Granollers dobro namučio Atletico, Barca projurila kroz Valladolid

Zvonka Keliš • srijeda, 21.11.2012.

Dvije najbolje španjolske rukometne momčadi svoje su susrete 11. kola Lige Asobal odigrale u srijedu kako bi se u narednim danima u potpunosti mogle posvetiti svojim novim europskim izazovima i obavezama. Aktualni prvak Španjolske, Barcelona, ponovno je pokazala svu svoju nadmoć te je doslovce prošetala Valladolidom, dok je španjolski viceprvak Atletico de Madrid na svom terenu, teže od očekivanog, uspio izboriti slavlje nad Granollersom. Obje ekipe nakon 11 se odigranih susreta nalazi na samom vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom.

Atletico de Madrid - Fraikin Granollers 30:26 (13:12)

Europski i španjolski viceprvak nastavio je svoj pobjednički niz, no unatoč vrlo dobrom izdanju Adnana Šabanovića, kao i Joana Canellasa ponovno se nije mogao pohvaliti onime po čemu je bio ponajviše prepoznatljiv svih ovih sezona, tranziciji i kontrama. U Vistalegreu su gosti, naime, dobro namučili svog domaćina kojemu ni odlični blokovi hrvatskog reprezentativca Jakova Gojuna nisu pomogli u sprječavanju sjajnih šutera Granollersa. Međutim, iskustvo, želja i borba za pobjedu na kraju su ekipi iz Madrida, teže od očekivanog, uspjeli osigurati slavlje s četiri pogotka razlike.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Joan Canellas sa šest postignutih pogodaka, dok je Nikolaj Markussen dodao njih pet. Jakov Gojun se u listu strijelaca upisao jednom, dok se hrvatski maestro Ivano Balić nije našao na klupi. Najbolji kod Granollersa bili su Raul Campos i Nicklas Grundsten također sa šest golova.

Izjednačeno je bilo na samom početku susreta u Vistalegreu (4:4, 6:6) da bi gostujuća momčad u narednim trenucima upregnula svoje obrambene redove te posložila one napadačke za vodstvo 9:7, ali i 12:9. Odličnima su se tada pokazali Campos, Grundsten, Malasinskas i Perez koji su naprosto bili nezaustavljivi. Do odlaska na odmor domaća se momčad ipak bude, polako, ali sigurno sustiže svog suparnika te serijom 5-0 osigurava i minimalno vodstvo 13:12 na poluvremenu.

Napeto i uzbudljivo bilo je i u uvodnim minutama nastavka (15:14, 16:16) da bi se sredinom drugoga dijela, predvođena Šabanovićem i Canellasom, momčad Talanta Dujšebajeva nanovo odvojila od svog protivnika te povela 21:19, ali i 28:24. Stečenu prednost domaći rukometaši potom samo čuvaju do isteka 60. minute te konačno ostvaruju slavlje 30:26.

Cuatro Rayas Valladolid - Barcelona Intersport 15:31 (8:15)

Aktualni prvak Španjolske u svom je 11. nastupu u Ligi Asobal ove sezone održao pravu malu rukometnu lekciju rukometašima Valladolida na njihovu terenu, pred njihovim navijačima. Domaćin je tek u uvodnim minutama uspio držati korak sa svojim suparnikom (2:3, 6:8), no već oko 20. minute ogleda gosti pokazuju svu svoju raskoš te odlaze na 12:7. Do isteka 30. minute prednost Barcelone već je narasla na +7 (15:8).

Domaća momčad ni u nastavku dvoboj nije pronalazila rješenje kako za dobru gostujuću obranu tako ni za njen razigran napad, kao ni raspoložene šutere stoga igrači Xavija Pascuala samo povećavaju svoju prednost (18:9, 25:10). Do konca susreta gostujuća je momčad dodatno povećala svoje vodstvo te je kući krenula s pobjedom 31:15, kao i novim prvenstvenim bodovima vrijednima kojima i dalje drži sam španjolski rukometni vrh. Odličan je kod Barcelone bio Mikel Aguirrezabalaga s osam postignutih pogodaka, dok se kod Valladolida istaknuo Victor Megias s četiri gola.