Damir Žbulj • nedjelja, 02.12.2012.

U posljednja dva susreta 15. kola njemačke nogometne Bundeslige Werder je na gostovanju pregazio Hoffenheim, uz hat-trick Marka Arnautovića, dok je u 'hrvatskom' obračunu u Wolfsburgu utakmica zaključena bez pobjednika. Milan Badelj je za HSV odigrao čitavu utakmicu, sudjelovao je i u akciji za pogodak imao i jednu savršenu šansu krajem prvog dijela, dok je Ivo Iličević čitav dvoboj prosjedio na klupi. U domaćim redovima Ivicu Olića u završnici je zamijenio Srđan Lakić, koji je u sučevoj nadoknadi imao i veliku priliku za pobjedu svoje ekipe...

Dvoboj pun tempa i dinamike, ali bez previše pravih i izglednih prilika odigrali su Wolfsburg i HSV. Obje ekipe ove sezone igraju izrazito prevrtljivo, a i u međusobnom dvoboju igrali su 'na mahove'.

Gosti su u Vučji grad stigli na krilima domaće pobjede nad Schalkeom, ali bez ozlijeđenog Van der Vaarta, što u prvom dijelu i nije bio neki hendikep. Milan Badelj zaigrao je od prve minute, a odigrao je još jednu jako dobru utakmicu, uz sudjelovanje u akciji za pogodak. Dobro je pronašao Rudnevsa, koji u prazan prostor izbacuje Beistera, za jednostavnih, ali i efektnih 0:1. Do odmora je moglo biti i 0:2, Badelj se nakon pogreške obrane Wolfsburga našao u fantastičnoj prilici, no, pucao je malo pored vratiju.

U redovima domaćih utakmicu je od prva minute započeo Ivica Olić, bio je pokretljiv, rastrčan, unosio je nemir i opasnost pred suparnička vrata, ali nije uspio zabiti pogodak. Nekoliko minuta prije kraja na terenu ga je zamijenio Srđan Lakić, koji se mogao proslaviti u sučevoj nadoknadi, no, njegov pokušaj glavom nije bio dovoljno dobar da svlada odličnog vratara Adlera.

Wolfsburg je puno bolje odigrao nastavak utakmice, a do pogotka su stigli u 68. minuti. Ubačaj s lijeve strane Schäfera odlično glavom na prvoj vratnici u dalji kut prebacuje Kjaer.

HSV je novim bodom i dalje na sredini tablice, dok su Vukovi ipak malo pobjegli Hoffenheimu, na četiri boda, koji se nalazi u opasnoj zoni na 16. mjestu. U idućem kolu upravo njih dočekuje hamburški sastav, dok će Olić i Lakić s Wolfsburgom na noge aktualnom prvaka, dortmundskoj Borussiji.

U nedjeljnoj utakmici 15. kola njemačke nogometne Bundeslige uživali su i svi navijači i simpatizeri Werdera, koji je pregazio Hoffenheim, ostavivši ga u opasnoj zoni.

Austrijski reprezentativac Marko Arnautović bio je prvo ime susreta, zabivši hat-trick. Gosti iz Bremena poveli su u 21. minuti susreta, kada je ubacivanje iz slobodnog udarca Kevina De Bruynea glavom u pogodak pretvorio Austrijanac Prödl.

Belgijsko-austrijska veza producirala je i drugi pogodak Werdera, nakon odlične kombinacije u kojoj je sudjelovala nekolicina gostujućih igrača, De Bruyne je dvostrukim proigravanjem izbacio Marka Arnautovića u prazan prostor ispred vratara Hoffenheima, a reprezentativcu Austrije nije bio problem pronaći put lopti do mreže.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Salihović je iskoristio proigravanje Firmina i smanjio na 1:2, ali umjesto da iskoriste pritisak koji su stvorili i poputno se vrate u utakmicu, primili su uskoro novi pogodak.

Arnautović je izravno iz slobodnog udarca s nekih 18 metara prekrasno poentirao u 73. minuti, da bi svoj hat-trick zaključio šest minuta prije kraja, nakon još jedne jako lijepe i kombinatorne akcije Werderovih igrača. Bio mu je to peti pogodak sezone.

Iako je pred početak sezone legenda Bremena Tin Weisse prešao upravo u Hoffenheim, nije branio protiv svog bivšeg kluba, zbog ozljede. Werder u idućem kolu ponovno gostuje, kod Eintrachta u Frankfurtu, dok će Hoffenheim izlaz iz krize i prekid crne serije od četiri uzastopna poraza tražiti u Hamburgu.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 22:45
    šteta što ga Badelj nije zavukao, samo da je bio malo prisebniji i ciljao, ali ipak mu je to slabija lijeva noga...