Asobal liga, 11. kolo, 20.11.2012, 20:45 h
La Rioja 30:26 Huesca
Huesca

La Rioja slavljem nad Huescom zadržala treću poziciju u prvenstvu

Zvonka Keliš • srijeda, 21.11.2012.

Rukometaši Naturhouse La Rioje nastavili su s vrlo dobrim nastupima u prvenstvu te su u sklopu 11. kola Lige Asobal ostvarili svoju osmu pobjedu. Bolji su ovoga puta bili od momčadi Huesce s četiri pogotka razlike. Svojim osmim slavljem ekipa La Rioja se tako zadržala na trećoj prvenstvenoj poziciji.

Momčad Naturhouse La Rioje svojim se obavezama u domaćem prvenstvu ovoga tjedna posvetila dosta rano te je tako u utorak u sklopu 11. kola Lige Asobal na svom terenu ugostila rukometaše Huesce. Do svoje osme ovosezonske pobjede vrijedne treće prvenstvene pozicije, domaćin je stigao nakon zanimljivih 60 minuta u kojima je susret u svoju korist prelomio tek u samoj završnici. Kući se stoga ekipa Huesce morala vratiti s porazom s četiri pogotka razlike te bez novih prvenstvenih bodova.

Izjednačeno je bilo u prvim minutama ogleda u Logronu, no pri rezultati 5:5 domaća momčad s dvije uzastopne mini serije pogodaka po prvi se puta odvaja na sigurnijih 9:6. Međutim, gosti se tada bude te nanovo poravnavaju rezultat na 9:9 da bi ga nekoliko trenutaka kasnije i preokrenuli u svoju korist (11:10). Na odmor se potom ipak ide s novim izjednačenjem 12:12.

Uvodne minute nastavka donijele su novo domaće vodstvo (14:13, 17:14), no gostujuća se momčad ne predaje te ubrzo sustiže suparničku prednost (17:18, 19:19). Uslijedila je tada igra pogodak za pogodak sve do same završnice u koju domaći rukometaši ulaze s minimalnom prednošću 25:24 da bi pogocima Fuentesa i Tioumentseva stigli i na sigurnih +3 (27:24). Do konca susreta gostujući rukometaši više nisu uspjeli poravnati rezultat, dok igrači La Rioje ostvaruju slavlje s četiri pogotka razlike (30:26).

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Niko Mindegia i Pedro Rodriguez s po šest postignutih pogodaka. Jorge Martinez je među domaćim vratnicama obranio 19 udaraca, dok je Julio Rodriguez kod gostiju sakupio 11 obrana. Najbolji kod Huesce bio je Gerard Espigol također sa šest golova.

Srijeda je u Ligi Asobal rezervirana za nastupe dviju najboljih španjolskih rukometnih momčadi. Aktualni prvak Španjolske, Barcelona, snage će odmjeriti s ekipom Valladolida, dok će viceprvak Atletico de Madrid hrvatskih rukometaša Ivana Balića i Jakova Gojuna na svom terenu ugostiti rukometaše Granollersa. Za vikend će, pak, na rukometnim terenima diljem Španjolske zaigrati ekipe Academije Octavio i Puerto Sagunta, Palme del Rio i Cangasa, Guadalajare i Ciudad Encantade te Anaitasune i Ville de Aranda.