Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Pirej, stadion Karaiskákis
Suci: Alberto Undiano Mallenco, Diaz Perez, Calvo Guadamuro (svi Španjolska)

Mišo Gulić • utorak, 04.12.2012.

Nogometaši grčkog Olympiacosa su se pobjedom oprostili od ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka, s tek bodom manje od drugoplasiranog Arsenala kojeg su svladali rezultatom 2:1, pa će svoj put tako nastaviti u Europskoj ligi.

David Fuster
60'

Kostas Mitroglou
72'

Ariel Ibagaza
82'

Andrej Aršavin
46'

Martin Angha
83'

Arsene Wenger

Na prvu priliku gledatelji su trebali čekati 17. minuta, Arsenal je izborio korner, nakon kojeg je Ramsey došao do lopte, no u ključnom trenutku se spotaknuo, zbog čega je izgledna prilika otišla u nepovrat. Odgovor domaćih stigao je nakon samo nekoliko minuta, dva pokušaja imao je Torosidis, prvo je odlično pucao glavom, dok je drugi pokušaj prohujao visoko iznad gola.

Igra se tada primirila, istina, nešto više poduzetnosti pokazivao je Arsenal, a sedam minuta prije odlaska na odmor Englezi su stigli i do gola. Gervinho je odlično uposlio Rosickog koji s ruba kaznenog prostora pogađa za vodstvo gostiju od 0:1, rezultat s kojim su momčadi otišle i na odmor.

Ništa vrijedno velike pažnje nije se zbivalo sve do 64. minute kada je Maniatis, nakon pogreške Ramseyja, izjednačio na 1:1, a nakon novih desetak minuta igre Grci su došli do potpunog preokreta. Mitroglou se izborio za jednu loptu te krasno pogodio dalji kut gostujućeg vratara za erupciju oduševljenja na stadionu u Pireju.

Do kraja susreta gosti su očajnički pokušavali stići do preokreta kako bi zasjeli na prvo mjesto u skupini, no nije im to pošlo za nogom, pa je ta čast ipak pripala Schalkeu koji će tako imati uzvrat na svom terenu u osmini finala natjecanja.