Jolly JBŠ nastavio svoj niz, Zagreb pao na Baldekinu

Iz Šibenika:Ivana Jurica • petak, 30.11.2012.

Četvrtu uzastopnu pobjedu ostvarili su košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik, a zadržali su i niz neporaženosti na svom Baldekinu. U zanimljivom susretu sa 87:74 pobijedili su Zagreb. Utakmica je prelomljena fantastičnom trećom četvrtinom domaćih košarkaša koji su u tom razdoblju igre ubacili čak 35 poena (više nego u cijelom prvom poluvremenu).

Jolly JBŠ – Zagreb 87:74 (24:18, 10:20, 35:19, 18:17)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 400

Suci: Radojković, Prpić, Peić

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 8, Čakarun 4, Katura, Vlaić, Vrlika, Ross 21, Mrva 12, Bubalo 12, Gabrić 9, Gulam 4, Mihaljević, Butorac 17. Trener: Hrvoje Vlašić.

Zagreb: James 20, Segarić 10, Halilović, Babić 7, Petrović 2, Garma, Poščić 4, Krapić 18, Novačić 11, Bašljan, Milekić, Mavra 2. Trener: Danijel Jusup.

Jolly susret otvara vodstvom od 5:2. Preko Jamesa, odnosno njegova četiri koša u seriji, gosti dolaze do prvog vodstva – 6:5. Trica Butorca, odnosno dvije uzastopne kontre Rossa domaćim košarkašima donose vodstvo od 12:6, pa je Jusup primoran vrlo brzo na prvi time-out. U tri navrata Jolly u tom razdoblju ima prednost od sedam koševa (15:8, 17:10, 23:16), a Novačić Mrave drži u igri, da prednost ne bude veća.

S plus šest Jollyja ušlo se u drugu četvrtinu (24:18). Do sredine četvrtine Zagreb dolazi do egala, a s četiri koša Babića ponovno i minimalno vode (28:27). Igra se potom koš za koš, a kod rezultata 34:34, za goste pogađaju James i Krapić. U zadnjoj sekundi prvog dijela Petković radi prekršaj na gostujućem Amerikancu, ali on ne pogađa niti jedno od tri slobodna bacanja, pa je prednost gostujuće momčadi na poluvremenu iznosila četiri koša (38:34).

Sjećanje na Prima

Dirljivo je bilo neposredno prije početka utakmice Jollyja i Zagreba na Baldekinu. Obje momčadi, kao i cijela dvorana stajali su na nogama i pljeskom odali priznanje i prisjetili se svega onoga što je Josip Slamić Primo, preminuo 02. prosinca prošle godine, dao šibenskoj košarci.

Butorac tricom otvara drugo poluvrijeme, ali prednost je i dalje na strani gostiju. Imali su i plus pet (42:37) i plus šest (45:39, 41:47), sve do 26. minute. Tad vraća furiozna serija domaćih: Gabrić, Butorac i Mrva vraćaju prednost na stranu svoje momčadi (54:52), trice ubacuju i Ross i Butorac (na drugoj strani i Babić) za 60:57 u korist domaćina. Sjajno je funkcionirala zona Jollyja, pa su u završnim minutama četvrtine serijom od 12:0 (trica Gulam, četiri koša Rossa) došli do 12 koševa viška (69:57). U ovoj su dionici igre košarkaši Jollyja postigli čak 35 koševa.

Početkom zadnje dionice igre Jolly je došao i do +14 (71:57). Čim je Zagreb stigao do minus devet (73:64) Vlašić je pozvao time-out i smirio momčad. Iako su u pojedinim trenucima malo brzali, te dozvolili Zagrebu da malo smanji prednost, dileme oko konačnog pobjednika nije bilo. Završilo je pobjedom Jollyja 87:74.

Ponovno je sjajan bio šibenski Amerikanac Ross s 21 košem i devet skokova, Butorac je ubacio 17, a po 12 Mrva i Bubalo. Kod Zagreba najefikasniji James s 20 i Krapić s 18 koševa, a dvoznamenkasti su bili i Novačić (11) i Segarić (deset koševa).