Palma del Rio slavljem nad Cangasom pobjegla s dna ljestvice

Zvonka Keliš • nedjelja, 25.11.2012.

Momčad Palme del Rio u sklopu 11. je kola Lige Asobal na svom terenu uspjela upisati treću ovosezonsku pobjedu čime se odmaknula s dna ljestvice. Puerto Sagunto je, pak, stigao u goste Academiji Octavio te se nakon zanimljivih 60 minuta kući vratio tek s osvojenim bodom.

Academia Octavio - Fertiberia Puerto Sagunto 34:34 (16:16)

Zanimljivo je u sklopu 11. kola Lige Asobal bilo u Vigu gdje je momčad Academije Octavio ugostila rukometaše Puerto Sagunta koji su se kući potom vratili s jednim osvojenim bodova. Nakon uvodnog vodstva gostiju 3:0 domaćin se ubrzo vraća u susret te preokreće rezultat u svoju korist (6:5) da bi njegov suparnik uzvratio vodstvom 10:8 i 14:10. U samoj završnici prvoga dijela domaća momčad radi seriju 5-1 te se stoga na predah ide s izjednačenjem 16:16.

U nastavku dvoboja izjednačeno je bilo do 37. minute (20:20) nakon čega se igrači Puerto Sagunta odvajaju na 24:21 te stečenu prednost čuvaju u narednih desetak minuta. Bude se tada domaći rukometaši, vraćaju na minus jedan (30:31) te čine susret napetim do isteka 60. minute kada semafor pokazuje izjednačenih 34:34. Najefikasniji kod Academije Octavio bili su Pablo Cacheda i Filip Kallman s po osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Puerto Sagunta bio Jose Manuel Garcia sa sedam golova.

ARS Palma del Rio - Cangas 31:27 (14:14)

Posljednjeplasirana momčad španjolskog rukometnog prvenstva u svom je 11. nastupu ove sezone stigla do svoje treće pobjede kojom se uspjela odvojiti od samog začelja. Domaćin je bolje ušao u susret, poveo 3:2 i 6:5 da bi gosti na kratko preuzeli vodstvo (11:10). Poravnala je ubrzo domaća momčad rezultat te se na predah stoga ide s 14:14.

Na samom startu drugoga dijela igrači Palme del Rio ponovno se odvajaju, prvo na minimalnih 16:15, a potom i na sigurnijih 20:17 te se njihov suparnik više ne uspijeva vratiti u dvoboj. Osiguranu prednost domaći rukometaši do samoga kraja nisu ispustili te su na koncu upisali slavlje nad Cangasom 31:27. Odličan je u redovima pobjednika bio Juan Ruano sa šest pogodaka, dok se kod Cangasa istaknuo Adrian Rosales također sa šest golova.

Na rukometne terenu u Španjolskoj u nedjelju će rukometaši Guadalajare i Ciudad Encantade, kao i momčadi Anaitasune i Valladolida.

• Obrisan korisnik25.11.2012. u 17:50
    Znači borba za prvaka izgleda se svela na dva kluba.Mislio sam da će biti još barem dva ali ovi previše odskaču