Créteil 26:24 Tremblay en France Handball
Tremblay en France Handball

Créteil preokrenuo u završnici i upisao važnu pobjedu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.11.2012.

Rukometaši Créteila upisali su domaću pobjedu u posljednjoj utakmici desetog kola. Priliku za nastup, od četvorice Hrvata, dobili su Jerković kod domaćina i Tremblayev Ostarčević, no niti jedan niti drugi nisu odigrali značajnije uloge...

Créteil - Tremblay en France 26:24

Nakon Saint-Raphaela, PSG-a i Sélestata još je jedan domaćin u desetom kolu stigao do punog plijena. Ovo slavlje sastavu Créteila značilo je i odmicanje od predzadnjeg Aixa, odnosno hvatanje priključka s danas poraženim Tremblayom, Sélestatom i Fenixom koji u ovom trenutku drže bod prednosti.

Čak četvorica hrvatskih internacionalaca brani boje ova dva klupa, no samo su dvojica upisala i nastup. U dresu Créteila to je bio vratar Dragan Jerković koji nije upisao značajniju minutažu. Razlog tome odlična je predstava njegova suigrača Arnauda Tabaranda koji je skupio 17 obrana. Imena Vranića i Obada nisu se našla u zapisniku, dok je Ostarčević kod gostiju postigao pogodak iz dva pokušaja.

Osam zgoditaka više postigao je Matthieu Drouhin, također član Tremblaya, ujedno i najefikasniji pojedinac na ovom susretu. S druge strane pet su postigli Descat i Montorier. Goste je prvi puta u vodstvo, nakon tri minute igre doveo upravo Ostarčević, a tu je prednost, u jednom trenutku i +4, sastav Stephanea Imbratta držao do 22. kada je za 8:8 pogodio Guy Olivier Nyokas. Pred odlazak na odmor Tremblay je vratio dva gola prednosti.

Situacija se u korist domaćina počela mijenjati tek u samom finišu utakmice. Sve do posljednje tri minute gostujuća je momčad održavala prednost iako se u nastavku nije uspjela značajnije odvojiti. Tada je, u toj 57. minuti za 24:23 precizan bio Hugo Descat, isti igrač zaslužan je i za idućih +1, a točku na i stavio je Quentin Minel 40 sekundi prije kraja.