Nexe Našice 27:25 Sloga Doboj
Sloga Doboj

Teže od očekivanog Nexe ipak pobijedio Slogu

Ivana Strahija • srijeda, 05.12.2012.

U Našicama se nastavlja niz domaćinstava, a u goste Nexeu stigla je dobojska Sloga. Momčad Kasima Kamenice je imala pune ruke posla sa Slogašima, no na kraju ipak uspjela upisati nova ti boda...

RK NEXE – RK SLOGA 27:25 (14:14)

SEHA liga, 11.kolo
Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 800
Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (obojica Slovačka)
Delegat: Jan Rudinsky (Slovačka)

NEXE: P. Lelić (4 obrane), Kozina 3, Mataija 6, Eter 1, F. Lelić 3, Mrđenović 2, Varvodić 3, Slišković 2, Pivac, Vujić 3, Vozab 1, Božić Pavletić 2, Šunjić (10 obrana), Obranović 1, Ivić
Trener: Kasim Kamenica

SLOGA: Dejanović, Biljaka 5, Vukičević 5, Šijaković 1, Bosić, Memišević, Antonović 1, Stanković, Maksimović, Pavlov 3, Đurić (18 obrana), Panić 4, Manjić 4, Beljić 2, Spasojević, Bosić
Trener: Aleksandar Dugić

SEDMERCI: Nexe 4/6 (Mataija 3, F.Lelić), Sloga 2/4 (Vukičević, Pavlov)
ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Mrđenović, Obranović), Sloga 8 minuta (Vukičević 2+2, Biljaka, Manjić)

Još je jedna pobjeda upisana pod imenom Nexe na tablici SEHA lige, sedma ukupno u 11 kola. Uz nju, i ukupno 22 boda, a dok Zagreb ne odigra svoju utakmicu protiv Vardara u srijedu, Našičani su u bodovnom egalu s hrvatskim prvacima.

To je najbolja vijest što se tiče susreta Nexea i Sloge, bodovi, jer je igra hrvatskih predstavnika bila obilježena mnogobrojnim tehničkim pogreškama, njih čak 21.

U utakmicu je hrvatska strana krenula dobro i brzo došla do 3:0, no jednako tako brzo je Sloga poravnala. Opet Našičani rade značajniju razliku (7:4), ponovno ih rukometaši iz Doboja slijede (8:8). I na odmor se ide u egalu, jer nakon 14:13 Franje Lelića, poravnava Danijel Vukičević.

U drugom poluvremenu uporni Dobojci čak okreću rezultat kod 16:17, ponovno je precizan bio Danijel Vukičević, a isti igrač odmah pogađa i za +2 Sloge. Vedran Mataija, Igor Vujić i Josip Božić Pavletić potom preuzimaju stvar u svoje ruke i vraćaju prednost Nexeu, koju Sloga do kraja susreta više nije uspjela oduzeti.

Mate Šunjić u susretu je imao deset obrana: "Zadnji puta protiv Borca nam je bilo teško, no sad nam je bilo još i teže. Krivo smo počeli i uspjeli razbraniti gostujućeg golmana, a na kraju smo sretni što smo upisali nove bodove", kaže vratar Nexea.

S time se složio i mladi Josip Božić Pavletić: "Ponovio se pristup kao i zadnji puta, prije susreta smo upisali bodove. Moramo biti mnogo bolji u napadu i u obrani ukoliko želimo lakše dolaziti do pobjeda."

Idući izazov Našičanima, nakon 11 odrađenih kola, jest utakmica protiv Metalurga Line Červara, zakazana za 8. prosinca u 18 sati.

"Trebamo Slogu što prije zaboraviti, imamo četiri dana sa se pripremimo za Metalurg. Nadam se da ćemo sve loše zaboraviti i protiv Metalurga, najjačeg sastava SEHA lige odigrati bolje. Oni dolaze po pobjedu, treba im za Final Four, no i mi imamo svoju računicu. Ukoliko pružimo najbolju utakmicu sezone možemo i iznenaditi", kazao je Šunjić. Božić Pavletić pak se nadovezao: "Metalurg je mnogo jači protivnik, trebamo trenirati i nikako ponoviti ovo od večeras."