3. HNL Zapad: Poropat donio Krku desetu pobjedu i naslov jesenskog prvaka

Igor Šestak • ponedjeljak, 26.11.2012.

Pretposljednje jesensko kolo 3. HNL Zapad donijelo je Krku desetu prvenstvenu pobjedu i potvrdu naslova jesenskog prvaka lige. Grobničan je remizirao s Vinodolom pa za vodećim klubom zaostaje četiri boda. Čak su četiri utakmice ovog kola završile rezultatom 1:0, a od gostiju je uspješan bio jedino Halubjan. Sve ostale utakmice osim remija Grobničana i Vinodola završene su pobjedama domaćina.

Nakon remija s Vinodolom u prošlom kolu, nogometaši Krka vratili su se pobjedničkim navikama koje su ih krasile prije tog posrtaja i minimalnom pobjedom nad Orijentom ponovno povećali svoju prednost na vrhu tablice. Ključni trenutak utakmice dogodio se već u 11. minuti kada je za lidera prvenstva dosuđen kazneni udarac, kojeg je u jedini pogodak na utakmici pretvorio Fulvio Poropat. Ovom pobjedom Krk je osigurao titulu jesenskog prvaka jer uoči posljednjeg jesenskog kola ima četiri boda prednosti pred najbližim pratiteljem.

Vinodol, momčad koja je u prošlom kolu prekinula niz Krka i koja je trenutno na šestom mjestu lige s nizom od pet utakmica bez pobjede, uspjela je u dva uzastopna kola remizirati s dvije vodeće momčadi lige. Nakon 1:1 s Krkom, 1:1 su odigrali i na gostovanju kod drugoplasiranog Grobničana. U prvih 45 minuta nije bilo golova, a nakon 11 minuta igre u nastavku, gosti su ostali s igračem manje kad je drugu javnu opomenu dobio Matija Matijašić. Mreže su mirovale sve do 85. minute kada su do vodstva iznenađujuće došli gosti preko Donata Mijolovića. Grobničan se ipak spasio od poraza dvije minute kasnije pogotkom Ivana Sertića. Grobničanov zaostatak za Krkom iznosi četiri boda.

U najefikasnijoj utakmici kola trećeplasirani Rovinj je s 3:1 nadigrao Jedinstvo Omladinac i došao na tri boda zaostatka za Grobničanom. Sve dvojbe oko pobjednika ove utakmice otklonjene su već u prvih pola sata igre. Rovinj je poveo u petoj minuti golom Agrona Barlecaja, a isti je igrač zabio i drugi gol 20 minuta kasnije. U 30. minuti na 3:0 je povisio Edi Baša, a gosti su do kraja utakmice uspjeli tek ublažiti poraz golom Danijela Pavinčića u 50. minuti.

Opatija je drugom uzastopnom pobjedom obranila četvrtu poziciju, na koju pretendiraju svi ostali klubovi stisnuti u samo devet bodova razlike. U goste joj je stigao Novigrad, momčad koja za pobjedu ne zna još od početka rujna i trećeg kola. Opatiji je za pobjedu bio dovoljan pogodak Gorana Brajkovića u 40. minuti, samo devet minuta nakon što je ušao u igru umjesto Tonija Rudana.

Minimalnom pobjedom nad Novaljom svoju je dobru formu u drugom dijelu jesenske polusezone potvrdio Rudar iz Labina i skočio na odličnu petu poziciju prvenstvene ljestvice. Pogodak vrijedan tri boda za Rudar je postigao Ivan Livović u 68. minuti. Novalja u prvih 11 kola nije poražena, ali trenutno se nalazi u crnom nizu od čak tri uzastopne utakmice bez osvojenog boda.

Nehajev niz od četiri utakmice bez poraza prekinuo je Halubjan i to u Senju. Bila je to još jedna u nizu utakmica koje su završile s 1:0, ali jedina pobjeda gostiju gostiju u ovom kolu. Jedini pogodak za drugu uzastopnu pobjedu Halubjana i skok na sedmo mjesto postigao je 19-godišnji Franjo Tuzlak u 66. minuti utakmice.

Pobjedu su rezultatom 2:0 upisale Buje protiv Naprijeda i prekinule niz od sedam utakmica bez pobjede. Strijelci za četvrtu ovosezonsku pobjedu Buja bili su Enis Šoškić u 51. i Nik Mihalovič u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U derbiju začelja Crikvenica je u burnoj utakmici s 2:0 pobijedila Jadran iz Poreča te ga preskočila na tablici, baš kao i Jedinstvo Omladinac, klub koji će zadnje jesensko kolo dočekati na 16. poziciji. U dvoboju s osam žutih i jednim crvenim kartonom Crikvenica je povela u 19. minuti golom Kujtima Fazljija. Na novi pogodak čekalo se sve do 90. minute kada je Adnan Šarić zabio za 2:0. U istoj minuti gostima je isključen Luigi Jugovac zbog vrijeđanja glavnog suca.

Posljednje jesensko kolo na rasporedu je idućeg vikenda. Krk će gostovati u Hreljinu, Grobničan na Krimeji, a Rovinj na Pagu. Zanimljivo bi moglo biti u okršaju Vinodola i Rudara te u novom derbiju začelja između Jedinstva i Crikvenice.