HSV izgubio od Göppingena, Duvnjak sjajan s osam golova

Igor Šestak • srijeda, 21.11.2012.

Domagoj Duvnjak nastavio je s dobrim nastupima za svoj HSV. Nakon što je u nedjelju zabio devet golova Flensburgu u Ligi prvaka, u utorak je zabio osam Göppingenu, ali to nije bilo dovoljno njegovoj momčadi da upiše pobjedu. Göppingen je slavio s uvjerljivih 34:26, a u toj su utakmici još nastupili Vori i Lacković. Rhein-Neckar Löwen morao se pomučiti za bodove kod Mindena, ali je ipak nastavio pobjednički niz i u 13. uzastopnoj utakmici. Pobjedu su upisali i igrači Magdeburga protiv Hannovera.

Frisch Auf Göppingen - HSV Hamburg 34:26 (18:10)

Nakon što su u nedjelju u Ligi prvaka pobijedili Flensburg i uvjerljivo zasjeli na čelo svoje skupine, rukometaši HSV-a su u domaćem prvenstvu nastavili sa slabim prezentacijama. Uvjerljivo su ih nadigrali igrači Göppingena te stigli do svoje pete prvenstvene pobjede. Momčadi Martina Schwalba ovo je četvrti prvenstveni poraz, a veliki zaostatak za vodećim momčadima logično ju okreće prema Ligi prvaka. No, nastavi li ovako, ostat će bez plasmana u elitno rukometno natjecanje za iduću sezonu. Trenutno je peta na tablici, ali mogla bi dodatno pasti u poretku kada Flensburg odigra svoju utakmicu 13. kola.

HSV-u nije pomogla ni nova sjajna partija Domagoja Duvnjaka, Igor Vori je ovaj put zakazao u napadačkom smislu, dok je Blaženko Lacković nastavio svoj proces povratka na parkete nakon ozljede prsta.

Početak utakmice u ispunjenoj dvorani u Göppingenu dao je naslutiti da HSV ne očekuje uspješna večer. Domaćini su poveli s 4:0, a HSV je na prvi gol čekao sve do sedme minute, a zabio ga je Duvnjak. Iako je napad gostiju postajao produktivniji, domaćini su bez problema pratili taj tempo, ali i postepeno povećavali svoju prednost. U 17. minuti Marković zabio je za 11:5 i prisilio Schwalba na drugi time-out u prvom poluvremenu. HSV je smanjio zaostatak na 12:8, a onda u završnici prvog dijela ponovno potonuo.

Kod rezultata 15:10 za Göppingen isključenja su zaradili Duvnjak i Schröder, a u igri s dva igrača više domaćini su stvorili velikih osam golova prednosti.

"Čestitam Göppingenu na pobjedi, naš je poraz potpuno zaslužen. U prvom poluvremenu u napadu nismo znali iskoristiti naše prilike, a kasnije nam je i obrana potonula. Jednostavno fizički nismo mogli pratiti tempo domaćina", izjavio je nakon utakmice Martin Schwalb.

Momčad iz Hamburga u nastavku je krenula u lov, ali on je bio neuspješan. U 36. minuti došla je na minus pet i nagovijestila povratak, ali do početka 42. minute Göppingen je vratio osam golova prednosti. Ubrzo su domaćini povećali prednost i na devet golova, ali je HSV s četiri gola Duvnjaka napravio seriju 4:1 i stigao na minus šest (28:22). No, Hrvat nije imao podršku suigrača i HSV se nije uspio značajnije približiti. Bez puno muke Göppingen je sačuvao prednost i slavio s uvjerljivih 24:26.

Göppingen je imao čak četiri napadački izrazito raspoložena igrača. Po osam golova su zabili Marković i Horak, šest je upisao Schöne, a pet Kneule. Duvnjak je završio utakmicu s osam golova (šut iz igre 8/11) kao prvi strijelac svog kluba, a zaradio je i dva isključenja. Po pet golova dodali su Hens i Lindberg. Vori se ovaj put nije uspio upisati u strijelce, a imao je dva neuspješna pokušaja. Lacković je uglavnom igrao u fazi obrane, dok je u napadačkom dijelu tri puta šutirao i postigao jedan pogodak.

