Borna Rupnik • srijeda, 28.11.2012.

Bayern i Bayer ostvarili su vrijedne gostujuće pobjede u Freiburgu i Bremenu, a bavarski je div, bez minutaže za Marija Mandžukića, tako povećao prednost pred Borussijom (D) prije međusobnog ogleda...

Nogometaši Bayerna rutinski su odradili gostovanje u Freiburgu te novom pobjedom pobjegli Bayeru iz Leverkusena na 10, a Borussiji iz Dortmunda na 11 bodova prednosti, uoči velikog derbija ovoga vikenda.

U 12. minuti Müller je realizirao kazneni udarac nakon igranja rukom Sorga, a posao je bavarskom divu olakšao domaći branič Diagne, koji je samo šest minuta poslije isključen zbog prekršaja na odbjeglom Shaqiriju.

Nürnberg ostavio Hoffenheim u opasnoj zoni

U derbiju začelja Nürnberg je u sadržajnoj utakmici pobijedio Hoffenheim 4:2, uz dva pogotka Kiyotakea, na početku i pri kraju dvoboja. Mrežu gostiju pogađali su još Nilsson i Polter, dok golovi Schipplocka te Salihovića s 11 metara naposljetku nisu pomogli Hoffenheimu. Hoffenheim je tako ostao na 16. poziciji, ispred Greuther Fürtha i Augsburga, s tri boda zaostatka za Fortunom i Wolfsburgom.

Momčad Juppa Heynckesa uglavnom je kontrolirala zbivanja na travnjaku, makar nije neprestano stvarala prilike te je i Neuer morao spašavati ispred Krusea, a osvajanje tri boda zapečatio je Ukrajinac Tymoščuk desetak minuta prije kraja, na dodavanje Lahma.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić utakmicu je prosjedio na klupi. Od prve je minute zaigrao Gomez, a u drugom poluvremenu zamijenio ga je Pizarro. Ivan Santini bio je na klupi Freiburga.

Apotekari su bili još uvjerljiviji u Bremenu. Castro je postigao prva dva pogotka za Bayer, da bi u 54. minuti Petersen glavom smanjio na 2:1. No, momčad iz Leverkusena nije ništa prepustila slučaju te su Rolfes i Hegeler postavili konačnih 4:1.

Ivica Olić zaigrao je u udarnoj postavi Wolfsburga u porazu kod Borussije iz Mönchengladbacha. Domaćine su do pobjede doveli pogoci Aranga i Jantschkea u prvom poluvremenu, a Olić je igru napustio u 68. minuti. Završnih deset minuta dobio je Srđan Lakić, no nije uspio ništa promijeniti.

Pobjedonosni pogodak za Stuttgart protiv Augsburga postigao je bosanskohercegovački napadač Ibišević u 69. minuti, nakon što su u prvom poluvremenu mreže tresli Traore i Koo.

• Obrisan korisnik29.11.2012. u 16:35
    A jebemu jedanput ne igra i odmah dignete prašinu, igrat će obojica prevelik je raspored utakmica da bi samo jedan igrao.
  • Obrisan korisnik29.11.2012. u 14:32
    jel ti pratiš Bayerna non stop ili?? Bayernu ne treba neko ko će maltretirati suparničke obrane i trčkarat bezveze, njima treba killer koji ce zabijat kao na traci..
    Kakav je gol Arango zabio!!!Predlazem redakciji da ubace video prvog gola Gladbacha protiv Wolfsburga tako da svi koji citaju ovu vijest imaju priliku isti vidjeti.