Billere Handball 18:26 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG svladao Billere za nastavak svog i protivničkog niza

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.12.2012.

Dvobojem između stopostotnog PSG-a i Billerea koji je i dalje na početnoj nuli, zaključeno je 11. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Susret je odlučen nakon gotovo 40 minuta igre, a hrvatski reprezentativac Marko Kopljar u ovaj je uspjeh ugradio svoja četiri zgoditka...

Billere Handball - Paris Saint Germain Handball 18:26 (11:12)

Iako je i nakon 11 odigranih kola momčadi Paris Saint Germaina zadržala stopostotan učinak, u posljednja dva do očekivanog je uspjeha sastav Philippea Gardenta stigao na manje impresivan načinu u odnosu na ranije susrete.

Dvoboj PSG-a s posljednjeplasiranim Billereom koji na kontu još uvijek nema niti jedan bod mnogi su ocijenili idealnom prilikom da lider LNH za barem desetak pogodaka popravi gol razliku. Gosti su u konačnici slavili s +8, a posebno dobro domaća se momčad držala tokom prvih pola sata igre. Na odmor se otišlo pri minimalnom zaostatku Billerea što je već samo po sebi predstavljalo iznenađenje.

Nakon 20. minuta igre semafor je pokazivao izjednačujućih 8:8, a u tom su se periodu istaknuli domaći Pierre-Yves Ragot te u sastavu PSG-a Luc Abalo i Antonio Garcia koji je susret završio kao najefikasniji pojedinac sa šest zgoditaka. Za to minimalno vodstvo pola minute pred odlazak na predah pobrinuo se Mladen Bojinović svojim drugim golom.

Hrvatski reprezentativac Marko Kopljar svoj je prvi od ukupno četiri pogotka postigao na startu nastavka, za 13:12, a trenutak odvajanja gostiju kreirao je strijelac dva uzastopna pogotka Samuel Honrubia. Bilo je to u 38. minuti, prvo za odlazak na četiri razlika, a zatim odmah i za 18:13.

Osam minuta prije isteka vremena u strijelce se ponovno upisao Kopljar, također za +5, ovoga puta rezultat je glasio 21:16 i sve nakon toga bila je uglavnom igra na jedna vrata. Domaćin je do kraja uspio poentirati još samo dva puta. U drugom poluvremenu tek se sedam puta tresla mreža PSG-a.

Pobjednički je sastav predvodio već spomenuti Garcia, dok su Abalo i Kopljar postigli po četiri gola. Najviše kod domaćina, tri, postigli su Souid, Manebard, Le Meur i Ragot. Niti jedan od četvorice vratara nije skupio dvoznamenkasti broj obrana, najuspješniji je bio Sierra s njih osam.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 21:45
    Budući je trener dao šansu igračima iz drugog plana.Kopljar ušao u drugom poluvrijemu tako da +8 je relatino ok.
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 21:37
    Hansen nije bio ni u zapisniku a Kopljar je igrao tek u drugom dijelu.budući je trener do tada dao šansu igračima iz drugog plana.