pobjeda u prvih 12 kola i sjajnog četvrtog mjesta na tablici.

U prvih deset minuta igralo se gol za gol, a prvi su do prednosti od dva pogotka stigli gosti u 12. minuti golom Müllera. Samo tri minute kasnije gosti su poveli sa 10:7 preko Reichmanna, ali Berlinčani su odgovorili serijom 3:0 i poravnali rezultat. Od 17. do 26. minute svaka je momčad zabila po tri pogotka, a onda je Kristjansson donio gostima vodstvo od 15:13 uoči odlaska na odmor.

I nakon stanke Wetzlar je nastavio dobro igrati i čuvati svoju prednost. U 35. minuti Schmidt je zabio za vodstvo gostiju 18:15, ali nisu se ni domaći predavali. Serijom 3:1 smanjili su zaostatak na samo jedan gol. Sredinom drugog poluvremena Wetzlar je još jednom pobjegao na tri gola, a Lisice su i taj zaostatak nadoknadile te izjednačile na 26:26 golom Laena u 57. minuti. U 58. minuti golove su razmijenili Kristjansson i Ninčević za 27:27, a onda je na dvije minute isključen Špoljarić. S igračem više Kristjansson je minutu prije kraja zabio za 28:27, a domaćini nisu uspjeli odgovoriti te su prvi put ove sezone poraženi su svom dvorištu.

Kari Kris Kristjansson bio je prvi strijelac Wetzlara sa sedam golova. Šest je zabio Schmidt, a pet Müller. Domaće je sa šest golova predvodio Jaszka, a drugi strijelac bio je Ninčević s pet golova. Jedan je zabio iz sedmerca, a ostale iz igre. Špoljarić se ponovno bavio isključivo obrambenim zadacima te se nije upisao u strijelce.

Wetzlar je ovom pobjedom izbio na treće mjesto s bodom više od Füchsea, dok za vodećim Löwenom zaostaje sedam bodova. U idućem kolu svoju desetu pobjedu tražit će kod kuće protiv slabašnog Essena. Lisicama slijedi put u Zagreb, a idućeg će tjedna u sklopu 14. kola Bundeslige gostovati kod Magdeburga.

VfL Gummersbach - SG Flensburg-Handewitt 21:31 (13:16)

Momčad Flensburga oporavila se od poraza koji im je u nedjelju u Ligi prvaka nanio HSV i pobijedila na gostovanju Gummersbach s uvjerljivih deset golova razlike. Ovom pobjedom Flensburg je skočio na petu poziciju, ispred HSV-a, a ima i utakmicu manje od ostalih klubova pa bi se mogao vrlo brzo priključiti Wetzlaru i Füchseu u borbi za treće mjesto.

Gummersbach Vedrana Zrnića i Gorana Šprema nije uspio pružiti pravi otpor te je doživio svoj deveti prvenstveni poraz. Na tablici Bundeslige trenutno drži ne baš sjajno 13. mjesto sa samo osam osvojenih bodova.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena bitka. Momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu, a do prednosti od dva pogotka prvi su stigli gosti (9:7). No, serijom 6:0 Gummersbach je došao do četiri gola prednosti, ali to vodstvo nije uspio duže zadržati. Flensburg je odgovorio sa sedam uzastopnih golova do kraja prvog dijela, a seriju je produžio početkom nastavka te stigao do velike prednosti od 18:13.

Uspjeli su domaćini smanjiti zaostatak na tri pogotka te su u periodu od 38. do 45. minute držali priključak. No, u posljednjih 15 minuta zabili su samo dva pogotka, dok je Flensburg zabio devet i stigao do uvjerljive pobjede 31:21.

Anders Eggert bio je prvi strijelac gostiju s osam golova, Mogensen je zabio šest, a Von Gruchalla pet. U domaćim redovima najbolji je bio Krause s pet golova, a po četiri su dodali Putics i Zrnić (sedmerci 2/3). Goran Šprem se u strijelce upisao tri puta. Flensburgu sada slijedi uzvrat protiv HSV-a, dok će Gummersbach iduću utakmicu igrati protiv Lemga 1. prosinca.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938