Ciudad Encantada slavljem nad Guadalajarom potvrdila četvrtu poziciju u prvenstvu

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 26.11.2012.

Momčad Ciudad Encantade u sklopu 11. je kola Lige Asobal osigurala slavlje na gostovanju kod Guadalajare čime je potvrdila svoje četvrto mjesto u prvenstvu, dok je susret između Anaitasune i Ville de Aranda završio bez pobjednika s podjelom bodova.

Quabit Guadalajara - GlobalCaja Ciudad Encantada 31:34 (15:17)

Do svoje sedme prvenstvene pobjede momčad Ciudad Encantade stigla je na gostovanju kod Guadalajare kojoj je nanijela poraz s tri pogotka razlike. Domaćin je susret otvorio vodstvom 2:0 nakon čega gostima nije bilo potrebno mnogo da poravnaju rezultat, a potom ga i preokrenu u svoju korist (2:2, 4:5). Pred samu završnicu prvoga dijela gostujuća momčad pokazuje koliko je bolja te se serijom 4-0 odvaja na 13:9, dok na predah odlazi s vodstvom 17:15.

Domaća momčad u nastavku dvoboja sustiže gostujuću prednost (19:20), potom i izjednačava rezultat na 22:22 te 27:27 da bi se igrači Cuence na koncu ponovno othrvali svom suparniku te poveli 29:27. U posljednje tri minute ogleda ulazi se s novim poravnanjem 31:31, no s tri uzastopna pogotka gostujući rukometaši postavljaju konačnih 34:31 te kući odnose nove prvenstvene bodove. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Pablo Ariel Simonet s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Guadalajare bio Javier Parra Fuertes sa šest golova.

Helvetia Anaitasuna - Villa de Aranda 23:23 (10:11)

Pamplona je bila domaćin susreta 11. kola Lige Asobal između rukometaša Anaitasune i Ville de Aranda koji je završio bez pobjednika i podjelom bodova. Dvoboj je bolje otvorio domaćin koji je poveo 4:0 nakon čega se gosti trude uhvatiti priključak i poravnati rezultat. Pri vodstvu domaće momčadi 9:7 ona gostujuća radi seriju 4-0 te se odvaja na 11:9 da bi se potom na odmor išlo s domaćih minus jedan (10:11).

Napeto je bilo u nastavku susreta, naime, nakon izjednačenja 13:13 kreće igra gol za gol u kojoj se pred samu završnicu nešto bolje snalaze gostujući rukometaši koji tada vode 22:21. Međutim, domaći rukometaši s dva uzastopna pogotka osiguravaju vodstvo 23:22 da bi potom konačnih 23:23 postavio Enrique Plaza. Odličan je u redovima Anaitasune bio Božidar Nadoveza s četiri pogotka, dok se kod Ville de Aranda istaknuo Enrique Plaza sa sedam golova.