Duvnjakovih sedam nedovoljno za pobjedu Hamburga, Constanta namučila Atletico de Madrid

Zvonka Keliš • nedjelja, 25.11.2012.

Nedjelja je u Ligi prvaka donijela nove zanimljive dvoboje u kojima su sigurne pobjede ostvarile ekipe Montpelliera i Bjerringbro-Silkeborga, dok su rukometaši Flensburga ovoga puta uzvratili Hamburgu za prošlotjedni europski poraz. Rumunjska Constanta je, pak, u sklopu šestoga kola natjecanja za prvaka Europe stigla u goste Atletico de Madridu te ga je dobrano namučila na njegovu putu k novom europskom slavlju.

Flensburg-Handewitt - HSV Hamburg 29:26 (14:12)

Nakon prošlotjedne domaće pobjede nad Flensburgom u sklopu natjecanja za prvaka Europe, momčad HSV Hamburga na gostovanju u Flens Areni ove je nedjelje od istog suparnika pretrpjela poraz s tri pogotka razlike. Hamburg je dobro krenuo u susret te je preko Flohra, Duvnjaka i Vorija stigao do 3:1 da bi se domaćin ubrzo vratio u susret, poravnao rezultat (4:4) te potom i poveo 8:5. Iako gosti potom uspijevaju izboriti novo izjednačenje (10:10) do odlaska na odmor domaća se momčad nanovo odvaja te nakon isteka 30. minute rezultat na semaforu pokazuje domaćih 14:12.

Predvođeni svojim vratarom Beutlerom rukometaši Hamburga u uvodnim minutama nastavka dolaze na 15:15, no momčad Ljubomira Vranješa ubrzo vodi 19:15. Uzbudljivo je, pak, bilo u samoj završnici susreta u koju se ulazi s novim izjednačenjem (20:20) da bi do samoga kraja Flensburg osigurao tri pogotka prednosti (29:26), a samim time i nove vrijedne europske bodove. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Holger Glandorf sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Hamburga bio Domagoj Duvnjak također sa sedam golova, a jednom se u strijelce upisao i Igor Vori.

Montpellier Agglomeration - RK Partizan 31:26 (16:10)

Rukometaši francuskog Montpelliera uspjeli su u svom šestom nastupu u Ligi prvaka ove sezone upisati i svoju drugu pobjedu, naime, na svom su terenu bolji bili od beogradskog Partizana 31:26. Dobro je domaćin otvorio susret te je nakon 15 minuta igre imao prednost od dva gola (9:7). Osam minuta kasnije prednost Francuza porasla je na +5 (12:7), dok se na predah ide s vodstvom Montpelliera 16:10.

U nastavku natjecanja gosti se nisu predavali te sredinom drugoga dijela stigli na četiri gola zaostatka (20:24). Međutim, nije se gostujuća momčad uspjela u potpunosti vratiti u dvoboj te preokrenuti rezultat te se na koncu kući morala vratiti s porazom s pet pogodaka razlike (26:31). Odlični su u redovima Montpelliera bili Dragan Gajić i Michael Guigou sa šest pogodaka, Petar Metličić se, pak, jednom upisao u listu strijelaca, dok se kod Partizana istaknuo Bogdan Radivojević također sa šest golova.

Atletico de Madrid - HCM Constanta 25:24 (12:11)

Posljednjeplasirana momčad skupine B Lige prvaka , rumunjska Constanta, sklopu šest je kola natjecanja za prvaka Europe stigla u goste k aktualnom svjetskom prvaku te europskom viceprvaku te je u madridskom Vistalegreu pretrpjela svoj drugi uzastopni poraz od Atletico de Madrida. Susret je otvoren čvrstim obranama na obje strane te izuzetno raspoloženim gostujućim vratarem Popescuom, no unatoč tome domaćin se uspijeva izboriti za početno vodstvo 4:3, a potom i 6:4. No, gosti se potom bude, poravnavaju rezultat na 6:6 te do isteka 30. minute dobrano pušu za vrat domaćoj momčadi koja uspijeva izboriti minimalnu prednost (12:11).

Nakon dobrog ulaska u nastavak ogleda i vodstva 16:12 i 18:14 Atletico pomalo posustaje, vratar Constante biva sve raspoloženiji te Rumunji stoga vrlo brzo ponovno stižu na minus jedan (19:20). Dobra obrana igrača Talanta Dujšebajeva omogućila je španjolskom viceprvaku da, iako ga je nedjeljni suparnik dobrano namučio na tom putu, očuva stečeno vodstvo, upiše pobjedu 25:24 te osvoji vrlo važne europske bodove. U pobjedu svoje momčadi Roberto Parrondo i Kiril Lazarov ugradili su po četiri pogotka, Ivano Balić je dodao njih dva, a Jakov Gojun se ovoga puta nije upisao u strijelce, dok je Laurentiu Toma za Constantu zabio šest golova.

Bjerringbro-Silkeborg - St. Petersburg 31:22 (17:12)

Igrači danskog Bjerringbro-Silkeborga u sklopu šestog su kola rukometne Lige prvaka na svom terenu ugostili momčad ruskog St. Petersburga te su uvjerljivim i sigurnim slavljem osigurali nove europske bodove. Dominiralo je domaćin od samoga starta susreta te je do poluvremena osigurao prednost od pet pogodaka (17:12) da bi samoga kraja nadasve uvjerljivo povećao svoju prednost te upisao pobjedu 31:22. Chris Jörgensen i Casper Mortensen s po osam su pogodaka predvodili svoju momčad do pobjede, dok je u poraz svoje momčadi Eldar Nasyrov ugradio devet golova.