Sloga Doboj 21:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb se vratio pobjedama, Mandalinić i Stevanović nadvladali dobojsku Slogu

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • utorak, 27.11.2012.

Rukometaši CO Zagreba u sklopu desetog su kola Regionalne rukometne lige ponovno zaigrali s ekipom dobojske Sloge koja je pristala još jednom gostovati u zagrebačkoj Kutiji šibica. Dobro se pravi domaćin susreta držao u prvome dijelu dvoboja te je na odmor otišao tek s dva pogotka zaostatka, no mladi Zagrebaši u nastavku ogleda samo povećavaju prednost te lome susret u svoju korist, točnije, za nove regionalne bodove te slavlje 21:27.

Sloga Doboj - CO Zagreb 21:27 (12:14)

Regionalna SEHA liga, 10. kolo
ZAGREB - Kutija šibica; Gledatelja: 150
Suci: Načevski/Nikolov (Makedonija)

Sloga Doboj: Dejanović, Đurić (14 obrana), Maksimović (1 obrana); Biljaka 4, Vukičević 5, Šijaković 1, N. Bosić, Antonović, Stanković 3, Pavlov, Panić 2, Manjić 4, Beljić 1, Spasojević, B. Bosić 1
Trener: Aleksandar Dugić

CO Zagreb: Kelentrić, Ivić (8 obrana), Stevanović (11 obrana); Skoko 1, Marić 1, Brozović 1, Butorac, Stepančić 4, Matulić 3, Matić, Šprem 4, Špiler, Batinović 1, J. Valčić, Sršen 3, Mandalinić 9
Trener: Slavko Goluža

Sedmerci: Sloga: 1/5; CO Zagreb: 3/4
Isključenja: Sloga: 4 min.; CO Zagreb: 8 min.

Hrvatski rukometni prvak u posljednja je dva tjedna nanizao tri nimalo laka poraza (Meškov Brest te dva od Füchse Berlina), koja unatoč dobroj igri prikazanoj u susretima s berlinskim Lisicama nisu nimalo dobra vijest za ono što slijedi i očekuje rukometaše Croatia Osiguranja Zagreb, a to je prava borba za europske bodove te nastavak natjecanja u Ligi prvaka. Prava prilika za podizanje mentaliteta i pobjedničkog duha uslijedila je stoga u utorak kada je u sklopu desetog kola Regionalne rukometne lige dobojska Sloga, posljednjeplasirana momčad SEHA lige, stigla nanovo u goste u Kutiju šibica.

Na povratku iz Norveške, gdje je poražena u prvom susretu trećeg kola EHF Kupa od ekipe Elverum Handball Herrera, aktualni prvak BiH pristao je još jednom zaigrati u Zagrebu kako bi igrači Slavka Goluže što odmorniji dočekali putovanje u Mađarsku, kao i itekako važan subotnji okršaj s Pick Szegedom.

Odlučio je Zagrebov trener na tribinama ostaviti svoja dva ključna igrača, kapetana Zlatka Horvata te iskusnog Tončija Valčića te je na teren poslao mladog hrvatskog reprezentativca Filipa Ivića, kao i Iliju Brozovića, Luku Stepančića, Josipa Valčića, Stipu Mandalinića, Jerka Matulića te oporavljenog Lovru Šprema.

Poveo je hrvatski prvak odmah na startu preko Stepančića, , Vukičević tada poravnava na 1:1, a Zagreb radi seriju 3-0 kako bi se odvojio na 4:1. Međutim, dobro raspoloženi vratar Đurić odlično obranama parira mladom Iviću te pomaže svojoj momčadi da vrlo brzo uhvati priključak (4:4). Uslijedila je tada igra pogodak za pogodak u kojoj se nešto bolje snalazi ekipa Sloge te se stoga u posljednjih deset minuta prvoga dijela ulazi s vodstvom večerašnjeg "domaćina" 8:7.

Iako Matulić potom vraća susret na početak pogotkom za 8:8, isključenje Sršena te da uzastopna pogotka Biljaka zaslužna su za novo, ovoga puta +2 vodstvo, prvaka BiH (10:8). Međutim, budi se tada Golužina momčad, obrana postaje čvršća, Šprem biva uspješan s linije sedam metara dok je u napadu Matulić siguran dva puta zaredom i CO Zagreb je nanovo u vodstvu (11:10). Priliku da zaigra u samoj završnici dobio je i mladi Bruno Butorac, dok svu raskoš svoga šuta za sam kraj poluvremena pokazao i Mandalinić koji svojoj ekipi osigurava dva pogotka prednosti na predahu (14:12).

U nastavku dvoboja među Zagrebovim se vratnicama našao Ivan Stevanović koji dobro koristi svoju priliku te do sredine drugoga dijela upisuje vrijednih sedam obrana, dok za to vrijeme njegovi suigrači grade svoju prednost, uporno tresu suparničku mrežu te preko Šprema dolaze po prvi puta na +5 (19:14).

Do isteka 60. minute igrači Aleksandra Dugića trude se uhvatiti priključak, no sigurni Zagrebaši više ne ispuštaju svoju prednost te mirno privode susret kraju. Konačnih 21:27 postavljaju Mandalinić i Stanković.

• Obrisan korisnik27.11.2012. u 23:39
    Kaleb je posuđen Dubravi i igra u premijer ligi i rastura, svako kolo zabi otprilike 8 do 12 pogodaka, bolje da igra u dubravi, nego da grije klupu jer nesmije igrati kraj Jose i Matinja, a baš se vidjelo da je falio jedan vanjski igrač protiv lisica, kad je Marino Marić na momente igrao vanjskog... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 22:28
    Šta je s Kalebom??????????Znam da mu je ljetos negdje krajem sedmog ili početkom osomog preminula majka,ali na početku sezone sam ga viđao na klupi i igrao je malo,ne znam da li je sad povrijeđen ili je u teškoj depresiji zbog smrti majke :(!