Regionalna liga (M), 12. kolo, 08.12.2012, 18:00 h
RK Zagreb 25:23(16:10) Izviđač CO
Izviđač CO

Zagrebaši predvođeni Stevanovićem upisali pobjedu za kraj polusezone

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • subota, 08.12.2012.

Rukometaši hrvatskog prvaka prvi su dio sezone okončali domaćim slavljem nad ekipom Izviđača iz Ljubuškog. Bolji su Zagrebaši na koncu bili s dva pogotka razlike iako su većim dijelom susreta imali osjetniju prednost, a do posljednje pobjede u ovoj kalendarskoj godini predvodio ih je odlični vratar Stevanović s 15 sakupljenih obrana.

CO Zagreb - Izviđač Mi grupa 25:23 (16:10)

Regionalna rukometna liga, 12. kolo
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 150
Suci: Otapka/Sivak (Slovačka)

CO Zagreb: Ivić, Stevanović (15 obrana); Skoko 1, Marić 3, Mihić 1, Brozović, Stepančić 4, Matulić 1, Matić 2, Šprem 1, Špiler 2, Horvat 1, J. Valčić 2, Sršen 1, T. Valčić 4, Mandalinić 2
Trener: Slavko Goluža

Izviđač Mi grupa: B. Burić (13 obrana), Paradžik (1 obrana), Ševo; Kolovrat 2, Zeljić 2, Bošnjak, Herceg 3, S. Burić 4, Vidović 2, Boras 8, Šarac, Ereš 2, Hrstić, Mataga, Mandić
Trener: Ilija Puljević

Sedmerci: CO Zagreb: 2/4, Izviđač Mi grupa: 5/6
Isključenja: CO Zagreb: 8 min.; Izviđač Mi grupa: 8 min.

Hrvatski rukometni prvak prvi dio sezone zatvara u svojoj Kutiji šibica gdje je u goste stigla ekipa Izviđača iz Ljubuškog. Nakon nekoliko izuzetno teških dvoboja u posljednja dva tjedna te čak pet upisanih poraza rukometaši Croatia osiguranja Zagreb na svom terenu, pred vlastitim navijačima, pred kraj kalendarske godine zasigurno žele povratak na pobjedničke staze kako bi što motiviraniji dočekali izazove koje im nosi naredni dio sezone.

U dvoboj 12. kola momci Slavka Goluža ulaze s prve pozicije na ljestvici Regionalne lige koju, pak, dijele s drugim hrvatskim predstavnikom u SEHA ligi, našičkim Nexeom, stoga bi pobjeda kod kuće itekako dobro došla Zagrebašima. Gostujuća ekipa u Zagreb je, pak, stigla nakon osam upisanih poraza u regionalnom natjecanju te je sasvim sigurno da će nakon dva izgubljena boda te solidne predstave na svom terenu pokušati napraviti pravi mali podvig protiv aktualne momčadi svog bivšeg člana Marka Matića.

CO Zagreb ozbiljno je krenuo po pobjedu u susretu te je od prve minute započeo s mladim Filipom Ivićem među vratnicama, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Josip Valčić, Luka Stepančić, Bojan Skoko, Tonči Valčić te Lovro Šprem.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Stepančić i Tonči Valčić s po četiri postignuta pogotka, dok je Marino Marić dodao njih tri. Ivan Stevanović sakupio je 15 obrana, dok je Benjamin Burić obranio 13 lopti. Najbolji kod Izviđača bio je Ante Boras s osam golova.

Nije dobro domaćin krenuo u susret, naime, nakon uvodnog pogotka Mirka Hercega, Zagrebaši ne koriste svoj napad te na gostujućih 2:0 povisuje Ante Boras. Profunkcionirala je tada 5-1 obrana domaće momčadi, u strijelce se upisuju stariji brat Valčić i Marino Marić, a na vrata dolazi Ivan Stevanović. Igralo se potom pogodak za pogodak (4:4, 7:7) sve do sredine prvoga dijela kada se hrvatski prvak počinje polako, ali sigurno odvajati (10:7).

Trudili su se gosti do odlaska na odmor sustići prednost svog suparnika, no kako je vrijeme odmicalo pogreške u napadu posebice u dodavanjima bivale su sve češće što CO Zagreb koristi kako bi se odvojio prvo na +4 (13:9), a do siteka 60. minute, uz nekoliko vrlo dobrih obrana Stevanovića i do osjetnijih +6 (16:10) koje postavlja mladi Lovro Mihić.

Nastavak susreta otvoren je odličnim obranama Benjamina Burića kojeg tek Stepančić nakon četiri minuta igre uspijeva probiti za vodstvo svoje ekipe 17:11. Nije gostujuća momčad u narednim minutama imala mnogo ideja u rješavanju Zagrebova napada pa tako Golužini momci vrlo brzo odlaze na 19:12 i 21:13.

U samu završnicu dvoboja ulazi se, pak, s domaćih 24:15 nakon čega rukometaši Izviđača rade seriju 6-0 te stižu na samo tri pogotka zaostatka (21:24). Ni odlične obrane Stevanovića nisu tada pomogle Zagrebašima koji u napadu jednostavno nisu imali ideje, dok je u suprotnome na mjestu bio vratar Burić. Međutim, ukazuje se tada mladi Stipe Mandalinić koji vraća Zagreb na +4, dok konačnihg 25:23 postavljaju Nenad Zeljić, a potom i Ante Boras s linije sedam metara.