Domaći vratar Rutschmann prikupio je 15 obrana (38 posto), a jedan sedmerac je uspio obraniti Mrkva. U momčadi HSV-a Beutler nije imao svoj dan, obranio je tek tri od 17 pokušaja domaćih, a nešto bolji je bio Tahirović s 11 obrana (35 posto).

Göppingen će idući susret igrati na gostovanju kod Grosswallstadta 28. studenoga, dok HSV-u slijedi novi okršaj s Flensburgom u Ligi prvaka. Ta je utakmica na rasporedu u nedjelju.

TSV GWD Minden - Rhein-Neckar Löwen 23:26 (11:13)

Nešto teže od očekivanog, ali ipak uspješno, Rhein-Neckar Löwen prošao je gostovanje kod Mindena. Vodeća momčad Bundeslige produžila je svoj pobjednički niz na 13 utakmica uoči velikog derbija s Kielom 28. studenoga. Minden je pak doživio treći uzastopni i ukupno osmi poraz te je trenutno na 14. mjestu na tablici.

U prvih osam minuta postignuta su samo tri pogotka, a u devetoj je Löwen poveo s 3:1. Držali su gosti prednost od dva gola u idućim minutama, u 22. povećali prednost na 10:7, a prvo poluvrijeme završili s dva pogotka viška. Činilo se kako neće teško zaraditi nova dva boda, no igrači Mindena u nastavku su skupo prodali kožu.

Gudmundur Gudmundsson: "U prvom poluvremenu nismo dobro igrali u napadu, a u drugom nam je zakazala i obrana. Minden je to znao koristiti, ali srećom obrana je proradila u završnih 15 minuta i osvojili smo nova dva boda."

Domaćini su do izjednačenja došli u 42. minuti golom Dodera, a četiri minute kasnije isti ih je igrač doveo u vodstvo prvi put na utakmici. Gudmundur Gudmundsson pozvao je minutu predaha i njegova je momčad odgovorila s dva uzastopna pogotka Peterssona. U 50. minuti raspoloženi Doder je izjednačio na 19:19, ali su gosti u idućim minutama prelomili utakmicu. S dva gola Schmida i jednim Myrhola poveli su s 22:19 i prednost od tri pogotka uspješno sačuvali do kraja dvoboja.

Lavove su do pobjede vodili Gensheimer i Schmid s osam postignutih golova, a pet je zabio Petersson. Doder je bio prvi strijelac Mindena s pet golova, a po četiri su zabili Bilbija i Svitlica.

U idućem kolu Minden će prekid negativnog niza tražiti kod Hannovera, dok će pobjednički niz Löwena biti na najvećem iskušenju do sada. U Mannheimu će gostovati aktualni prvaci i trenutno drugoplasirana momčad Bundeslige.

SC Magdeburg - TSV Hannover-Burgdorf 34:31 (18:14)

Hannoverov niz od tri uzastopne pobjede prekinut je u Magdeburgu gdje su domaćini slavili s 34:31. Momčadi Franka Carstensa to je sedma pobjeda i trenutno je osma na tablici, samo bod iza Hannovera.

Iako konačni rezultat sugerira izjednačenu utakmicu, ona to zapravo nije bila. Magdeburg je prvi poveo, a nakon izjednačenja 2:2 u četvrtoj minuti gostima više nije dozvolio niti jedno izjednačenje. U desetoj minuti domaćini su poveli s 8:4, a do poluvremena su tri puta uspjeli doći na plus pet. U nastavku je Hannover uspio zaprijetiti i doći na sva gola zaostatka u 42. minuti, ali igrači Magdeburga zaustavili su nalet gostiju i u 50. minuti poveli s 28:23. U 57. minuti Hannover je još jednom došao na minus dva, ali sve dvojbe oko pobjednika riješio je Jurecki s dva uzastopna pogotka.

U redovima Magdeburga čak su četiri igrača zabila po šest golova. Svoje su golove isključivo iz igre postigli Kneer, Grafenhorst i Jurecki, dok je tri iz igre i tri iz sedmeraca zabio Weber. Kod Hannovera sjajan je bio Mocsai s devet golova, a šest je zabio Patrail.

13. kolo Bundeslige nastavlja se u srijedu utakmicama Füchsea i Wetzlara (trećeg i četvrtog na tablici) te Gummersbacha i Flensburga.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938