Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Milano, Giuseppe Meazza, gledatelja: 29.508
Suci: Tony Chapron (Francuska), Fredji Harchay (Francuska), Emmanuel Boisdenghien (Francuska)

Maj Gašparac • utorak, 04.12.2012.

Nogometaši Zenita u posljednjem kolu skupine C Lige prvaka svladali su na gostovanju Milan i osigurali plasman u Europsku ligu. Konačan rezultat utakmice bio je 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Danny u prvom poluvremenu. Ova vrijedna pobjeda je bila prva u povijesti Zenita u Italiji.

Robinho
65'
92
Stephan El Shaarawy
80'
37
Andrea Petagna
90'+1'
Konstantin Zirjanov
80'
99
Maksim Kanunnikov
88'
82
Michael Lumb
90'+1'
Luciano Spalletti

Nogometaši Zenita dobro su započeli utakmicu u kojoj su imali cilj izboriti ulazak u Europsku ligu. U početnim minutama probleme obrani domaćina je zadavao Hulk, ali ruska momčad nije uspjela konkretnije zaprijetiti. Nakon nešto slabijeg ulaska u utakmicu, oko 25. minute probudili su se i domaćini.

Počeli su prijetiti preko Cristiána Zapate i Mathieua Flaminija, ali se rezultat nije mijenjao do 35. minute. Tada su do vodećeg pogotka uspjeli doći gosti, a za 1:0 je dobrim udarcem poentirao Danny.

Do kraja poluvremena Rossoneri su pokušali poravnati rezultat, ali bezuspješno. Prijetili su preko Bojana Krkića, Flaminija i Giampaola Pazzinija, no rezultat se nije mijenjao. Nogometaši Milana prvi su zaprijetili i u drugom poluvremenu, ali novi pokušaji Pazzinija i Flaminija niti tada nisu našli put prema mreži.

I u narednim minutama nogometaši Milana bili su bolja ekipa na terenu i pokušavali doći do izjednačujućeg zgoditka, no njihovi pokušaji nisu predstavljali preveliku prijetnju za vratara Zenita Igora Malafeejeva. U završnici utakmice izjednačujući pogodak za domaćine su pokušavali postići El Shaarawy i Robinho, koji su u igru ušli u drugom dijelu, no rezultat se više nije mijenjao.

Zenit je do kraja utakmice uspio sačuvati svoje vodstvo iz 35. minute i osigurati plasman u Europsku ligu.

• Obrisan korisnik05.12.2012. u 09:05
    Dokaz da ne pratis nogomet kad ti je sumnjivo. Milan kad osigura drugi krug odmah se ponasa kao da su ostale utakmice sprdacina. I ovo je sve samo ne vrhunski Milan. Acerbi se mora jos iskazati u manjem klubu a ne odmah u dres velikog Neste. Krkic dokazuje zasto nece biti veliki igrac, ocajna... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 00:57
    Objasni barem što? Ovaj vrhunski Milan da izgubi od zenita ? I još to milan sa drugim sastavom protiv zenitovog prvog?
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 00:04