Nexe Našice 33:25 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Uvjerljivi Nexe nadigrao banjalučki Borac

Ivana Strahija • srijeda, 28.11.2012.

U prvoj utakmici koju su odigrali bez svog dosadašnjeg prvotimca, Roberta Markotića, Našičani su bili iznimno uvjerljivi i s +8 svladali banjalučki Borac.

NEXE – BORAC 33:25 (16:12)

SEHA liga, 10.kolo
Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 500
Suci: Novica Mitrović i Miljan Vešović (obojica Crna Gora)
Delegat: Predrag Pavičević (Crna Gora)

NEXE: P. Lelić (3 obrane), Kozina 4, Mataija 3, Eter 1, F. Lelić 2, Mrđenović 4, Varvodić, Slišković 2, Vujić 5, Vozab 3, Božić-Pavletić 1, Šunjić (13 obrana), Obranović 3, Ivić 5
Trener: Kasim Kamenica

BORAC: Vranješ, Janković, Građan 4, Hercegovac 1, Tešić, Crnogaća, Ljubišić (9 obrana), Mikić 5, Mandić 5, Haseljić, Obradović 3, Delić 1, Trivundža 6, Ćelić
Trener: Zoran Trninić

SEDMERCI: Nexe 2/3 (Mataija, Vujić), Borac 1/2 (Mikić)
ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Vujić, Kozina), Borac 4 minute (Građan, Hercegovac)

Nexe je prvu utakmicu nakon pauze odradio vrlo dobro, a s nova tri boda našički kolektiv ostaje pri vrhu tablice SEHA lige i na putu da ostvari svoj cilj ulaska među najbolja četiri kluba za razigravanje koje će dati prvaka Regionalne lige.

No, Borac iz Banja Luke nikako nije bilo laki protivnik. Gosti su odmah poveli i otišli na 1:3 te je domaćima trebalo punih 14 minuta da dođu do svoje prve prednosti u utakmici (7:6). Uz pojačani angažman najboljeg našičkog strijelca Igora Vujića na odmor se ide sa sigurnijih 16:12.

U drugom poluvremenu opet početkom bolji Banjalučani, posebno Mirko Mikić koji je na kraju imao savršenih 5/5, te Borac dolazi na gol zaostatka kod 17:16. Tek u posljednjih desetak minuta popustio je gostujući sastav, a nakon pogotka Srđana Trivundže za 26:25 Nexe piše niz od sedam golova i dolazi do krajnjeg rezultata.

"Bilo je za očekivati tešku utakmicu, jer se mi prilagođavamo protivniku i s boljima igramo bolje. Bilo je napeto, trebalo je samo dobre obrane, no u završnici smo pretrčali goste i pobijedili", kazao je Mate Šunjić, koji je odradio svoje na našičkom golu i upisao 13 obrana.

Tomi Vozab triput se upisao u strijelce: "Pripremali smo se za današnju utakmicu, no nismo dobro ušli u nju. Na kraju je pobijedila jača momčad. Nadam se da sam zadovoljio trenera koji mi je ukazao povjerenje i dao mi veliku minutažu."

Idući izazov za Nexe je Sloga: "Slogu smo pobijedili i u Doboju, ali mislim d auz ozbiljni pristup ne bi trebalo biti problema", rekao je Albin Eter.