Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina D, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Signal Iduna Park, gledatelja: 65.829
Suci: Milorad Mažić, Milovan Ristić, Igor Radojčić, Dalibor Đurđević (svi Srbija)
Borussia Dortmund
Julian Schieber 57'
1:0(0:0) Manchester City
Manchester City

Maj Gašparac • utorak, 04.12.2012.

Nogometaši Borussije Dortmund svladali su s 1:0 Manchester City u posljednjem kolu skupine D Lige prvaka. Pobjednički pogodak za momčad Jürgena Kloppa postigao je Julian Schieber nakon otprilike sat vremena igre. Nakon ovog poraza Manchester City ostao je posljednjeplasirana momčad u "skupini smrti" i napušta ovosezonska europska natjecanja.

Jakub Blaszczykowski
46'
9
Robert Lewandowski
77'
32
Leonardo Bittencourt
88'
Sergio Aguero
57'
45
Mario Balotelli
64'
5
Pablo Zabaleta
69'
Roberto Mancini

Početne minute utakmice nisu donijele mnogo zanimljivosti, a na prvi pokušaj domaćina se čekalo do 12. minute. Tada je udarcem s ruba kaznenog prostora zaprijetio Oliver Kirch , ali ga je zaustavio vratar Cityja Joe Hart. U narednim minutama Borrusiju su u vodstvo pokušali dovesti Ilkay Gündogan i Julian Schieber, ali se rezultat nije mijenjao. Pokušavali su i gosti preko Edina Džeke, ali niti on nije bio uspješan.

Najbliže pogotku u prvom poluvremenu nogometaši Borussije bili su nakon nešto više od pola sata igre. Tada je odličan udarac uputio Marco Reus, ali lopta je odsjela na okviru gola. Do kraja prvog dijela pogodak za domaćine je pokušao postići i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, ali njegov udarac zaustavlja Hart.

Na početku drugog poluvremena gosti su opasno zaprijetili preko Džeke, koji je bio najopasniji igrač u njihovim redovima, ali taj pokušaj bez problema brani vratar Borussije Roman Weidenfeller. Nekoliko minuta nakon te prijetnje Cityja uzvratili su domaći nogometaši. Ponovno je opasan bio Perišić, ali Hart je na mjestu. No, nedugo kasnije Borussija je uspjela povesti. Za 1:0 pogodio je Schieber, dobrog ubačaja s desnog boka Jakuba Blaszczykowskog.

Nešto kasnije prednost domaćina pokušali su povećati Schieber i Perišić, ali mreža iza Harta ostala je mirna. S druge strane, Građani su do kraja utakmice prijetili preko Carlosa Teveza i Sergija Agüera, ali rezultat se nije mijenjao.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za njemačku momčad.

Nakon ovog susreta, Manchester City je postao prva engleska momčad koja nije uspjela pobijediti u niti jednoj utakmici u skupini Lige prvaka.

• Obrisan korisnik05.12.2012. u 00:20
    ''Nakon ovog susreta, Manchester City je postao prva engleska momčad koja nije uspjela pobijediti u niti jednoj utakmici u skupini Lige prvaka.'' ovaj Mancini je već odavno trebo dobit otkaz i ne znam šta vlasnici čekaju. Sa ovako skupom momčadi već dvije sezone lp ništa.
  • Obrisan korisnik04.12.2012. u 23:46
    Stvarno svaka čast, tako se prošetat kroz najtežu skupinu! A shittyju ovo paše, europa liga bi im bila samo davež...
  • Obrisan korisnik04.12.2012. u 23:42