Löwen se kod fenjeraša vratio pobjedničkim navikama

Igor Šestak • subota, 08.12.2012.

U petak su odigrane tri utakmice rukometne Bundeslige. Rhein-Neckar Löwen je gostovao kod posljednjeg Essena i upisao vrlo uvjerljivu pobjedu 30:20. U derbiju začelja Lemgo je na gostovanju pobijedio Neuhausen, a Balingen je u svojoj dvorani bio bolji od Grosswallstadta.

TUSEM Essen - Rhein-Neckar Löwen 20:30 (8:14)

Nakon teškog poraza od Kiela rukometaši Rhein-Neckar Löwena vratili su se pobjedničkim navikama. Zadatak im nije bio težak. Gostovali su kod Essena, posljednjeg kluba na tablici Bundeslige, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojio tek jedan bod. Iako su igrali bez ozlijeđenih Gensheimera i Peterssona, Lavovi su slavili s 30:20. U redovima domaćina na vratima je priliku dobio hrvatski vratar Ante Vukas.

U početnoj fazi utakmice raspoložen je bio Groetzki te je gostima s dva uzastopna pogotka donio prednost od 4:1. Ipak, Essen je uspio izjednačiti, ponajprije zahvaljujući Pieczkowskom. U 16. minuti Breuer je Essen doveo u vodstvo 6:5, ali nakon toga je uslijedio nalet gostiju koji domaćini nisu uspjeli zaustaviti. Na krilima raspoloženog vratara Stojanovića Löwen je zaključao svoja vrata i u posljednjih 14 minuta primio samo dva pogotka. U isto vrijeme napadači su poentirali devet puta za prednost od šest golova na poluvremenu.

Nastavak utakmice donio je rast gostujuće prednosti. U prvih osam minuta Essen je uspio pratiti tempo Lavova, ali je potom ponovno upao u napadačku krizu i u periodu od 36. do 49. minute postigao tek dva pogotka. Löwen je to iskoristio za odlazak na velikih deset golova prednosti, a najveću prednost od plus 11 imao je u 54. minuti. Essen je serijom 3:0 smanjio zaostatak na osam golova, ali su Šešum i Gedeon Guardiola u posljednjih 80 sekundi postavili konačnih 30:20 za Rhein-Neckar Löwen.

Na vratima Löwena briljirao je Stojanović s 23 obrane (60 posto), dok se u napadačkom segmentu najviše istaknuo Myrhol s devet golova. Groetzki je zabio sedam, a Šešum četiri pogotka. Vukas je za domaću momčad branio od 23. minute do kraja utakmice te se i on istaknuo dobrim obranama koje su njegovu momčad spasile težeg poraza. Najbolji strijelac Essena bio je Pieczkowski s pet golova, a četiri je zabio Lindt.

Lavovi su ovom pobjedom ponovno preuzeli vrh tablice s bodom prednosti pred Kielom, barem dok Zebre u nedjelju ne odigraju svoju utakmicu s Melsungenom. U idućem kolu pred Löwenom je još jedan relativno lagani zadatak, domaća utakmica s Neuhausenom, još jednim klubom iz zone ispadanja. Essen će gostovati kod Hannovera.

TV Neuhausen - TBV Lemgo 21:23 (9:10)

Derbi začelja odigrali su u Tübingenu Neuhausen i Lemgo, klubovi koji su se našli među najslabijih šest u dosadašnjem dijelu prvenstva, a uoči utakmice dijelio ih je samo jedan bod. U utakmici s vrlo malo pogodaka Lemgo je vodio najveći dio utakmice, osvojio izrazito vrijedna dva boda i mjestu koje vodi u niži rang natjecanja pobjegao na tri boda prednosti.

U prvih deset minuta svaka je momčad zabila po tri pogotka, a u igri gol za gol do vodstva je stalno dolazio Lemgo. Do osjetnije prednosti gosti su prvi put došli u 15. minuti kada je Preiß zabio za 6:3. U periodu od 21. do 24. minute Neuhausen je napravio seriju 3:0 i izjednačio rezultat, a na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju 10:9.

Nakon 11 minuta igre u nastavku Lemgo je ponovno stvorio prednost od tri pogotka, koju je nešto kasnije uspio i povećati na 18:14. U 51. minuti gosti su vodili s 19:16, a onda napravili seriju 4:1 i došli do velikih šest golova prednosti. U posljednje tri minute nisu zabili gol pa je Neuhausen došao na dva gola zaostatka, ali za nešto više od toga vremena nije bilo.

Najbolji strijelci Lemga bili su Preiß i Bechtloff sa šest postignutih golova, dok je domaćine sa sedam predvodio Schiller, a četiri je dodao Theilinger.

HBW Balingen-Weilstetten - TV Grosswallstadt 30:24 (17:11)

U petak je u akciji bio i treći klub iz zone ispadanja, Grosswallstadt, a i on je upisao poraz. Na gostovanju kod Balingena stradao je s 30:24 te ostao na samo pet osvojenih bodova dovoljnih za pretposljednje mjesto na tablici. Domaćini su pobjedom došli na 13 osvojenih bodova i trenutno su 11. na tablici.

Balingen je na startu poveo s 3:0, a gosti su prvi gol zabili tek na isteku šeste minute. Privremeno su uspjeli uhvatiti priključak s domaćinima, ali su se u 16. minuti našli u zaostatku od četiri pogotka. U 25. minuti Balingen je došao do 15:9, a na odmor se otišlo pri rezultatu 17:11. Početak drugog poluvremena Grosswallstadtu nije donio bolje vijesti. Već u 35. minuti domaći su vodili s 20:12. Ipak, probudili su se tada gosti i odličnom serijom došli na samo gol zaostatka (23:22) početkom 54. minute. Na njihovu žalost, do 58. minute nisu zabili novi pogodak pa su se domaćini još jednom odvojili na šest golova prednosti i upisali svoju šestu ovosezonsku pobjedu.

U redovima Balingena najviše su se istaknuli Herth sa sedam te Schlinger sa šest golova, dok su najbolji strijelci Grosswallstadta bili Spatz sa sedam i Pomeranz s pet golova.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938