Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Montpellier, Stade de la Mosson
Suci: Antonio Mateu Lahoz, Pau Cebrian Devis, Javier Rodriguez (svi Španjolska)

Mišo Gulić • utorak, 04.12.2012.

U posljednjem kolu Schalke je imao zadatak na gostovanju u Montpellieru pobjedom zapečatiti prvo mjesto u grupi, no s obzirom na poraz Arsenala u Grčkoj, čak niti osvojen bod nije mu bio potreban za ostvarivanje tog cilja...

Romain Pitau
46'

Younes Belhanda
67'

John Utaka
67'

Jermaine Jones
72'

Klaas-Jan Huntelaar
77'

Chinedu Obasi
84'

Huub Stevens

Francuski prvak je vrlo dobro otvorio susret, već u prvih deset minuta u tri navrata je prijetio, Herrera dva puta, Camara jednom, no ostala je mreža gostiju čista nakon početnog naleta domaćih. Schalke se u tim trenutcima dosta orijentirano na defenzivu, a kako je susret odmicao i oni su stigli zaprijetiti.

Tako je u 24. minuti Draxler sjajno uposlio Pukkija koji iz blizine ne uspijeva pogoditi niti okvir gola, a nešto kasnije servirao je priliku i Marici čiji je pokušaj odlično obranio debitant u Ligi prvaka Ligali. Završnica prvog dijela nije ponudila veće prilike pa su momčadi na odmor otišle s početnim rezultatom.

Nakon desetak minuta "mira" u nastavku, dva gola postignuta su u razmaku od svega tri minute. Igrala se 56. minuta kada je na ubačaj Holtbyja, Metzelder je glavom spustio za Höwedesa koji donosi vodstvo Nijemcima, a nakon svega tri minute igre domaći se vraćaju u igru. Akcija po boku rezultirala je ubačajem Mouniera, a iz drugog pokušaja Herrera postavlja na 1:1.

Francuzi su tada sve karte bacili u napad, konstantna opasnost po vrata njemačke momčadi bio je Herrera, strijelac izjednačujućeg gola, u samoj završnici dobro je zagrijao Hildebranda, dok je u posljednjoj minuti uposlio Utaku, no ponovno se iskazao njemački vratar, zbog čega je susret i zaključen rezultatom 1:1.

szólj hozzá: Montpellier vs Schalke 1:1 GOALS HIGHLIGHTS