Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Malaga, La Rosaleda, gledatelja: 21.769
Suci: Deniz Aytekin (Njemačka), Guido Kleve (Njemačka), Markus Häcker (Njemačka)

Maj Gašparac • utorak, 04.12.2012.

Nogometaši Anderlechta podijelili su bodove s Malagom u zadnjem kolu Lige prvaka. Konačan rezultat utakmice bio je 2:2, a izboreni bod nije bio dovoljan igračima belgijske momčadi za nastavak natjecanja u Europskoj ligi. Treću poziciju izborio je Zenit koji je u drugoj utakmici slavio u Milanu.

Ignacio Camacho
16'
2
Jesus Gamez
54'
27
Francisco Portillo
80'
Tom De Sutter
71'
70
Ronald Vargas
85'

John van den Brom

Nogometaši Malage bolje su započeli svoju posljednju utakmicu u skupini C Lige prvaka. Na samom startu golu Anderlechta prijetili su preko Iturrea i Weligtona, ali mreža gostiju se nije tresla. Na prvu opasniju priliku gostiju čekalo se do 25. minute. Tada je nakon ubačaja Behranga Safarija pucao Massimo Bruno, ali njegov udarac zaustavlja vratar domaćina Carlos Kameni.

Do kraja prvog poluvremena ponovno su inicijativu preuzeli domaći nogometaši, u čijim je redovima vrlo opasan bio Buonanotte, ali se rezultat nije mijenjao do same završnice prvog poluvremena. Igrala se 45. minuta kada su do vodećeg pogotka stigli domaći nogometaši, a za 1:0 je pogodio njihov kapetan Duda izvrsnim udarcem s 18 metara.

No, taj pogodak nije pretjerano uzdrmao gostujuće nogometaša koji su se na teren nakon odmora vratili vrlo motivirani i uspjeli poravnati rezultat nakon pet minuta igre, a strijelac izjednačujućeg zgoditka bio je Milan Jovanović. No, nije se dugo čekalo na odgovor domaćina.

Ponovno je u 61. minuti koban za goste bio Duda, koji je zatresao mrežu poslije proigravanja Buonanottea. Nakon što su primili drugi pogodak i ponovno pali u rezultatski zaostatak, nogometaši Anderlechta nastojali su izjednačiti. Uspostavili su pritisak prema golu Španjolaca, no nisu uspjeli probiti obranu domaćina do same završnice.

U 89. minuti izjednačujući zgoditak za Anderlecht postigao je Mbokani, nakon dodavanja Sache Kljestana. U preostalom vremenu do kraja susreta gostujući nogometaši su nastojali doći i do potpunog preokreta, ali nisu uspjeli.

• Obrisan korisnik05.12.2012. u 10:39
    Malaga je u posljednje 2 utakmice u LP igrala sa pola prva postave pa to dokazuje koliko su uigrani i dobri.