Asobal liga, 11. kolo, 19.11.2012, 20:30 h
Abanca Ademar Leon 20:18 Aragon
Aragon

Povratak Ademar Leona pobjedničkim navikama, Ašanin sakupio tri obrane

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 19.11.2012.

Rukometaši Ademar Leona u 11. su kolu Lige Asobal ugostili momčad Aragona te su se slavljem s dva pogotka razlike vratili pobjedničkim navikama u španjolskom prvenstvu.

Momčad španjolskog Ademar Leona u sklopu 11. je kola Lige Asobal na svom terenu snage odmjerila s rukometašima Aragona. Nakon 60 zanimljivih minuta domaćin je osigurao slavlje 20:18 čime se vratio na pobjedničke staze u španjolskom rukometnom prvenstvu. S druge strane, gosti su nakon poraza od aktualnog prvaka Barcelone u prethodnom kolu upisali svoj drugi uzastopni poraz.

Izjednačeno je u susretu bilo u njegovim uvodnim minutama da bi se domaća momčad pri rezultatu 4:4 mini serijom od tri pogotka po prvi puta odvojila na +3 (7:4). Njen se suparnik, međutim, ne predaje te ubrzo hvata priključak, točnije, stiže na minimalan zaostatak 7:8. No, do odlaska na odmor igrači Manuela Cadenasa odlaze na sigurnijih 11:8.

U nastavku dvoboja domaći rukometaši dobro čuvaju stečenu prednost, a gostujuća se momčad tek u 40. minuti uspijeva ponovno približiti na minus jedan (14:15). Uslijedila je tada nova domaća mini serija pogodaka za povećanje vodstva na 18:14, no gostujući rukometaši ni tada ne posustaju. Napeto je stoga bilo u samoj završnici u koju se ulazi s minimalnih +1 Ademara (19:18) da bi u posljednjoj minuti domaću pobjedu 20:18 potvrdio odlično šuterski raspoloženi Faruk Vražalić.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Faruk Vražalić s pet postignutih pogodaka, dok je njih četiri dodao Jose Mario Carrillo. Ignacio Malumbres na Ademarovim je vratima obranio čak 17 udaraca, a hrvatski vratar Matej Ašanin uspio je skinuti tri lopte, dok je protivnički vratar Richard Kappelin sakupio 12 obrana. Najbolji kod Aragona bio je Alex Dujšebajev sa šest golova.

U sklopu 11. kola Lige Asobal na rukometnim će se terenima diljem Španjolske igrati gotovo svakoga dana ovoga tjedna. U utorak će, naime, snage odmjeriti ekipe Naturhouse La Rioje i Huesce, dok će u srijedu zaigrati dvije najbolje španjolske ekipe. Atletico de Madrid hrvatskih rukometaša Ivana Balića i Jakov Gojuna na svom će se terenu suprotstaviti Granollersu, dok će Barcelona u goste Valladolidu. Za vikend će pak, svoje dvoboje odigrati ekipe Palme del Rio i Cangasa, Guadalajare i Ciudad Encantade te Anaitasune i Ville de Arande.